Organizatoriai po vienu stogu sukvietė apie 200 mieste veikiančių sporto organizacijų atstovus, kurie pristatė kultivuojamas sporto šakas ir kvietė lankytojus į sporto mugėje rengiamus užsiėmimus. Susidomėjusieji konkrečiu sporto šaka galėjo užsirašyti į nuolatines treniruotes.

Festivalį organizavusios viešosios įmonės „Sveikas miestas“ direktoriaus Manto Paulausko teigimu, svarbiausias renginio akcentas buvo sukurti betarpišką mieste esančių sporto organizacijų bei festivalio lankytojų erdvę.

„Mums svarbu, kad į renginį atėję žmonės sau ar savo vaikams rastų tinkamą laisvalaikio užsiėmimą. Tuo tikslu sukvietėme mieste veikiančius sporto klubus, tikėdami, kad taip tiek sporto organizacijoms, tiek norintiems sportuoti palengvinsime vienas kito paieškas“, - sakė M. Paulauskas.

Sporto mugės patalpose buvo įrengtos mobilios krepšinio aikštelės, riedlenčių, karstinių trasos, veikė kovos menų zona, joje kiekvienas galėjo išbandyti Rytų kovos menus. Šokių aikštelėje dvi dienas savo įgūdžius demonstravo gatvės šokėjai.

„Sveiko miesto“ kartu su Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuoti seminarai sulaukė didelio festivalio lankytojų susidomėjimo. Konferencijų salėje žinomi sporto ir sveikos gyvensenos specialistai dalijosi asmenine patirtimi. Paskaitų metu buvo kalbama ne tik apie sportą, bet ir analizuojami sveikos gyvensenos pradmenys, suteikiami praktiniai patarimai, skatinama taisyklingai sportuoti.
Seminarus vedė gydytojas Jonas Girskis, lenktynininkas Benediktas Vanagas, ledo ritulininkas Šarūnas Kuliešius, sporto psichologė Rinalda Germanienė ir kiti lektoriai.

Vilniaus sporto festivalio organizatorius M. Paulauskas teigia, jog ateinančiais metais renginys dar labiau prasiplės, planuojama, kad atsiras daugiau erdvių paaugliams, didesnis dėmesys bus skiriamas sveikatingumo programoms. Anot M .Paulausko, renginiu turėtų būti suinteresuoti ne tik sostinės gyventojai, bet ir kiti Lietuvos miestai, nes sveikatingumo puoselėjimas yra bendras visos šalies reikalas.

Stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas sakė, kad savaitgalį vykęs Vilniaus sporto festivalis išaugo iš vaikiškų marškinėlių ir nuo šiol yra labiau vertinamas jėgos sportą kultivuojančių atletų. Surengęs, savo vardu pavadintą „Savickas Classic“ turnyrą, galiūnas tikina, jog renginys gali konkuruoti su JAV organizuojamu garsaus aktoriaus, kultūristo, dabartinio Floridos valstijos gubernatoriaus Arnoldo Schwarzeneggerio vardu pavadintu „Arnold Sports Festival“ renginiu.

„Aš nejuokauju. Tai yra visiška tiesa“, - sakė atletas. - Po „Savickas Classic“ turnyro, galiūnai svarstė, ar verta skristi varžytis į JAV, jei labai aukšto lygio sporto festivalis vyksta Europos centre. Panašių kalbų girdėjau ir iš geriausių šalies kultūristų. Jie festivalyje varžėsi kultūrizmo varžybose. Aišku, Vilniaus sporto festivalyje dar nėra įspūdingų piniginių prizų, kokie atletų laukia anapus Atlanto, tačiau tai tik laiko klausimas.“

Paklaustas apie panašų festivalį, kuris rugsėjo pabaigoje vyksta Ispanijoje, Ž. Savickas aiškino, jog europietiškasis „Arnold Classic Europe“ yra renginys labiau orientuotas į pietų Europos šalis, o Senojo žemyno centre panašių sporto dienų nėra.

„Vilniaus sporto festivalį privalu puoselėti ir po kelerių metų Lietuva turės šalį reprezentuojančią sporto fiestą. Per trejetą metų padarėme neblogą pradžią ir dabar nežadame sustoti,“ – mano stipriausias pasaulio žmogus.