Po plaukimo rungties lyderiu tapo kaunietis Paulius Dapkus, kuris didžiąją laiko dalį pirmavo ir dviračių rungtyje, tačiau vėliau, neatlaikė varžybų tempo.

Mūsiškis į priekį praleido Andrejų Dmitrijevą iš Latvijos ir baltarusius Nikitą Grigorjevą ir Anatolijų Novikovą.

Bėgimo rungtyje Baltijos šalių čempionas A. Dmitrijevas dar labiau įtvirtino savo pranašumą ir, pademonstravęs pasaulinio lygio rezultatą (4 val. 7 min 44 sek.), išplėšė pergalę prieš antroje vietoje likusį Baltarusijos sportininkus N. Grigorjevą (4 val. 9 min. 9 sek.) ir A. Novikovą 4 val. 16 min 28 sek.

Lietuvos čempionu tapo vilnietis Martynas Tinfavičius, kuris, nepaisydamas lūžusio vairo dviračių rungtyje, sugebėjo parodyti solidų rezultatą. M. Tinfavičius distanciją įveikė per 4 val. 26 min 26 sek. Antrą vietą iškovojo panevėžietis Laurynas Urbšys (4 val. 36 min. 29 sek.), o trečioje pozicijoje ir septintoje bendros įskaitos vietoje liko P. Dapkus (4 val. 38 min. 28 sek.).

Moterų grupėje nuo pat plaukimo pradžios į priekį įsiveržė Baltarusijos sportininkė Hanna Maksimova, kuri kaip lygi su lygiais varžėsi su vyrais. Ji susikrovė didelį pranašumą ir iškovojo įtikinamą pergalę, nuotolį įveikusi per 4 val. 39 min 46 sek.

Antroje vietoje liko kita Baltarusijos sportininkė Kristina Rulkevič (4 val. 51 min 1 sek.). Trečia buvo ir Lietuvos čempione tapo panevėžietė Alina Ranceva, pademonstravusį puikų laiką. Ji nuotolį įveikė per 4 val 53 min 12 sek. Antroje vietoje liko kaunietė Giedrė Ambrazevičiūtė (5 val. 18 min 49 sek.), o trečioje - vilnietė Miglė Mačionytė (5 val. 57 min. 56 sek.).

Alina Ranceva (T. Boriso nuotr.)

„Triatlonas sėkmingai grįžo į Panevėžį po devynerių metų pertraukos. Trasoje matėme puikią kovą, daug labai stiprių sportininkų, kurie tikrai nelengvoje trasoje pademonstravo puikius rezultatus. Lietuvių, norinčių išbandyti save triatlono trasose, sparčiai daugėja, todėl ateinančiais metais, manau, reikėtų surengti klasikinės triatlono distancijos (3,8 km plaukimas, 180 km važiavimas dviračiu, 42 km bėgimas) varžybas“, - teigė šių varžybų organizatorius Vidmantas Urbonas.

T. Kopūstas „Grand“ finale užėmė penktą vietą

Edmontone (Kanada), vyko pasaulio triatlono „Grand“ finalas, kur dalyvavo pajėgiausias 18 - 19 metų amžiaus grupės Lietuvos triatlonininkas panevėžietis Tautvydas Kopūstas. Sprinto distancijos rungtyje 16 - 19 metų jaunimo amžiaus grupėje T. Kopūstas užėmė 16 vietą iš 74 (1 val. 04,31 min.).

Olimpinės distancijos varžybos, kur lietuvis iškovojo 5-ą
vietą (2 val. 04:19) tarp 23 varžovų. Nuo pirmą vietą iškovojusio amerikiečio Jacko Tolando mūsiškis atsiliko 5 min. 29 sek. Tai - aukščiausia pasaulio čempionatuose T. Kopūsto iškovota vieta ir geriausias asmeninis rezultatas.