Baltijos kelio dieną daugiau kaip 140 motociklų vairuotojų drauge su keleiviais startuos iš savo pasirinktos vietos : namų, sodybos, viešbučio ir finišuos įstabaus grožio Birštone. Kiekviena motociklininkų komanda planuos individualų maršrutą per organizatorių pateiktus kultūrinius, istorinius, gamtos bei architektūrinius objektus. Ir keliaus tik į tuos Lietuvos kampelius, į kuriuos bus smalsu ir įdomu.

Pasak renginio organizatorės Birutės Vaitkutės, „Mototurizmo ralis“ tikslas ne sportas, o labiau kultūrinis - skatinti pažinti Lietuvą, atrasti naujam gyvenimui prikeltas, restauruotas ar mažiau lankytinas šalies vietoves.

„Smagu, kad „Mototurizmo ralyje“ dalyvauja kultūros žmonės, kaip S. Rinkevičiūtė. Tai tiltas tarp sporto ir kultūros. Ir jis atspindi, kad renginys nors ir pavadintas ralis, iš tiesų daugiau skirtas pažinimui, turizmui, kultūrai. Siekiame sukurti šventę, kurioje kiekvienas galėtų būti jos dalyvis, o ne tik stebėtojas, – sakė B. Vaitkutė – Pagal dalyvių skaičių, gausų būrį sugrįžtančių senųjų dalyvių, akivaizdu, kad prieš tris metus gimusi idėja, jau tampa tradicija.“

Motociklų komandoms, užėmusiems pirmas tris vietas, piniginius prizus įsteigė „Zepter International“ bei motociklinių rūbų „Revit“ atstovas Lietuvoje. Taip pat išskirtiniais Kultūros paveldo departamento (KPD) įsteigtais prizais bus apdovanoti tie dalyviai, kurie aplankys daugiausiai KPD renginiui rekomenduotų objektų. Pagrindinis renginio rėmėjas modulinių pastatų gamintojas „Ryterna modul“.