Artimiausią varžovę kinę Yun He (1:07,49) mūsiškė aplenkė daugiau negu 2 sekundėmis. Trečią vietą užėmė ukrainietė Anastasija Maliavina (1:08,16).

7. Dalma Sebestyen (Vengrija) - 1:09,71

Šios rungties pusfinalyje R. Meilutytė taip pat plaukė greičiausiai (1 min. 07,83 sek.).

100 m krūtine rungties pasaulio rekordininkė po trečiadienio starto finalo ketvirtadienį jau skris į Berlyną, kur vyksta Europos čempionatas. Jame R. Meilutytė šeštadienį (rugpjūčio 23 d.) Berlyne startuos 50 m plaukimo krūtine rungties atrankos varžybose ir pusfinalyje (jei pateks). Tikimasi, kad sekmadienį (rugpjūčio 24 d.) kaunietė turėtų plaukti Europos pirmenybių finale.

Gaila, bet R. Meilutytė Berlyno baseine negalės varžytis 100 m plaukimo krūtine nuotolyje, nes ir Nandzinge, ir Berlyne startai vyksta tą pačią dieną.

Jaunimo žaidynėse Kinijoje R. Meilutytė pirmadienį (rugpjūčio 18 d.) tapo 50 metrų plaukimo krūtine čempione (30,14 sek.), o 100 m laisvu stiliumi rungties finale lietuvė finišavo penkta (55,17 sek.).

Kitas Lietuvos plaukikas Povilas Strazdas 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje iškovojęs sidabro medalį (2 min. 02,32 sek.), trečiadienį startavo 50 metrų plaukimo peteliške pusfinalyje. Antrame plaukime lietuvis finišavo septintas (24,83 sek.), o bendroje įskaitoje jis liko 13-as. Finale plauks 8 sportininkai.

Greičiausiai pusfinalyje plaukė ir pagrindiniais pretendentais į medalius finale bus žaidynių šeimininkas Hexinas Yu (24,03 sek.), Trinidado ir Tobago atstovas Dylanas Carteris (24,04 sek.) ir rusas Aleksandras Sadovnikovas (24,09 sekundės).