Moterų keturios po 400 m varžybose Lietuvos komanda (Eva Misiūnaitė, Modesta Morauskaitė, Eglė Staišiūnaitė, Agnė Šerkšnienė) antrame atrankos bėgime finišavo per 3 min. 36,25 sek. bei užėmė penktą vietą. Deja, lietuvių rezultatas tarp visų komandų buvo 11-as, todėl sekmadienį vyksiančiame rungties finale mūsiškių nepamatysime.

„Noriu verkti. Su estafetės komanda siejau dideles viltis, galvojau, kad geriau pasirodysime. Sunku buvo nuo pat pradžių. Gerai, kad norvegė priekyje bėgo, todėl vijausi. Jaučiuosi pavargusi po 400 m barjerinio bėgimo etapų“, – sunkiai žodžius rinko E. Staišiūnaitė.

Birželį vykusiame Europos komandiniame čempionate tos pačios sudėties Lietuvos komanda finišavo beveik trimis sekundėmis greičiau – per 3 min. 33,57 sek.

„Pasiliksime finalą kitam Europos čempionatui. Dabar sezono pabaiga, nebesame tokios šviežios, kaip buvome komandiniame čempionate. Nepasakyčiau, kad šiandien jaučiausi geriau nei atrankos bėgimuose“, – teigė M. Morauskaitė.

Bene didžiausias išbandymas teko tik estafetės rungtyje startavusios čempionato debiutantės E. Misiūnaitės. Lengvaatletė startavo pirmoji iš lietuvių su kur kas daugiau patirties turinčiomis varžovėmis.

„Prieš startą labai drebėjo kojos. Norėjosi geriau, norėjosi laikytis už pirmųjų, kurios bėgo. Gavosi, kaip gavosi. Bėgti šiame stadione buvo fantastiška. Atrodė, jog tuoj padarysiu viską, ką galiu, kad pasiekčiau kuo aukštesnę poziciją“, – pasakojo E. Misiūnaitė.

Paskutinį kartą perimant estafetės lazdelę A. Šerkšnienei šiek tiek sutrukdė britė, dėl ko lietuvė buvo priversta stabtelėti. Vis dėlto pati sportininkė incidento nesureikšmina: „Britė sureagavo, pamatė mane ir stabtelėjo. Svarbu, jog nesusitrenkėme ir nepamečiau lazdelės.“

Atrankos etape greičiausiai bėgo Ukrainos komanda – 3 min. 28,18 sek. Antra buvo Rusijos (3:28,42), trečia - Didžiosios Britanijos (3:28,44) komanda.

Vyrų komanda – penkiolikta

15-ą vietą Europos čempionate užėmė vyrų keturi po 100 m komanda (Laurynas Gendvilas, Žilvinas Adomavičius, Ugnius Savickas ir Rytis Sakalauskas). Lietuviai distanciją įveikė per 40,15 sek. bei aplenkė tik finišo nepasiekusius ispanus.

„Labai reikia varžybinės aplinkos treniruotėms. Lietuvoje bėgam vieni patys, viską girdim. Kai komandos draugas pasako „op”, turi ištiesti ranką ir griebti lazdelę, jei to nepasako, gali ir įsirėžti“, – sakė L. Gendvilas.

Likus 15 minučių iki ėjimo į laukimui skirtą patalpą (angl. „call room“) keturgalvį raumenį suspazmavo Kostui Skrabuliui, todėl komandos treneris paskutinėmis akimirkos buvo priverstas pakeisti sudėtį. Beje, net ir su Lietuvos rekordu mūsiškiai nebūtų pakilę aukščiau 14-os vietos.

„Kitų komandų laikai nenustebino. Atrodo, jog dirbome ir Portugalijoje, ir kitose stovyklose, tačiau vis kažko trūksta. Dar ir Kostas patyrė traumą... Šiais metais Lietuvos sprinte 100 m rungties rezultatai nėra aukšti“, – teigė U. Savickas.

Greičiausi vyrų estafetės rungtyje buvo vokiečiai, finišavę per 38,15 sek. Antroje vietoje liko britai (38,26 sek.), treti - šveicarai (38,54 sek.). Nacionalinį rekordą pasiekę estai liko dvylikti.

Bendroje įskaitoje lietuviai liko penkiolikti tarp šešiolikos startavusių komandų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)