– Rezultatas nėra geriausias šiame sezone, tačiau į pusfinalį patekote. Kokios nuotaikos?, – lengvoji.lt paklausė A. Šerkšnienės.

– Pasisekė, kad mano bėgimas nebuvo labai stiprus. Prieš mane startavo gana lėta bėgikė, kiek toliau – stipri ukrainietė. Dairiausi į ją, bėgau taktiškai, kad patekčiau į pirmą trejetuką. Kituose bėgimuose merginos bėgo daug stipriau, per 51 sek., todėl jos galbūt išnaudojo daugiau jėgų.

– Galima sakyti, jog pusfinalyje jėgų pakaks ir tikrai bėgsite greičiau?

– Tikiuosi. Jei pasiseks, gal ir į finalą pavyks patekti.

– Čempionatas vyksta Ciuriche, kur gyvena jūsų vyras, draugai. Ar tai sukelia papildomą spaudimą?

– Priešingai, tai labiau skatina. Niekas neklausinėja, kaip jautiesi, kaip esi pasiruošusi, pateksi ar nepateksi, bet supranta bei linki sėkmės. Smagu dalyvauti, palaiko tiek vyras, tiek draugai, klubas bei iš Lietuvos komanda. Iki šiol jaučiau jaudulį, tačiau patekus į pusfinalį našta nukrito. Nuotaika dabar tikrai nebloga.

Agnė Šerkšnienė (I. Sidarevičiaus nuotr.)

– Ar tikėjotės, jog pakaks tokio rezultato, kad bėgtumėte pusfinalyje?

– Kada dalyvavau Europos čempionate Helsinkyje, pakako bėgti per 52,50 sek., jog patekčiau į pusfinalį. Šiemet dalyvės yra stipresnės, nes prieš dvejus metus dauguma jų ruošėsi olimpinėms žaidynėms ir nedalyvavo Europos čempionate. Prieš bėgimą tiesiog galvojau apie patekimą į pirmą trejetuką, o ne apie laiką.

Rytis Sakalauskas (I. Sidarevičiaus nuotr.)

R. Sakalauskas: pasiruošimą sujaukė trauma

Vyrų 100 m rungties atranką pavyko įveikti Ryčiui Sakalauskui. Sprinteris nuotolį įveikė per 10,40 sek., pakartojo geriausią sezono rezultatą, tačiau savo bėgime liko šeštas. Vis dėlto šio rezultato pakako, kad lietuvis patektų į pusfinalį.

„Nuotaikos nėra geriausios. Prieš dvejus metus buvau finale, dėl to važiavau ir dabar“, – sakė R. Sakalauskas. – Pasiruošimą sutrukdė trauma, sezonas buvo labai komplikuotas, turėjau kelias savaites pasirengti, bet nespėjau.“

Rytis Sakalauskas (I. Sidarevičiaus nuotr.)

Iš 37 rungtyje startavusių sportininkų į pusfinalį pateko 24-i. R. Sakalausko rezultatas tarp jų buvo 17-as.

D. Aučynai trišuolio varžybose startuoti sutrukdė apmaudi trauma

Antradienio ryto sesijoje vyrų trišuolio rungties atrankoje turėjęs dalyvauti vienintelis Lietuvos atstovas sektoriuje Darius Aučyna, stadione nepasirodė. DELFI pasiteiravus, kas sutrukdė sportininkui startuoti Europos čempionate, Lietuvos lengvosios atletikos (LLAF) atstovai operatyviai paaiškino.

„Galinio raumens trauma. „Call room'e“ (apšilimo patalpoje - DELFI) dariau pagreitėjimus ir sausgyslės neatlaikė“, - D. Aučynos žodžius DELFI komentavo LLAF atstovas Robertas Trakys.