„Tai yra renginys, primenantis, jog esame šalies irklavimo sostinė. Jau daug metų rengiame šias varžybas, mūsų ežerą aplanko sportininkai iš gretimų valstybių, o pernai buvo net iš Kinijos. Tai garsina mūsų kraštą. Kainuoja renginys, žinoma, nemažai, tačiau ne viskas yra matuojama pinigais“, - varžybomis džiaugėsi sekmadienį prizininkus apdovanojęs Trakų rajono savivaldybės meras Vytautas Zalieckas.

D. Vištartaitė išbandė tris rungtis

Daug dėmesio sekmadienį sulaukė trijų stipriausių Lietuvos moterų varžybos vienviečių valčių klasėje, kur nugalėtoja tapo Donata Vištartaitė. Antra čia finišavo Lina Šaltytė, trečia – latvė Elza Gulbe, o ketvirtoji – Milda Valčiukaitė.

Pastaroji sportininkė susidūrė su sveikatos problemomis, tad rezultatas nebuvo pats geriausias. Dėl šios priežasties M. Valčiukaitė nestartavo keturviečių varžybose, kur ją pakeitė E. Gulbe. Ji irklavo su trimis lietuvėmis – D. Vištartaite, L. Šaltyte ir Sonata Petrikaite – bei užtikrintai užėmė pirmąją vietą.

Taigi D. Vištartaitė „Gintarinių irklų“ regatoje per vieną savaitgalį išbandė net tris rungtis – vienviečių, dviviečių ir keturviečių klasę. Dvivietėje su M. Valčiukaite jos varžėsi šeštadienį. Sportininkė po varžybų sakė, kad jai vis dėlto labiausiai patinka irkluoti dvivietėje.

„Su Milda esame porininkės, tačiau vienvietėse – ir konkurentės. Visada įdomu pasivaržyti tarpusavyje. Treniruojamės daugiausia dvivietėje, tad čia yra įdirbis, įsėsti į vienvietę nėra taip paprasta. Labai džiaugiuosi, kad Lina tobulėja, ji yra dirbantis žmogus, turi tik po vieną treniruotę į dieną – man pačiai yra kaip pavyzdys. Ji daug dirba vienvietėje, o aš dabar jau kaip ir ne savo klasėje varžiausi, tad esu labai patenkinta, kad aplenkiau Liną“, – su šypsena kalbėjo šių metų Europos vicečempionė.

Tuo tarpu L. Šaltytė teigė esanti patenkinta gerėjančiais rezultatais ir augančiomis viltimis startuoti šių metų pasaulio čempionate.

„Džiaugiuosi, kad ir šeštadienį, ir sekmadienį aplenkiau Latvijos atstovę. Kadangi nepatekau į olimpines žaidynes, į pasaulio čempionatą taip pat neišėjo išvažiuoti, tad pastaraisiais metais sportavau labiau savo malonumui, mažiau rodžiausi tarptautinėje arenoje. Sekasi visai gerai, rezultatai gerėja, tad dabar rengiuosi pasaulio čempionatui“, – pasakojo L. Šaltytė.

Vyrams didžiausią konkurenciją sudarė estai

Šeštadienį Europos čempionams Sauliui Ritter ir Rolandui Maščinskui dviviečių varžybose neprilygę estai, sekmadienį sėdo į keturvietę ir nušluostė šeimininkams nosis.

Europos čempionate šiemet penktąją vietą keturviečių valčių klasėje užėmęs Estijos ekipažas Allaras Raja, Kasparas Taimsoo, Stenas-Erikas Andersonas ir Kauras Kuslapas iškovojo pirmąją vietą. Antrą-ketvirtąją vietas užėmė lietuvių įgulos, o vienoje jų irklavo ir po traumos atsigavęs Dominykas Jančionis. Prieš pat Lietuvos čempionatą jis susižeidė nugarą, tačiau dabar pasveiko ir su Aurimu Adomavičiumi rengiasi startui pasaulio jaunimo čempionate.

„Nežinau, kas ten startuos iš varžovų, bet tikimės gero starto. Sunku pasakyti, ar būsime lyderiai, tarp suaugusiųjų startavome keturvietėje, o čia irkluosime dvivietę – sunku lyginti. Man labiau patinka dvivietė, nes lengviau „susirkluoti“, vienam prie kito priprasti. Vis dėlto, suaugusiųjų amžiaus grupėje dvivietė yra užimta Sauliaus ir Rolandu. Kadangi šiemet dvivietėje irkluojame mažiau, tad mums iki jų dar daug trūksta, reiktų daug sustiprėti tiek techniškai, tiek fiziškai. Iki atrankos į olimpines žaidynes visas mūsų dėmesys suaugusiųjų amžiaus grupėje nukreiptas į treniruotes keturvietėje“, – pasakojo D. Jančionis.

Tuo tarpu porinių dviviečių varžybose visą nugalėtojų pakylą užėmė vien lietuviai. Kaip ir buvo galima tikėtis, čempionais tapo šiemet Senajame žemyne nepralenkiami buvę S. Ritteris ir R. Maščinskas.

Vis dėlto, šalies lyderiams didelę distancijos dalį nemenką konkurencija sudarė broliai Vytautas ir Andrius Lapatiukai, didesniu atstumu nuo tituluotų varžovų atsilikę tik pabaigoje. Šie irkluotojai pastaruoju metu sėdi keturvietėje su D. Jančioniu ir A. Adomavičiumi, tad startu dvivietėje liko patenkinti.

Čempionais abi dienas rungtyje tapę S. Ritteriui ir R. Maščinskui tai buvo rimtas pasitikrinimas prieš trečią pasaulio taurės etapą, kuris po dviejų savaičių vyks Šveicarijoje.

„Šios varžybos mums yra gera repeticija ir jėgų pasitikrinimas. Papildomai nesirengėme, tad norėjome pažiūrėti, kaip atrodysime. Šeštadienį Estijos sportininkai mums suteikė gerą konkurenciją, esame tuo patenkinti. Šiandienis oras gal ir prastokas, tačiau užgrūdina, nes irklavimo varžybos paprastai vyksta beveik bet kokiu oru“, – po starto sakė S. Ritteris.

Irkluotojas pasidalijo mintimis ir apie būsimą startą pasaulio taurės etape, užtikrinęs, kad lietuviai važiuoja kautis dėl pergalės: „Žinoma, kad važiuojame laimėti, turime šansą laimėti ir pačią taurę. Rezultatai rodo, kad konkurencija yra labai didelė, atsirado daug potencialiai stiprių įgulų, 1-6 vietos laikai labai panašūs, tad bus nelengva“.

LIKF sprintas – dinamiškiausia irklavimo rungtis

Jau tapo įprasta, kad su „Gintarinių irklų“ regata vyksta ir Lietuvos irklavimo klubų fondo (LIKF) organizuojamos meistrų aštuonviečių sprinto varžybos.

Šioje rungtyje dalyvauja meistrai ir veteranai, vyresni nei 27 metų amžiaus, o valtys varžosi 250 metrų distancijoje. Tai itin dinamiška ir žiūrovus pritraukianti rungtis, mat galima matyti tiek startą, tiek finišą, o visas plaukimas dažnai netrunka nė minutės.

Įdomiausia, kad LIKF sprinto rungtyje irkluotojai prieš varžybas vieni kitų dažnai net nepažįsta, mat dalyviai į įgulas susodinami burtų keliu. Kiekvieną valtį „išsiperka“ regatos rėmėjai, kurie ir pavadina įgulą savo vardu, suteikia irkluotojams marškinėlius, kepuraites, o iš jų rėmimo sumos suformuojamas prizinis fondas. Šiemet dalyvavo 14 aštuonviečių valčių, o nugalėtojams atiteko 3 tūkst. litų prizas.

Po atrankos varžybų finale šiemet varžėsi „RIC dizaino“, „Pepsi“, „Avec“, „Harley Davidson“, „Linea“ ir „Samarina“ vardo valtys, o nugalėtoja tapo „RIC dizaino“ įgula. Antrąją vietą užėmusios „Pepsi“ ekipaže irklavo ir Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Dainius Pavilionis, po varžybų rinkęs padėkas ir gerus atsiliepimus.

„Visi dėkoja, džiaugiasi ir nori atvykti į Trakus. Tai yra geriausias įvertinimas. Dalyvių skaičiumi varžybos yra labai didelės, suskaičiavo su veteranais kone 800 – tai tikrai didžiulė regata. Gerai, kad turime patirties su pasaulio čempionatais. Kitus čia visų pirma suvilioja geri mūsų irkluotojų rezultatai. Sąlygos čia yra idealios, nes Baltijos šalyse pasaulinio lygio trasos daugiau niekas neturi, tad latviams ir estams tai tuo pačiu yra atrankinės, kontrolinės varžybos. Jie turi galimybę startuoti pilnavertėje distancijoje – tai kaimynus ir pritraukia“, – kalbėjo D. Pavilionis.

„Gintarinių irklų“ regatos sekmadienio rezultatai:

Vyrai

Vienvietės (M1x):

1. Mindaugas Griškonis 7:36,74
2. Leonidas Gulovas (Estija) 7:52,13
3. Andrijus Davydenko (Ukraina) 7:55,89

Lengvo svorio vienvietės (LM1x):

1. Jakubas Truszkowskis (Lenkija) 8:21,11
2. Karolis Sunklodas 8:26,74
3. Lukas Dobrovolskis 8:28,90

Dvivietės porinės (M2x):

1. Saulius Ritter, Rolandas Maščinskas 7:01,59
2. Andrius Lapatiukas, Vytautas Lapatiukas 7:14,42
3. Armandas Kelmelis, Dovydas Nemeravičius 7:26,20

Lengvo svorio porinės dvivietės (LM2x):

1. Karolis Sunklodas, Andrej Jakubovskij 8:15,56
2. Vadymas Kolosovskis, Arturas Svyrydiukas (Ukraina) 8:22,78
3. Alvydas Krivickas, Gytis Litvinskas 8:47,18

Dvivietės pavienio irklo (M2-):

1. Serhijus Čykanovas, Sergijus Grynas (Ukraina) 7:30,01
2. Antonas Golda, Ilia Burmistrovas (Baltarusija) 7:39,39
3. Karlas Koppelas, Martinas Laiusas (Estija) 7:40,45

Keturvietės porinės (M4x):

1. Allaras Raja, Kasparas Taimsoo, Stenas-Erikas Andersonas, Kauras Kuslapas (Estija) 6:40,26
2. Žygimantas Gališanskis, Martynas Džiaugys, Dominykas Jančionis, Aurimas Adomavičius 6:51,17
3. Mantas Trakšelis, Saulius Ilonis, Julius Lesauskas, Žilvinas Barakauskas 7:16,34

Keturvietės pavienio irklo (M4-):

1. Petras Poškus, Povilas Poškus, Tomas Sutula, Žygimantas Birgiola 7:12,79
2. Serhijus Pivko, Andrijus Kačanovas, Srigijus Klimovas, Vitalijus Gololobovas (Ukraina) 7:20,17
3. Gintas Iskovas, Reinis Upeniekis, Elvis Grunavas-Grunovas, Martinas Blumbergas 7:37,58

Moterys

Vienvietės (W1x):

1. Donata Vištartaitė 8:26,81
2. Lina Šaltytė 8:31,94
3. Elza Gulbe (Latvija) 8:37,14

Lengvo svorio vienvietės (LW1x):

1. Sonata Petrikaitė 9:03,30
2. Martyna Mikolajczak (Lenkija) 9:16,44
3. Olga Svirska (Latvija) 9:23,94

Dvivietės porinės (W2x):

1. Kaisa Pajusalu, Marliis Reinkort (Estija) 8:07,33
2. Viktorija Senkutė, Indrė Kvartūnaitė 8:19,48
3. Jelizaveta Simaceva, Anna Karasa (Latvija) 8:21,95

Dvivietės pavienio irklo (W2-):

1. Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska (Lenkija) 8:28,50
2. Natalia Guba, Liubov Staško (Ukraina) 8:36,52
3. Svetlana Aleksandrova, Alina Konsovskaya (Baltarusija) 9:05,08

Keturvietės porinės (W4x):

1. Sonata Petrikaitė, Elza Gulbe, Donata Vištartaitė, Lina Šaltytė (Lietuva-Latvija) 8:02,44
2. Kamilė Andužytė, Justina Sadauskaitė, Karolina Leskauskaitė, Aistė Andrulevičiūtė 8:24,60
3. Eglė Bezubovaitė, Laurita Nemeravičiūtė, Dominyka Gumbelevičiūtė, Austėja Ordinaitė 8:32,27

Keturvietės pavienio irklo (W4-):

1. Nele Kuuts, Miina Kask, Gitta Kivilaan, Karolyn Maesaar (Estija) 8:12,94
2. Ingrid Vosu, Renata Line, Velga Galanska, Vita Antone (Latvija) 8:35,42

Aštuonviečių čempionai:

Vyrai: Sergejus Čykanovas, Sergijus Grynas, Artemas Morozas, Valentynas Kletskojus, Serhijus Bilousčenko, Volodimyras Pavlovskis, Oleksandras Lukjanenko, Andrijus Davydenko, vairininkas Jurijus Pančukas (Ukraina)

Moterys: Edvina Nešukaitytė, Kotryna Lašaitė, Marija Medelinskaitė, Jovita Lukšaitė, Airida Kazlauskaitė, Ieva Petrauskaitė, Rusnė Džiugytė, vairininkas – Paulius Antanavaičius.