DELFI žiniomis, pakeisti K. Rimšelį pretenduoja dabartinis Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) prezidentas Gintaras Jonas Furmanavičius ir praeityje šalies rankiniui vadovavęs Edis Urbanavičius.

Realiau vertinamos pirmojo galimybės. G. Furmanavičius yra Darbo partijos narys, o būtent šiai politinei jėgai KKSD vadovo postas turėtų atitekti pagal valdančiosios koalicijos atstovų susitarimą. Savo ruožtu, E. Urbanavičius nepriklauso jokiai partijai.

Be to, E. Urbanavičiaus kandidatūros gali nepalaikyti Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), kadangi per 2012 metų LTOK prezidento rinkimus tuometis Lietuvos rankinio federacijos (LRF) vadovas prisidėjo prie Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) prezidento Eimanto Skrabulio, rėmusio Virgilijų Alekną.

Paklaustas apie neoficialiai jam priskiriamas naujas pareigas, G. Furmanavičius tvirtino tokio pasiūlymo dar negavęs, bet neneigė, jog KKSD vadovo postas jį domintų.

„Aš irgi tokias kalbas girdėjau, bet tokio siūlymo ant stalo neturiu. Dabar man galvoje pasaulio ralio čempionato etapas Dzūkijoje, turime ten reikalų. Bet po penktadienio, jei gausiu pasiūlymą, jį svarstysiu“, – DELFI kalbėjo kaunietis, 2004-2006 metais ėjęs vidaus reikalų ministro pareigas.

Naujojo KKSD generalinio direktoriaus kandidatūrą Vyriausybei turi pateikti vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.

Už sporto sritį atsakingas jo pavaduotojas Elvinas Jankevičius trečiadienį DELFI teigė, jog konkretūs pretendentai į šį postą dar nėra apsvarstyti.

„Kandidatūrą pateiksime artimiausiu metu, bet laiko dar šiek tiek turime. Jūsų minimų pavardžių negalėčiau pakomentuoti – kiek žinau, šiai dienai sprendimas dar nėra priimtas“, – sakė viceministras.

Anot jo, KKSD vadovo kandidatūra bus pasirinkta atsižvelgiant ne į koalicijos susitarimus, o į pretendentų kompetenciją ir gebėjimus.

Teigiamai E. Jankevičius vertina ir pareigas kitą pirmadienį paliekančio K. Rimšelio darbą.

„Jo darbą vertinu gerai, normaliai. Mes dirbome ir tikrai susidirbome. Tik tiek, kad nuspręsta suteikti galimybę ir kitiems žmonėms – vyksta atrankos procesas“, – dėstė viceministras.

Primename, kad kalbos apie galimą K. Rimšelio atleidimą sklandė jau nuo 2012 metų Seimo rinkimų. Liberalų ir centro sąjunga, kuriai priklauso ligšiolinis KKSD generalinis direktorius, juose patyrė fiasko, o K. Rimšelis liko be politinio užnugario Seime ir Vyriausybėje.

KKSD jis vadovavo nuo 2010-ųjų pavasario.