„Varžybose Čekijoje teko dalyvauti lyjant, o po jų prastai jaučiausi, suskaudo nugara. Nusprendžiau, jog LLAF taurės varžybas praleisiu, nes kitaip galima ir traumą gauti. Bent kuriam laikui teks nedalyvauti varžybose, vien tik treniruosiuosi. Nesinori, jog būtų kaip pernai, kada sezonas baigėsi vos tik prasidėjęs“, – sakė V. Alekna.

Legendinis šalies lengvaatletis negailėjo pagyrų dar kartą asmeninį rekordą pagerinusiam A. Gudžiui.

„Andrius jau tikrai labai toli meta, kad tik nesustotų ir toliau tobulėtų. Mūsų dvikovų žiūrovai Lietuvoje šiais metais dar išvys“, – patikino disko metikas.

Asmeninį rekordą A. Gudžius pasiekė antru bandymu. Pirmuoju metimu jis nusviedė 63,75 m, o likę buvo neįskaityti. Tiesa, sportininkas vėliau prisipažino, jog galvodamas, kad diskas skrieja ne itin toli, pats išėjo už sektoriaus ribų, tačiau pakalbėjęs su treneriu sužinojo, kad likę metimai pasiekė 63-64 metrų ribą.

„Rezultatas neblogas, gaila, kad tik vieną metimą padariau. Gal trūksta varžybinės patirties. Sudėtinga padaryti kelis metimus labai aukštam rezultatui. Po rekordinio metimo trūko gero spyrio į užpakalį, kad kas nors priverstų dar labiau pasistengti, – sakė A. Gudžius. – Apmaudu, jog Virgilijaus nebuvo, norėjosi susikauti. Bus dar tų varžybų. Tikiuosi, jog šis rezultatas atvers man kelią ir į komercines varžybas.“

Antrą vietą vyrų disko metimo rungtyje užėmė Aleksas Abromavičius (geriausias rezultatas 59,21 m), trečią – Eligijus Ruškys (57,93 m).

Už pasiektą Europos čempionato normatyvą – premijos

Lietuvos lengvosios atletikos federacija Europos čempionato normatyvą įvykdžiusiems sportininkams skyrė po 700 litų premiją. Nesvarbu, jog normatyvus jie buvo pasiekę ir ankstesnėse varžybose.

Pirmą varžybų dieną premijos atiteko trims sportininkams: A. Gudžiui, disko metikei Zinaidai Sendriūtei (įrankį numetė 62,31 m bei pakartojo geriausią sezono rezultatą) ir sprinterei Linai Grinčikaitei.

L. Grinčikaitė LLAF taurės varžybų nugalėtoja tapo net 11-tą kartą, 100 m distanciją įveikusi per 11,57 sek. Šis rezultatas taip pat yra geriausias šį sezoną Lietuvoje.

„Bėgau be konkurencijos, palaipsniui forma gerėja, o rezultatai taip pat. Oro sąlygos Kaune labai tenkino: nebuvo nei per karšta, nei per šalta. Net nežinojau, jog už normatyvus bus skiriamos tam tikros premijos, čia man bus papildomas stimulas ryt, nes dar bėgsiu 200 metrų. Yra dėl ko stengtis“, – juokėsi L. Grinčikaitė.

Arti Europos čempionato normatyvo buvo dar vienas sprinteris Rytis Sakalauskas bei šuolininkas į tolį Tomas Vitonis. Rungtyse dominavę atletai normatyvus įvykdė dar pernai. R.Sakalauskas 100 m nubėgo per 10,40 sek., o T. Vitonis į tolį nušoko 7,87 m (dukart). Beje, paskutinis T. Vitonio šuolis siekė 8 metrus, tačiau sportininkas šiek tiek užmynė atsispyrimo lentelę.

„Sezono geriausias rezultatas buvo 7,43 m, o dabar – 7,87 m. Viršijau visus savo lūkesčius. Tikslas buvo šokti nors vienu centimetru toliau nei žiemą, sportinė forma ženkliai gerėja. Po truputį įsivažiavau, tikiuosi, jog forma ir toliau gerės“, – džiaugėsi T. Vitonis.

Savaitgalį – pergalė LLAF taurėje, pirmadienį – lietuvių kalbos egzaminas
Eilinėmis pergalėmis džiaugėsi barjerininkė Sonata Tamošaitytė, vidutinių nuotolių bėgikė Modesta Morauskaitė bei stajerė Vaida Žūsinaitė.

100 m barjerinio bėgimo rungtyje S. Tamošaitytė nepralenkiama buvo jau septintą kartą. Sonata nuotolį nubėgo per 13,61 sek. bei pasiekė geriausią sezono rezultatą Lietuvoje.

„Pirmos startas, bėgimas dar tikrai nėra idealus. Per varžybas visai kitokia aplinka, reikia persilaužti ir viskas bus gerai. Kadangi dar tik pati sezono pradžia, viskas kol kas yra gerai. Orientuojamės Europos čempionatui, bandysiu šiemet pagerinti ir šalies rekordą, bet nenoriu nieko žadėti. Norėčiau bėgti greičiau nei per 13 sek.“, – pasakojo S. Tamošaitytė.

Septintą kartą LLAF taurėje nepralenkiama buvo ir V. Žūsinaitė, kuri 1500 m rungtyje finišavo per 4 min. 26,95 sek.

„Bėgosi sunkiai, nes trūksta greičio. Dabar dažniausiai startuodavau 10 km, bet šiandien pasiekiau 1500 m asmeninį sezono rekordą, pernai taip pat tokiu greičiu nebėgau“, – sakė stajerė.

V. Žūsinaitė birželio gale Taline vyksiančiame Europos komandiniame čempionate planuoja bėgti net dviejose distancijose.

Ketvirtą kartą triumfuoti tradiciškai Kaune rengiamose varžybose Europos jaunimo olimpinio festivalio čempionei Modestai Morauskaitei nesutrukdė ir abitūros egzaminai: pirmadienį ji laikys lietuvių kalbos egzaminą. Bėgikė 400 m nubėgo per 54,34 sek.

„Mano rezultatas yra beprotiškai geras, nes pagrindinis startas laukia tik liepos viduryje, kada vyks pasaulio jaunimo čempionatas JAV. Dar nedirbu taip, jog pasiekčiau gerą sportinę formą. Pernai LLAF taurės varžybose rezultatas buvo šiek tiek geresnis. Eva Misiūnaitė (finišavo antra) šiandien mane puikiai patempė. Ji mane pasivijo ties 200 metrų žyma ir likus 150 m mes bėgome kartu. Tada atsirado papildomas stimulas stengtis“, – po finišo teigė M. Morauskaitė.

„Ar sportas mokslams netrukdo? Tikrai ne, nes sportuodama aš atsipalaiduoju ir atitrūkstu nuo mokslų.“

Paaiškėjo greičiausi žurnalistai

LLAF taurės varžybų metu pirmą kartą varžėsi ir žurnalistai. Septyni dalyviai nepabūgo išbandyti jėgų 5000 m nuotolyje.

Pirmą vietą užėmė LRT žurnalistas Ramūnas Grumbinas, aplenkęs Panevėžio dienraščio „Sekundė“ atstovą Liną Jocių. Trečias finišavo Edgaras Maslauskas iš „Lietuvos ryto TV“.

Vyrų kompanijai iššūkį metė ir viena mergina – krepsinis.net žurnalistė Gabrielė Miknevičiūtė.