Disko metimo sektoriuje – intriguojanti A. Gudžiaus ir V. Aleknos dvikova

Visiems lengvaatlečių rinktinės nariams dalyvavimas LLAF taurės varžybose yra privalomas. S. Dariaus ir S. Girėno stadione startuosiantys sportininkai titulais užgoš vieni kitus: dalyvaus praėjusio Europos čempionato prizininkai (Lina Grinčikaitė ir Raivydas Stanys), universiadų prizininkai (Rytis Sakalauskas, Eglė Balčiūnaitė ir L. Grinčikaitė), preliminariame sąraše yra ir geriausia Lietuvos lengvaatletė Zinaida Sendriūtė, pasaulio jaunimo vicečempionė Dovilė Dzindzaletaitė.

Vis dėlto renginio puošmena turėtų tapti dukart olimpinio čempiono Virgilijaus Aleknos ir Europos jaunimo (iki 23 metų) čempiono Andriaus Gudžiaus dvikova disko sektoriuje.

A. Gudžius – šio sezono lyderis Lietuvoje. Gegužės 20 dieną Kauno miesto čempionate įrankį jis numetė 65,90 m bei pagerino asmeninį rekordą. Tiek A. Gudžius, tiek V. Alekna kol kas vieninteliai iš šalies lengvaatlečių patenka į geriausių sezono rezultatų savininkų dešimtuką: 23-ejų A. Gudžius yra devintas, o 19 metų vyresnis kolega – dešimtas (65,76 m).

„Dvikovos su Virgilijumi visada yra svarbios. Šiemet mūsų rezultatai panašus, turėtų būti įdomios varžybos. Iki šiol jo aplenkti dar niekad nepavyko, bet tikslas Kaune yra laimėti“, – ambicingai kalbėjo A. Gudžius.

Lietuvos sezono rezultatų sąraše taip pat dominuoja A. Gudžiaus pavardė – 10-uke yra net septyni jo rezultatai, o V. Aleknos – trys. Vis tik jaunasis disko metikas varžybose dalyvavo dažniau.

„Norėtųsi šiemet mesti dar toliau, nes neturėjau nė vienerių varžybų, kuriose būtų geros sąlygos disko metimui. Kas antrose varžybose šį sezoną lietus, kas antrose – blogas vėjas“, – teigė A. Gudžius. – Valmieroje (savaitgalį ten vyko Baltijos šalių metimų mačas – aut. past.) dalyvavau varžybose, kuriose buvo 30 laipsnių karščio bei 20 dalyvių atliko po 6 bandymus, nors turėtų būti, kad tik 8 dalyviai paskutinius metimus atlieka. Laiko tarpas tarp metimų buvo labai didelis, karšta, todėl nepavyko gero rezultato parodyti“.

Po starto LLAF taurėje sportininkas turėtų dalyvauti prestižiniame „Deimantinės lygos“ varžybų etape Romoje.

„Manau, jog Europos čempionatui sportinė forma bus dar geresnė nei dabar. Darysiu tokį pasiruošimo etapą, kurio metu dalyvausiu mažiau varžybų, padidinsiu krūvį ir daugiau treniruosiuosi“, – planais dalijosi A. Gudžius.

Sprinterė pergalių LLAF taurėje nesuskaičiuoja

Į LLAF taurės varžybas užsiregistravo 380 sportininkų. Didžiausias dalyvių skaičius tradiciškai numatomas sprinto rungtyse: vyrų 100 m ir 200 m bėgimuose startuos atitinkamai 40 ir 42 sportininkai, o moterų – 19 bei 25-ios. Šuolių sektoriuose daugiausiai bus šuolininkų į tolį (14 moterų ir 20 vyrų), o metimų rungtyse – rutulio stūmikų (7 moterys ir 12 vyrų).

Dvi rungtys dėl nepakankamo dalyvių skaičiaus gali neįvykti – moterų 3000 m kliūtiniame bėgime kol kas planuoja startuoti vos viena dalyvė, o moterų disko metime – dvi.

Tiek 100 m, tiek 200 m nuotoliuose planuoja bėgti L. Grinčikaitė. Sportininkė yra šių rungčių sezono lyderė Lietuvoje. Sprinterė, kurios 100 m asmeninis rekordas (kartu ir Lietuvos rekordas) yra 11,19 sek., šiemet šią distanciją greičiausiai įveikė per 11,72 sek.

„Sportinė forma sezono pradžioje tikrai tenkina. Iki pagrindinio starto dar daugiau nei 2 mėnesiai, tai forma yra optimali. Viskas vyksta pagal planą, esu patenkinta“, – tikino sprinterė.

L. Grinčikaitė – daugkartinė LLAF taurės varžybų čempionė. 100 m ir 200 m rungtyse ji iš viso pergales šventė jau 10 kartų.

„Niekada nesusimąsčiau, kas mane motyvuoja dalyvauti LLAF taurės varžybose. Šios taurės varžybos, kaip ir Lietuvos čempionatas, yra vienos iš svarbiausių varžybų sezone. Kiekvieną kartą norisi jose dalyvauti ir apginti titulą. Tikslaus skaičiaus, kiek kartų laimėjau šias varžybas, nežinau, bet šešis ar aštuonis kartus tai tikrai“, – šypsojosi sportininkė.

Sugrįžtančios lyderės ir nuostoliai

Tarp dalyvaujančių LLAF taurės varžybose bus septynkovininkė Viktorijos Žemaitytė-Valiukevičienė bei sprinterė Audra Dagelytė-Čekanauskienė. Abi lengvaatletės į sportą šiemet sugrįžo po motinystės atostogų.

V. Žemaitytė šįkart dalyvaus šuolių į aukštį rungtyje, o A. Dagelytė – 100 m ir 200 m bėgimuose.

Vis dėlto nemažai lyderių LLAF taurės varžybas praleis: aistruoliai neišvys traumuotos šuolininkės į aukštį Airinės Palšytės, dėl asmeninių priežasčių nestartuosiančių Dianos Lobačevskės ir Austros Skujytės bei užsienyje besitreniruojančių Agnės Šerkšnienės (200 m, 400 m), Eglės Staišiūnaitės (400 m b.b.), Natalijos Piliušinos (800 m, 1500 m) ir Monikos Juodeškaitės (3000 m, 5000 m).

Kodėl aistruoliai gegužės 31-ą ir birželio 1-ą dienomis vis tik turėtų apsilankyti Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione?

„LLAF taurės varžybos – vienos svarbiausių šiemet. Žiūrovams turėtų būti įdomu, nes susirenka pajėgiausi dalyviai. Be to, žiūrėti galima nemokamai“, – nusijuokė žiemos sezono lyderis šuolininkas į tolį Tomas Vitonis.

Varžybų pradžia šeštadienį – 14.55 val., sekmadienį – 10.30 val. Renginį taip pat transliuos interneto televizija SportoTV.lt.