Kanados žiūrovai iš džiaugsmo dėl pergalės tradiciškai ant ledo išmetė kepures.

Tai simbolizuoja, kad jų numylėtiniai „užmėtė varžovus kepurėmis“.

Aikštės šeimininkai įtikinamai pirmavo 4:1, bet svečiai iš Niujorko išlygino rezultatą (4:4). Tada Monrealio komanda vėl perėmė iniciatyvą ir įmušė dar tris įvarčius be atsako. Tris kartus nugalėtojų komandoje pasižymėjo Rene Bourque'as, po vieną įvartį pasiekė Alexas Galchenyukas, čekas Tomašas Plekanecas, Maxas Pacioretty ir Davidas Desharnais (į tuščius vartus).

„Rangers“ ekipai du įvarčius pelnė Derekas Stepanas, po vieną įmušė Rickas Nashas ir Chrisas Kreideris.

Niujorkiečių vartininkas švedas Henrikas Lundqvistas, kuris praleido 4 įvarčius po 19 smūgių į jo vartus, antrame kėlinyje buvo pakeistas, bet jo kolega Camas Talbotas taip pat netapo gelbėtoju.

„Canadiens“ klubas Rytų konferencijos pusfinalio serijoje taip pat 2-3 buvo atsilikę nuo Bostono „Bruins“ ekipos, bet šventė galutinę pergalę 4-3.

Pirmus du finalo serijos mačus išvykoje „Rangers“ laimėjo 7:2 (2:0, 2:1, 3:1) ir 3:1 (2:1, 1:0, 0:0), trečias rungtynes savo arenoje pralaimėjo po pratęsimo 2:3 (1:0, 0:1, 1:1, 0:1), o ketvirtame susitikime po pratęsimo namuose varžovus įveikė 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 1:0).