Primename, kad pirmąsias pusfinalio rungtynes Klaipėdoje po sunkios kovos rezultatu 29:26 (16:13) laimėjo dragūniečiai, antrose rungtynėse Kaune minimalia persvara – 30:29 (14:14) pergalę jau šventė kauniečiai.

Lemiamose rungtynėse, kurios vyko Klaipėdoje, dragūniečiai kiek atkakliau rungtyniavo tik pirmąjį kėlinį, kurį laimėjo tik dviem įvarčiais – 14:12. Per atokvėpio minutėles dragūniečiai, išklausę karčių trenerio Migliaus Astrausko žodžių, tarsi pabudo – antrąjį kėlinį pradėjo spurtu – 8:1 ir gerokai atitrūko - 22:13.

Tai ir buvo lemiamas lūžis, po kurio kauniečiai nebesugebėjo atsitiesti.

„Dragūną“ į pergalę vedė Mindaugas Dumčius, įmetęs 9 įvarčius, Karolis Stropus ir Darius Jasinskas pridėjo po 5 įv., Benas Petreikis – 4, Arvydas Bučius – 3, Remigijus Vaičikauskas, Mindaugas Meškauskas ir Jonas Truchanovičius – po 2, Jonas Geryba, Edvinas Vorobjovas ir Gražvydas Juška – po 1 įv.

Iš kauniečių ekipos vėl akivaizd-iai išsiskyrė Vaidas Drevinskas, įmetęs 14 įvarčių (3 iš 7 m), Valdas Jarukas pridėjo 3, Lukas Sutkus, Edvinas Balčiūnas ir Lukas Feoktistovas – po 2, Algirdas Lazauskas ir Paulius Zėringis – po 1 įv.

Miglius Astrauskas („Dragūno“ treneris): „Žaidimas – gerėja. Įtampa šiek tiek atslūgo, kai antrajame kėlinyje suradome priešnuodžių prieš granitiečių lyderį Vaidą Drevinską. Radome reikiamą gynybos sistemą. Jei jau įveikėme „Granitą“, reikia nemažinti apsukų ir kovoje dėl aukso. Norėtųsi apginti čempionų titulus. Finalo varžovas VHC „Šviesa“ - mums nėra parankus. Tai amžinas mūsų varžovas, tačiau esame pasiryžę dėl aukso medalių atiduoti visas jėgas ir sulaužyti visas mus kaustančias sienas.“

Valdemaras Novickis („Granito-Gajos-Kario“ treneris): „Žaidėjus slėgė nervinė įtampa, buvo daug emocijų. Tai kokias kėlėme žaidėjams užduotis, jie šiandien jų neįvykdė. Nepažinau savo komandos žaidėjų. Trūko komandinio žaidimo, šalto proto. Antrajame kėlinyje daugiau žaidė jaunimas, mūsų atsarginių žaidėjų suolelis – trumpas, tad šįkart pritrūkome jėgų. Trūko Pauliaus Šarkausko, kuriam yra lūžęs riešas. Čempionatas dar nesibaigė, dėl trečiosios vietos kausimės su Alytaus rankininkais. Varžovas – stiprus, patyręs, piktas ir galingas. Bus rimta dvikova.“

Finale – VHC „Šviesa“ ir „Dragūnas“

Taigi „Dragūnas“ LRL finale susitiks su Vilniaus VHC „Šviesa“. Pastaroji ekipa pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių – 2:1 įveikė pernykščius vicečempionus – Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ rankininkus.

LRL finale bus kovojama iki trijų pergalių. Pirmosios rungtynės vyks jau gegužės 3 dieną (šeštadienį) 14 val. Klaipėdoje, „Neptūno“ sporto salėje (Taikos per. 61A). Antrosios rungtynės - gegužės 7 dieną (trečiadienį) Vilniuje.

Priminsime, kad „Dragūnas“ tapo šio sezono LRL reguliaraus čempionato nugalėtoju (13 pergalių, 1 lygiosios, 2 pralaimėjimai), vilniečiai užėmė trečiąją vietą (11 pergalių, 1 lygiosios, 4 pralaimėjimai).

Mažajame finale – kauniečiai ir alytiškiai

LRL mažajame finale, kuriame kovojama iki dviejų pergalių, tarpusavyje varžysis pusfinalius pralaimėjusios ekipos – „Granitas-Gaja-Karys“ ir „Almeida-Stronglasas“. Pirmoji akistata numatyta gegužės 3 dieną Alytaus sporto rūmuose.

LRL reguliariajame čempionate alytiškiai užėmė antrąją vietą (11 pergalių, 2 lygiosios, 3 pralaimėjimai), kauniečiai – penktąją (9 pergalės, 7 pralaimėjimai).

Vilnietės priartėjo prie moterų lygos finalo

Trečiadienį Vilniuje buvo žaidžiamos trečiosios Lietuvos moterų rankinio čempionato antrosios poros pusfinalio rungtynės tarp Vilniaus SM „Tauras-Vilniaus kolegija“ ir Kauno rajono HC„Garliava SM-CASCADA“ komandų.

Iki šiol abi ekipos buvo pelniusios po pergalę ir jų tarpusavio mače buvo taikus rezultatas 1:1. Trečiąjį susitikimą sostinėje laimėjo Vilniaus rankininkės rezultatu 29:26 (15:11) ir kovoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį rezultatu 2:1.

Sostinės atstovėms 10 įvarčių pelnė Inesa Verbovik, po 6 taiklius metimus atliko Edita Kairytė ir Greta Kavaliauskaitė.

Garliavos komandoje pasižymėjo Diana Šatkauskaitė, pataikiusi 10 kartų, 7 įvarčius pelnė Daiva Būtėnaitė, 5 – Jurgita Daugėlaitė.

„Rungtynės buvo ganėtinai įtemptos, nors didžiąją dvikovos dalį persvarą turėjo vilnietės. Garliavos rankininkės nuolat grąsė perimti iniciatyvą ir pelnyti antrąją pergalę, bet tvirčiau gynyboje atrodė Andriejaus Perovo ir Alos Senvaitienės auklėtinės bei tai joms atnešė pergalę, o taip pat persvarą santykiu 2:1 mikro mače“, - po rungtynių trumpai dvikovos eigą komentavo susitikimo inspektorius Gintaras Paškevičius.

Kitoje poroje jau aiškus finalo dalyvis, tai Kauno „ACME-Žalgiris“ komanda, kuri pusfinalyje sausu rezultatu 3:0 nugalėjo Vilniaus LEU „Šviesa-Eglė“ kolektyvą.

Ketvirtosios pusfinalio rungtynės tarp Vilniaus SM „Tauras-Vilniaus kolegija“ ir Kauno rajono HC „Garliava SM-CASCADA“ komandų, vyks po savaitės gegužės 7d. Garliavos sporto centro salėje. Jei reikės penktųjų, jos bus žaidžiamos gegužės 10d. Vilniuje. Dabar šioje poroje pirmauja SM „Tauras-Vilniaus kolegija“ rezultatu 2:1.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)