Geriausiai iš lietuvių sekėsi Tadui Šuškevičiui, kuris nuotolį įveikė per 3 valandas 51 minutę 58 sekundes ir, net 39 sekundėmis pagerinęs asmeninį rekordą, finišavo ketvirtas.

Varžybų nugalėtoju tapo lenkas Rafalas Augustynas (3:45:32).

T. Šuškevičius po 10 km buvo šeštas (46:35), šią poziciją išlaikė po 20 km (1:32:42), o 30 km baigė penktas (2:18:31). Pasitraukus Pietų Afrikos atstovui Marcui Mundellui ir Tadui pralenkus du prieš jį žingsniavusius Lenkijos atstovus, 40 km Lietuvos ėjikas baigė jau antras (3:04:26). Paskutiniuose kilometruose galingai finišavus kiniečiui Wangui Zhendongi (3:47:18) ir vokiečiui Carlui Dohmannui (3:51:32), kurie užėmė atitinkamai antrą bei trečią vietas, T. Šuškevičiui atiteko ketvirtoji pozicija bendroje įskaitoje ir Lietuvos čempiono aukso medalis.

„Tikėjausi Lietuvos rekordo bei tikrai apmaudu, kad likau šalia prizininkų. Paskutiniai penki kilometrai buvo patys lėčiausi, tai reiškia, jog padariau taktinių klaidų varžybų metu. Turėjau šansą pasiekti ir Lietuvos rekordą, bet 50 km nuotolis ir vėl nugalėjo. Gaila, jog ne tik neišlaikiau antros vietos, bet ir trečios. Labai tikiuosi, jog kitą kartą bus geriau. Visgi trejus metus negalėjau praeiti greičiau nei per 4 valandas, taip kad negaliu norėti daugiau“, – po finišo sakė T. Šuškevičius.

Ričardas Rekstas po pirmų 5 km buvęs 36-as (25:04), vis kilo aukštyn (10 km – 32 vieta, 15 km – 31, 20 km – 29, 25 km – 26, 30 km – 22, 35 km – 20, 40 km – 19, 45 km – 18) ir finišavo 17-as (4:09:30) bei įvykdė Europos čempionato Ciuriche (Šveicarija) normatyvą.

Trečiasis Lietuvos atstovas Artūras Mastianica 50 km distancijoje startavo pirmą kartą. Po 35 km jis buvo 23-ias (2:57:06), tačiau netrukus iš distancijos pasitraukė.

Dėl Lietuvos 50 km čempionato apdovanojimų Dudincoje kovota jau dešimtą kartą. Pirmas šio nuotolio čempionatas vyko 1965 metais Kaune. Be kelių Lietuvos miestų čempionatai taip pat rengti Ukrainoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Vengrijoje, Lenkijoje bei Švedijoje. Paskutinį kartą Lietuvoje – 1988 metais Vilniuje.

Tadas Šuškevičius Lietuvos 50 km čempionatą laimėjo trečią kartą. Po penkias pergales yra iškovoję Algirdas Šakalys ir Kęstutis Jezepčikas, po tris, be T. Šuškevičiaus, dar ir Andrejus Ivanovas, Daugvinas Zujus ir Anatolijus Launikonis.

Varžybose Dudincoje lietuviai dalyvauja nuo 1992 metų. Aukščiausią – trečią – vietą yra užėmęs Donatas Škarnulis 2007 metais (3:54:23) ir 2008 metais (3:49:30, Lietuvos rekordas).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)