Pasiruošimo nuotaikomis išskirtiniam renginiui gyvena ir geriausias Lietuvos motociklų akrobatas Aras Gibieža, žinomas „Aras Freestyle“ slapyvardžiu.

„Šiose varžybose pirmą kartą pasirodysiu su nauju motociklu. Kaip tik šiuo metu vyksta paskutiniai jo ruošimo varžyboms darbai. Jau šį savaitgalį planuoju jį išbandyti. Nenoriu užbėgti įvykiams už akių, bet namų arenose kovosiu dėl pergalės. Tikiuosi, jog tai padaryti padės ir naujasis motociklas, ir mano paruošta nauja programa, į kurią įtraukiau naujų, drąsių, efektingų akrobatinių triukų“, – atskleidžia A. Gibieža.

Profesionalus motociklininkas išduoda, jog realiausi jo varžovai „Žalgirio“ ir „Siemens“ arenose bus Ispanijos ir Prancūzijos sportininkai. „Šiose šalyse motoakrobatikos tradicijos ganėtinai senos, sportininkai turi labai geras sąlygas treniruotis – dėl palankaus klimato, jie tai gali daryti ištisus metus. Ispanija ir Prancūzija turi daug talentingų akrobatinio važiavimo atstovų, be to, iki Lietuvos jiems teks atvykti ne vieną tūkstantį kilometrų, tad motyvacija ir noras laimėti bus tikrai stiprūs“, – įsitikinusi Lietuvos akrobatinio važiavimo žvaigždė.

Aras savo „arkliuku“ vadina itin pavojingą, didelės fizinės ištvermės, pasitikėjimo, tobulo tikslumo ir motociklo pajautimo reikalaujantį triuką, kuomet savo žirgu jis skrieja nugara sėdėdamas ant galinio rato. Vaikinas atvirauja, jog pasaulyje šį triuką atlikti ryžtasi labai mažai sportininkų, o jį atlikti sėkmingai pavyksta vos vienam kitam.

„Šį triuką esu įtraukęs į savo programą ir būtinai parodysiu Lietuvos žiūrovams. Apskritai, esu įsitikinęs, jog tai bus įspūdingas renginys – juk tokios varžybos pirmą kartą rengiamos ne tik Lietuvoje, bet ir visame Pabaltijyje. Tai bus unikali galimybė pamatyti tai, ko dar niekada nematėte. Vienoje vietoje susirinks geriausi šios sporto šakos meistrai iš visos Europos. Turėsime ir būrelį lietuvių atletų, kuriems, tikiuosi, šios varžybos atvers vartus į platesnius vandenis, į čempionatus kitose šalyse“, – sako Pasaulio motoakrobatikos čempionato vicečempionas, daugkartinis Rytų Europos, Pabaltijo ir Lietuvos čempionas.

Sportininkai varžybose bando sužavėti teisėjų komisiją ir žiūrovus atlikdami kvapą gniaužiančius ir gyvybei pavojingus, kartais net gravitaciją įveikiančius triukus. Įspūdingi triukai neretai atliekami skriejant net 120 km/val. greičiu. Tarptautinių teisėjų komisija atletus vertina ne tik pagal triukų sudėtingumą, perėjimą iš triuko į triuką, šoninį slydimą, bet ir pagal jų gebėjimą bendrauti su publika.
„Šios varžybos tapo labai dinamiškos. Kvalifikacijoje sportininkas savo programai parodyti turi dvi minutes, finale – tris. Anksčiau laiko būdavo dvigubai daugiau. Visgi, triukų atletai atlieka tiek pat, tik greičiai tapo didesni, daugiau dūmų, sudėtingesni triukų elementai, daugiau adrenalino“, – atskleidžia A. Gibieža, visą pasaulį stebinantis savo meistriškumu.

Bilietus į Europos taurės motoakrobatikos varžybas („16K Stuntriding Eurocup 2014“) Kaune ir Vilniuje platina „Tiketa“. Šis savaitgalis – paskutinė galimybė bilietus įsigyti pigiau. Nuo kovo 3 d. bilietai brangs.