Be to, jei bus patvirtinta, kad jos dopingo testas iš tiesų teigiamas – iš sportininkės turėtų būti atimti ir visi nuo to laiko iškovoti apdovanojimai (pranešama, kad rusė įkliuvo spalio mėnesį ruošdamasi lapkričio ir gruodžio varžyboms).

J. Jefimovos B mėginio dopingo testo rezultatai neskelbiami (jų prireiks tik tada, jei sportininkė neigs savo kaltę – DELFI), tačiau ekspertai beveik neabejoja, kad plaukikei nepavyks išvengti griežtų sankcijų.

21-erių metų J. Jefimova teisinasi, jog draudžiamo preparato dehidroepiandrosterono (DHEA) jos organizme galėjo atsirasti, nes ji vartojo dietinius maisto produktus.

Rusijos antidopingo agentūros (RUSADA) vykdomasis direktorius Nikita Kamajevas neskuba teisti atletės.

„Pranešimas apie sportininkui skirtas sankcijas arba laikiną pašalinimą iš varžybų turi būti paskelbtas oficialiame šaltinyje, šiuo atveju – Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) svetainėje. Arba jei apie tai bus pranešta pačiai sportininkei, mes išplatinsime šią informaciją. Kol kas tokių duomenų neturime“, – tvirtino jis.

J. Jefimova gruodį Herninge, Danijoje, vykusio Europos plaukimo čempionato trumpame (25 metrų) baseine moterų 50 metrų plaukimo krūtine rungties finale 0,06 sek. aplenkė Lietuvos plaukimo žvaigždę Rūtą Meilutytę ir iškovojo aukso medalį. Tiesa, šiam Rusijos atstovės rezultatui dabar iškilo didelė grėsmė.

Jei J. Jefimova bus pripažinta vertojusi dopingą, ji iš viso neteks net penkių medalių (keturių aukso ir vieno sidabro), 2013 metų pabaigoje laimėtų Danijoje.

Primename, kad J. Jefimova treniruojasi Kalifornijoje, JAV. Jos treneris – amerikietis Dave Salo.

Viename interviu rusė prisipažino, kad prieš išvykdama į JAV ji net norėjo baigti savo plaukikės karjerą.

„Svarsčiau arba ką nors pakeisti, arba visai baigti karjerą. Galiausiai nutariau, kad priimdama tokį kardinalų sprendimą, turiu dar pabandyti. Kaip tik tada sulaukiau tokio pasiūlymo ir supratau, kad jis ir yra tai, ko man reikia“, – teigė ji.