Tai pirmasis Lietuvos moterų iškovotas medalis Europos čempionatuose trumpajame (25 m) baseine.

Į baseiną sėkmingiau įšokusi lietuvė pirmavo, tačiau priartėjus prie posūkio rusė ją pavijo ir aplenkė. Paskutinius 25 metrus R. Meilutytė nuplaukė galingai, tačiau pritrūko vos akimirkos iki aukso - lietuvė nuo J. Jefimovos atsiliko vos 0.06 sek. Čempionė taip pat pasiekė ir naują čempionatų rekordą. Bronza atiteko olandei Moniekai Nijhuis (29.79).

16-metė lietuvė lengvai laimėjo pirmąjį pusfinalio plaukimą, nuotolį įveikusi per 29.41 sek., ir pasiekė čempionatų rekordą. Tačiau jau antrame plaukime šį rekordą pagerino J. Jefimova (29.14). Trečią pusfinalio laiką užfiksavo Danijos plaukikė Rikke Moeller Pedersen (29.96).

R. Meilutytė Europos čempionate varžysis dar 3 nuotoliuose: 100 metrų krūtine, 50 metrų laisvu stiliumi ir 100 metrų kompleksiniame plaukime

Rūta Meilutytė, Julija Jefimova ir Moniek Nijhuis

18-metis Danas Rapšys 200 m plaukimo nugara finale finišavo penktas ir antrą kartą per dieną pagerino Lietuvos rekordą - 1:52.53. Čempionu tapo lenkas Radoslawas Kaweckis (1:49.42), sidabro medalį iškovojo vengras Peteris Bernekas (1:50.43), bronzą - vokietis Christianas Dieneris (1:51.40).

50 metrų krūtine rungties prizininkės

Lietuvos vyrų komanda 4x50 m kompleksiniu būdu finale finišavo penkta ir dar kartą pagerino Lietuvos rekordą (1.35.26). Šioje rungtyje dalyvavo Mindaugas Sadauskas, Giedrius Titenis, Tadas Duškinas ir Simonas Bilis. Aukso medaliais pasidabino Rusijos plaukikai (1:32.38), aplenkę sidabrą iškovojusią Italijos komandą (1:32.83) ir bronzos medalininkę Vokietijos rinktinę (1:33,06).

G. Titenis 100 m plaukimo krūtine antrame pusfinalyje distanciją įveikė per 58.26 sek. ir finišavo ketvirtas. Su dešimtuoju laiku Lietuvos plaukikas pateko į finalą, kuris vyks penktadienio vakarą. Geriausią pusfinalio laiką užfiksavo vengras Danielis Gyurta (57.56).

Pirmasis vakarinėje dalyje pasirodė M. Sadauskas. Jis pirmame plaukime 50 m laisvuoju stiliumi pusfinalyje atplaukė šeštas (21.73). Antrame plaukime dalyvavęs S. Bilis finišavo septintas (22.02). Nors abu lietuviai pasiekė savo asmeninius rekordus, jie į finalą nepateko. M. Sadauskui iki finalo pritrūko vos 5 šimtųjų sekundžių - jis liko 11-as. S. Bilis bendroje įskaitoje užėmė 15-ą vietą. Geriausią rezultatą pusfinalyje užfiksavo favoritu laikomas rusas Vladimiras Morozovas (20.94).

Finalai:

Moterų 50 m krūtine

1. Julija Jefimova - 29.04 (čempionatų rekordas)
2. Rūta Meilutytė - 29.10

Vyrai 200 m nugara

5. Danas Rapšys - 1:52.53 (Lietuvos rekordas)

Vyrų estafetė 4x50 m kompleksiniu būdu

5. Lietuvos komanda - Mindaugas Sadauskas, Giedrius Titenis, Tadas
Duškinas ir Simonas Bilis - 1.35.26 (Lietuvos rekordas)

Vyrų 50 m laisvuoju stiliumi

11. Mindaugas Sadauskas - 21.73 (geriausias asmeninis rezultatas)
15. Simonas Bilis - 22.02 (geriausias asmeninis rezultatas)

Kitų lietuvių ketvirtadienio pasirodymai

50 metrų plaukimo laisvu stiliumi pirmame atrankos plaukime Jevgenijus Rogožinas (22,36) liko 8-as savo plaukime bei 58-as tarp visų priešininkų ir pusfinalyje neplaukė.

Igoris Kozlovskis laimėjo 200 metrų plaukimo kompleksiniu būdu pirmą atrankos grupę. Jo pasiektas rezultatas - 2.00,07 - asmeninis rekordas, tačiau to finalui buvo mažai. Tarp 39-ių sportininkų lietuvis buvo 26-as. Atranką laimėjo vengras Laszlo Csehas (1.54,48).

Ugnė Mažutaitytė 100 nugarą atrankoje nuplaukė per 1.01,86, pasiekė asmeninį rekordą, bet užėmė 26-ą vietą ir į pusfinalį nepateko. Atranką laimėjo danė Mie Oe Nielsen (58,04).

Vyrų 100 m peteliške atrankos plaukime dalyvavo du Lietuvos atstovai, kurie į pusfinalį nepateko. Deividas Margevičius distanciją įveikė per 52,90, sek., o Tadas Duškinas - per 52,99. Abu mūsiškiai, kurie atitinkamai užėmė 29-ą ir 31-ą vietas. pagerino asmeninius rekordus. Atrankoje greičiausias buvo rusas Jevgenijus Korotyškinas (50,02).

Vyrų 400 m laisvu stiliumi rungties atrankos grupėje Povilas Strazdas finišavo po 3.47,95 ir beveik 2 sek. pagerino dar vieną Vytauto Janušaičio Lietuvos rekordą (3.49,96 sekundės). Mūsiškis bendroje įskaitoje buvo 34-as tarp 62-iejų konkurentų ir į finalą nepateko. Atrankoje triumfavo italas Andrea Mitchell D'Arrigo (3.42,34).

Lietuvos rinktinė – jauna

Keturias dienas tuksiančiose varžybose dalyvauja 559 plaukikai iš 42 Europos valstybių. Lietuvai atstovauja 11 plaukikų. Tai - 9 vyrai (Giedrius Titenis, Mindaugas Sadauskas, Igoris Kozlovskis Simonas Bilis, Danas Rapšys, Povilas Strazdas, Tadas Duškinas, Deividas Margevičius ir Jevgenijus Rogožinas) ir 2 merginos (Rūta Meilutytė ir Ugnė Mažutaitytė).

Aštuoniems į Daniją atvykusiems mūsų šalies plaukikams tėra 20 metų ar mažiau. Rinktinės pagrindą sudaro jau pripažinti tarptautinėse arenose plaukikai (R. Meilutytė, G. Titenis ir M. Sadauskas) bei vasarą Europos ir pasaulio jaunimo čempionatuose medalius skynęs jaunimas. Vyriausias iš lietuvių - 24-erių metų G. Titenis, jauniausia – 16-metė R. Meilutytė.

Iki šiol Europos čempionatuose trumpame baseine lietuviai nėra iškovoję nė vieno aukso medalio. Nuo 1991-ų, kai Europos vandens sporto šakų federacija (LEN) pradėjo organizuoti žemyno čempionatus trumpame (25 metrų) baseine, mūsų šalies sportininkai yra iškovoję 7 sidabro ir 6 bronzos apdovanojimus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (460)