22-ejų metų lietuvis per plauką nepateko į daugiakovės varžybų finalą, kuriame startuos 24 sportininkai. Kad prasibrautų tarp finalo dalyvių gimnastui pritrūko vos 0,150 balo.

Rugsėjo mėnesį Osijeke (Kroatija) vykusiame pasaulio taurės etape R. Guščinas pateko į skersinio rungties finalą, kuriame užėmė šeštą vietą. Tada lietuvis rungtyje buvo įvertintas 14,250 balo, o dabar už atliktus pratimus ant skersinio surinko 13,466 balų.

„Daugiakovėje dalyvavau daugiau nei po pusantrų metų pertraukos ir viską atlikau be kritimų. Savo pasirodymą ir užimtą vietą vertinu labai gerai. Žinoma, gaila, jog iki finalo trūko tiek nedaug, tačiau jau nieko nepadarysiu, – teigė R.Guščinas. – Pasitikėjau jėgomis ant visų prietaisų, bet ant skersinio padariau mažų klaidelių“.

Tiesa, nedidelė tikimybė, jog R. Guščinas galės startuoti finale išlieka – sportininkas yra pirmas atsarginių sąraše. Pajėgiausi gimnastai, kurie sėkmingai įveikia kelių rungčių kvalifikacijas, kartais atsisako startuoti daugiakovės finale bei kaupia jėgas pasirodymams ant atskirų prietaisų, į kurių finalus patenka tik po aštuonis sportininkus.

„Tai, kad atsisakys dalyvauti kuris nors sportininkas, yra labai maža tikimybė. Manau, tik varžovo trauma man gali padėti patekti į finalą, tačiau traumų nelinkėčiau niekam“, – teigė neseniai po traumos Lietuvos gimnastas.

Kiti su Lietuvos gimnastai Vladislavas Esaulovas ir Robertas Tvorogalas daugiakovės varžybose liko rikiuotės viduryje: R. Tvorogalas su 78,338 balo užėmė 39 vietą, o V. Esaulovas (74,456 balai) – 60-ą.

Sėkmingiausiai vyrų atrankos varžybose pasirodė olimpinis čempionas Kohei Uchimura (91,924) iš Japonijos, aplenkęs amerikietį Samuelį Mikulaką (89,532) ir tautietį Ryohei Kato (89,474).

Atskirose rungtyse R. Guščinui geriausiai sekėsi atliekant pratimus ant arklio, kur sportininkas surinko 14,433 balų ir užėmė 26 vietą tarp 149 dalyvių.

Trečiadienį moterų varžybose startuos olimpietė Laura Švilpaitė.