Jamaikos bėgikių ketvertas estafetės finale distanciją įveikė per 41,29 sek. ir pasiekė pasaulio čempionatų rekordą. Antros liko prancūzės (42,73 sek.), o trečios - amerikietės (42,75 sek.).

Jamaikos bėgikių lyderei Shelly-Ann Fraser-Pryce tai jau trečias aukso medalis, iškovotas Maskvoje. Sh. Fraser-Pryce laimėjo ir moterų 100 bei 200 metrų bėgimo rungtis.

Moterų 4x100 m bėgimo rungtis finalo rezultatai:

1.
Jamaika (C. Russell, K. Stewart, S. Calvert, Sh. Fraser-Pryce) - 41,29 sek.
2. Prancūzija (C. Distel-Bonnet, A. Ikuesan, M. Soumare, S. Akakpo) - 42,73
3. JAV (J. Tarmoh, A. Anderson, E. Gardner, O. Freeman) - 42,75

Netrukus Jamaikos bėgikių pavyzdžiu pasekė ir Usaino Bolto vedama Jamaikos sprinterių komanda, taip pat iškovojusi aukso medalius. Jamaikiečiai 4x100 m distanciją įveikė per 37,36 sek., o U. Boltas iškovojo trečią aukso medalį Maskvoje ir aštuntą pasaulio čempionatuose. Greičiausias pasaulio žmogus Rusijos sostinėje neturėjo konkurentų ir 100 bei 200 metrų bėgimo rungtyse.

Antri liko amerikiečiai (37,66 sek.), o bronza atiteko Kanados ketvertui (37,92 sek.). Finišo liniją treti kirto Didžiosios Britanijos bėgikai (37,80 sek.), tačiau ši komanda vėliau buvo diskvalifikuota.

Vyrų 4x100 m bėgimo rungtis finalo rezultatai:

1. Jamaika ((N. Carter, K. Bailey-Cole, N. Ashmeade, U. Bolt) - 37,36 sek.
2. JAV (C. Silmon, M. Rodgers, R. Salaam, J. Gatlin) - 37,66
3. Kanada (G. Smellie, A. Brown, D. Richards-Kwok, J.Warner)- 37,92

Moterų ieties metimo rungtyje įtikinamai nugalėjo Vokietijos atstovė Christina Obergfoll. Vokietė ietį numetė 69,05 m - tai geriausias jos rezultatas šiame sezone. Sidabro medalis atiteko australei Kimberley Mickle, kuri pasiekė asmeninį rekordą - 66,60 m. Bronzos apdovanojimą iškovojo Rusijos atstovė Marija Abakumova (66,09 cm).

Moterų ieties metimo rungties finalas:

1. Christina Obergfoll (Vokietija) - 69,05 m
2. Kimberley Mickle (Australija) - 66,60
3. Maria Abakumova (Rusija) - 65,09

Vyrų 1500 metrų distancijoje triumfavo favoritas Kenijos bėgikas Asbelis Kipropas. Antrame iš eilės pasaulio čempionate šioje distancijoje nugalėjusio bėgiko laikas - 3 min. 36,28 sek. Sidabras atiteko JAV atletui Matthew Centrowitzui, o bronzą išsivežė Pietų Afrikos Respublikos bėgikas Johanas Cronje.

Vyrų 1500 metrų bėgimo finalo rezultatai:

1. Asbelis Kipropas (Kenija) - 3:36,28
2. Matthew Centrowitzas (JAV) - 3:36,78
3. Johanas Cronje (PAR) - 3:36,83

Vyrų trišuolio varžybose prancūzas Teddy Tamgho nuskriejo 18,04 m, pasiekė geriausią šio sezono rezultatą ir iškovojo aukso medalį.
Kubos trišuolininkas Pedo Pablo Pichardo liko antras (17,68 m), o JAV atstovas Willas Claye - trečias (17,52 m).

Vyrų trišuolio rungties finalo rezultatai:

1. Teddy Tamgho (Prancūzija) - 18,04 m
2. Pedro Pablo Pichardo (Kuba) - 17,68
3. Willas Claye (JAV) - 17,52

Moterų 800 metrų bėgimo rungtyje nugalėjo Kenijos atstovė Eunice Jepkoech Sum, pasiekusi asmeninį rekordą - 1 min. 57,38 sek. Sidabrą iškovojo rusė Marija Savinova, o bronzą - amerikietė Brenda Martinez.

Moterų 800 metrų bėgimo finalo rezultatai:

1. Eunice Jepkoech Sum (Kenija) - 1:57,38
2. Mariya Savinova (Rusija) - 1:57,80
3. Brenda Martinez (JAV) - 1:57,91

Bendroje medalių įskaitoje nugalėjo Rusijos sportininkai. Tačiau daugiausiai medalių - dvidešimt penkis - iškovojo amerikiečiai.

Rusijos atletai laimėjo 7 aukso, 4 sidabro ir 6 bronzos medalius. Antroje vietoje bendroje įskaitoje likę JAV sportininkai pelnė 6 aukso, 13 sidabro ir 6 bronzos medalius. Bėgikų medaliai trečią vietą garantavo Jamaikai. Šios šalies sąskaitoje 6 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos medalis.

Ketvirtoje vietoje medalių lentelėje liko Kenijos sportininkai, išsivežę 5 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos medalius. Penkti liko vokiečiai, pelnę 4 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos medalius.

Lietuvos sportininkai Maskvoje liko toli nuo nugalėtojų pakylos ir medalių neiškovojo.

2015 metų pasaulio lengvosios atletikos čempionatas vyks Kinijoje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (76)