Moterų šuolių į tolį varžybose trečiosiose pirmenybėse iš eilės triumfavo olimpinę čempionė amerikietė Brittney Reese. Ji nuskriejo 7,01 m ir vos dviem centimetrais aplenkė antroje vietoje likusią Blessing Okagbarę iš Nigerijos.

Bronzos medaliu džiaugėsi šalies rekordą pagerinusi serbė Ivana Spanovič. Ji nušoko 6,82 m ir tik dėl geresnio antrojo geriausio bandymo (6,70 m) aplenkė ketvirtojoje pozicijoje likusią baltarusę Olgą Sudarovą (antras geriausias bandymas 6,66 m):

8.Tori PolkJAV6,73

Vyrų dešimtkovės varžybų čempionu tapo olimpinis čempionas amerikietis Ashtonas Eatonas. Jis surinko 8809 taškus ir 139 taškais aplenkė antroje vietoje likusį vokietį Michaelį Schraderį, kurio geriausias pasiekimas iki šiol buvo dešimtoji vietas Londono olimpinėse žaidynėse.

Bronza atiteko kanadiečiui Damienui Warneriui (8512 tšk.), o paskutinių dviejų pasaulio čempionatų nugalėtojas amerikietis Trey'us Hardee's ketvirtoje rungtyje (šuoliai į aukštį) neįveikė pradinio aukščio ir pasitraukė iš varžybų:

8.Ilja ŠkureniovRusija8370

Trečiąjį aukso medalį moterų 10 000 m bėgime iškovojo po šešerių metų pasaulio čempionės titulą susigrąžinusi etiopė Turunesh Dibaba. Ji finale sugaišo 30 minučių 43,35 sekundės ir nutraukė dvejas pirmenybes trukusią Kenijos bėgikių hegemoniją. Anksčiau šios rungties pasaulio čempione T. Dibaba tapo 2005 ir 2007 metais.

Sidabro medalį sekmadienį iškovojo Kenijos bėgikė Gladys Cherono (30:45,17) , o bronza atiteko kitai Etiopijos stajerei šių metų pasaulio kroso pirmenybių bronzos medalininkei Belaynesh Oljirai (30,46,98):

8.Shalane FlanaganJAV31:34,83

Antrosios varžybų dienos puošmena tapo vyrų 100 m bėgimo finalas, kuriame planetos čempiono titulą po ketverių metų susigrąžino šios rungties dukart olimpinis čempionas Usainas Boltas iš Jamaikos. Jis finale, lyjant lietui, nuotolį nubėgo per 9,77 sekundės ir 0,08 sekundės aplenkė po aštuonerių metų pertraukos vėl pasaulio čempionato medalį iškovojusį 2005-ųjų planetos čempioną amerikietį Justiną Gatliną.

Beje, amerikietis buvo vienintelis kitos valstybės sprinteris, sugebėjęs įsiterpti tarp keturių Jamaikos bėgikų, o bronzos medalis atiteko Nestea Carteriui (9,95 sek.):