Aukso medalį iškovojo Lietuvos plaukikę pusfinalyje ir atrankos plaukime įveikusi rusė Rozalija Nasretdinova (25,05). Trečioje vietoje liko italė Giorgia Biondani (25,31).

Rūta pusfinalyje 0,23 sekundės (25,32) pagerino sau pačiai priklausiusį šalies rekordą. Pusfinalyje greičiausiai plaukusi R. Nasretdinova nuotolį įveikė per 25,19 sekundės.

Ryte vykusiose kvalifikacinėse varžybose Rūta taip pat buvo antra, distanciją įveikusi per 25,61 sekundės. Atrankoje R. Meilutytę taip pat aplenkė tik rusė R. Nasretdinova (25,30 sek.).
Rūta Meilutytė

Tai jau ketvirtas Lietuvos plaukikų medalis šiose pirmenybėse: po vieną aukso bei sidabro apdovanojimą pelnė Danas Rapšys bei sidabru džiaugėsi Ugnė Mažutaitytė.

R. Meilutytė be didesnio vargo pateko ir į 100 m plaukimo krūtine finalą. Šioje distancijoje jos rezultatas buvo pirmas - 1 minutė ir 06,92 sekundės. Tai naujas Europos jaunimo čempionatų rekordas. Atrankos varžybose jos rezultatas buvo prastesnis - 1 minutė ir 07,82 sekundės.

Antrą vietą pusfinalyje užėmė ukrainietė Viktorija Solnceva (1 min. 08,73 sek.). Antra ji buvo ir kvalifikaciniuose plaukimuose. Su trečiu rezultatu į finalą pateko dar viena Ukrainos atstovė Anastasija Maljavina (1 min. 09,35 sek.).

Europos jaunių (17-18 metų vaikinai ir 15-16 metų merginos) plaukimo čempionate sidabro medalį šiose pirmenybėse jau iškovojusi Ugnė Mažutaitytė pateko į 100 m nugara rungties finalą, o Deividas Margevičius varžysis 100 m nuotolio peteliške finale. Taip pat sėkmingai pusfinalio barjerą įveikė ir į finalą pateko Povilas Strazdas.
Ugnė Mažutaitytė

Šeštadienį pusfinalyje U. Mažutaitytė distanciją nuplaukė per 1 minutę 3,82 sekundės ir buvo septinta tarp dvidešimties plaukikių. Greičiausiai šį nuotolį pusfinalyje plaukė rusė Darja Ustinova (1:01,64), britė Kathleen Dawson (1:01,97) bei vokietė Laura Riedemann (1:02,42).

100 m peteliške rungties pusfinalyje D. Margevičius sugaišo 54,61 sekundės ir buvo aštuntas. Greičiausiai šios rungties pusfinalyje plaukė danas Danielis Steenas Andersenas (53,50 sek.), rusas Aleksandras Kudaševas (53,78 sek.) bei italas Mattia Mugnanis (54,12 sek.).

Povilas Strazdas 200 m laisvu stiliumi nuplaukė per 1 minutę 51,32 sekundės ir užėmė ketvirtąją vietą antrajame plaukime bei aštuntąją bendroje įskaitoje tarp dvidešimties pusfinalio dalyvių.

Greičiausi šiame nuotolyje pusfinalyje buvo britas Jamesas Guy'us (1:49,84), rusas Aleksandras Krasnychas (1:50,03) bei olandas Kyle'as Stolkas (1:50,34).

Pusfinalyje nepasisekė Mantui Auruškevičiui, kuris 100 m nuotolį krūtine nuplaukė per 1 minutę 3,70 sekundės ir liko dvyliktas bei nepateko į finalą. Nuo dešimtosios finalo vietos lietuvį skyrė vos 0,08 sekundės.

Greičiausiai šią distanciją pusfinalyje plaukė švedas Johannesas Skagius (1:00,93), rusas Ilja Chomenka (1:02,29) ir lenkas Krzysztofas Tokarskis (1:02,30).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (141)