Sėkmingai rutulio stūmimo varžybų kvalifikacinį barjerą įveikė ir į finalą pateko tik vienas iš trijų startavusių Lietuvos atletų - tai Šarūnas Banevičius, įrankį nustūmęs 18,69 m ir atrankos varžybose užėmęs ketvirtąją vietą. Toliau už lietuvį kvalifikacijoje rutulį stūmė trys kvalifikacinį normatyvą (18,70 m) įvykdę atletai - lenkas Dominikas Witczakas (18,91 m), baltarusis Michailas Abramčiukas (18,79 m) bei čekas Martinas Novakas (18,76 m).

Marius Šilenskis rutulį nustūmė 17,35 m ir užėmė 21-ąją vietą. Jam iki finalinio dvyliktuko pritrūko 72 cm.

Trečiasis Lietuvos atletas Mantas Jusis įrankį nustūmė 16,45 m ir tenkinosi 25-ąja pozicija tarp 28-ių sportininkų.

A. Gudžius į finalą pateko nesunkiai

Suomijoje vykstančiose Europos jaunimo (iki 23 metų) lengvosios atletikos pirmenybėse nesunkiai į finalą pateko disko metikas Andrius Gudžius.

Lietuvis atrankos varžybose jau pirmuoju bandymu įrankį nuskraidino 60,50 m ir, iįvykdęs kvalifikacinį normatyvą, pateko į finalą. Vėliau nė vienas iš 26-ių diską metusių atletų A. Gudžiaus aplenkti nepavyko.

Antras disko metimo sektoriaus kvalifikacijoje liko rusas Viktoras Butenka (59,98 m), trečias - prancūzas Lolassonnas Djouhanas (58,73 m).

Nepasisekė šuolininkui į tolį Tomui Vaitoniui, kuris atrankoje nuskriejo 7,38 m ir, pagerinęs šio sezono rekordą, kvalifikacijos A grupėje buvo devintas, o bendroje įskaitoje liko keturioliktas tarp 28-ių sportininkų ir į finalą nepateko. Iki finalinio dvyliktuko jam pritrūko vos 2 cm.

Sprinteriai nepateko į 100 m bėgimo pusfinalį

Suomijoje vykstančiame Europos jaunimo (iki 23 metų) lengvosios atletikos čempionate 100 m bėgimo kvalifikacinio barjero neįveikė ir į pusfinalį nepateko abu Lietuvos sprinteriai - Lukas Gaudutis bei Kostas Skrabulis.

Lukas Gaudutis ketvirtadienį pirmajame atrankos bėgime sugaišo 10,77 sekundės ir liko penktas, o bendroje įskaitoje užėmė aštuonioliktąją vietą. Iki pusfinalio barjero jau pritrūko vos 0,04 sekundės.

Ketvirtajame kvalifikaciniame bėgime Kostas Skrabulis distanciją įveikė per 10,85 sekundės ir buvo šeštas, o bendroje įskaitoje liko 24-as tarp 32-jų sprinterių.

100 m atrankoje greičiausiai bėgo britai Adamas Gemilis (10,42 sek.), Dejis Tobias (10,47 sek.) bei italas Francesco Bascianis (10,48 sek.).

Kūjo metikas T. Juknevičius - 21-as

Europos jaunimo (iki 23 metų) lengvosios atletikos čempionate Suomijoje 21-ąją vietą tarp 26 dalyvių užėmė bei tarp dvylikos vaikinų kūjo metimo rungties dalyvių nepateko Tomas Juknevičius.

Kvalifikacinėmis varžybomis pirmenybes baigęs lietuvis trylikos metikų A grupėje buvo dešimtas, trečiuoju bandymu įrankį numetęs 62,41 m (56,68-61,07-62,41).

Vaikinų kūjo metimo rungties finale favoritais kovoje dėl medalių bus sėkmingiausiai atrankoje pasirodę prancūzas Quentinas Bigot'as (73,06 m), baltarusis Zacharas Makrošenka (71,75 m) ir Sergejus Margijevas (71.67 m) iš Moldovos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (34)