„Buvo itin džiugu stebėti visą olimpinę šventę prie Baltojo tilto ir čia startavusius bei finišavusius MTB turo dalyvius,“ – teigė varžybų organizatorius Julius Kvietkauskas.

Anot jo, konkuruoti su Joninių savaitgaliu nebuvo itin lengva, tačiau dviračių sportas, J. Kvietkausko teigimu, tampa vis populiaresnis ir patrauklesnis žiūrovams.

Greičiausias šiose varžybose buvo Edgaras Kovaliovas, atstovaujantis „Top Team Dviratis Tau“ komandai, kuris ir iškovojo olimpiečių Gintauto ir Mindaugo Umarų taurę. Jis 40 kilometrų trasą įveikė per 1 val. 23 min ir 53 sek. Nuo jo 18,5 sekundžių atsiliko ir antrą vietą užėmė „Vasarė Kenda“ komandos narys Vytautas Kaupas. Trečias nuo lyderio 2 minutes ir 25,5 sekundes atsilikęs finišavo Justas Klimavičius, atstovaujantis „Umarai SP“ komandai. Beje, E. Kovaliovas pirmajame Verkių etape pelnė taip pat pirmą vietą, o J. Klimavičius buvo antras.

„Antras etapas – antra mano pergalė. Kovoju tik dėl aukščiausios pozicijos. Šiais metais susiduriu su techniniais gedimais, dėl kurių stipriai kenčia rezultatai kitose kalnų dviračių varžybose. Tačiau Vilniaus MTB turuose kol kas viskas klostosi sėkmingai“, – sakė „Top Team Dviratis Tau“ komandos narys E. Kovaliovas.

Dviratininkas viliasi, kad techniniai nesklandumai daugiau jo nepersekios ir jam pavyks sėkmingai įveikti ir trečią MTB turo etapą. „Tai dviračių sporto realybė. Ne viskas priklauso tik nuo tavęs, todėl turi apsišarvuoti kantrybe rengiantis varžyboms ir jose dalyvaujant. Tuo šis sportas mane ir žavi,“ – mintimis dalinasi E. Kovaliovas.

Trečias MTB turo etapas įvyks rugsėjo 8 dieną pramogų ir poilsio centre „Belmontas“. Trasa drieksis gražiausiomis Pavilnių regioninio parko apylinkėmis.