Europos čempionate debiutavęs M. Valčiukaitės ir D. Vištartaitės duetas buvo greičiausios ir atrankos plaukime.

M. Valčiukaitė ir D. Vištartaitė džiaugiasi laimėjusios Europos čempionato auksą

Lietuvos vyrų porinė dvivietė – Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris - Europos irklavimo čempionate Sevilijoje iškovojo sidabro medalius. 2000 m distanciją jie įveikė per 6 min. 37,67 sek. Nugalėjo Italijos įgula, kurią sudarė olimpinių žaidynių sidabro medalininkas Romanas Battisti ir Francesco Fossis (6 min. 37,05 sek.). Norvegai Nilsas Jacobas Hoffas ir Kjetilas Borchas liko trečioje vietoje (6 min. 38,97 sek.).

Saulius Ritteris ir Rolandas Maščinskas

Nuo pirmųjų starto yrių pirmavo Norvegijos komanda, lietuviai starto zoną įveikė ketvirti. Distancijos viduryje Lietuvos dvivietė aplenkė norvegus ir išsiveržė į lyderių poziciją. Tačiau, likus mažiau nei 250 metrų iki finišo, audringai spurtavusi Italijos komanda aplenkė mūsų sportininkus ir iškovojo pirmą vietą.

Tuo tarpu Mindaugui Griškoniui apginti nugalėtojo titulo vyrų vienviečių valčių varžybose nepavyko - lietuvis liko ketvirtas. Finale Mindaugas 2000 m distanciją įveikė per 7 min. 49,48 sek.

Mindaugas Griškonis

Auksą vyrų vienviečių valčių varžybose iškovojo Čekijos atstovas Ondrejus Synekas (7 min. 36,35 sek.). Sidabras atiteko vokiečiui Marceliui Hackeriui (7 min. 40,75 sek.), bronza - olandui Roeliui Braasui (7 min. 45,95 sek.).

M. Griškonis Europos čempionu tapo 2009, 2011 ir 2012 metais.

Europos čempionate dalyvavo 549 sportininkai iš 35-ių valstybių.

Lietuvos irkluotojas D. Vištartaitę ir M. Valčiukaitę Europos irklavimo čempionato porinių dviviečių valčių rungtyje iškovojusias aukso medalį pasveikino ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Įspūdingai debiutavusios Europos čempionate Jūs iškovojote Lietuvai aukso medalį. Parodėte tvirtą komandinę dvasią, meistriškumą ir ryžtingai pralenkėte varžoves. Linkiu Jums daug įspūdingų pergalių ateityje", - sakė šalies vadovė.

Lietuvos Respublikos Prezidentė D. Grybauskaitė pasveikino ir irkluotojus R. Maščinską ir S. Ritterį, Europos irklavimo čempionato porinių dviviečių valčių rungtyje laimėjusius sidabro medalį: „Jūsų valia, ištvermė ir sportinis ryžtas padėjo išsiveržti į priekį ir pelnyti Lietuvai sidabro medalį. Linkiu išlaikyti aukštą meistriškumą, vienybę ir sėkmingai siekti naujų sportinių aukštumų“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (391)