Penktadienį paaiškėjo 18-os rungčių nugalėtojai.

Moterų disko metimo rungtyje puikiai pasirodė Zinaida Sendriūtė. Skuodiškė diską nusviedė 65,97 metrus ir taurės varžybose nugalėjo 11-ą kartą iš eilės. Z.Sendriūtė savo asmeninį rekordą pagerino 1,94 metru ir visų laikų Lietuvos diskininkų sąrašuose užimą antrąją vietą, o pasaulio – šeštąją. Antra rungtyje liko Ieva Zarankaitė, trečia – Larisa Voroneckaja.

Z. Sendriūtė už taurės varžybose įvykdytą pasaulio čempionato A normatyvo buvo apdovanota 1000 litų piniginiu prizu.

„Savo pasirodymą vertinu neblogai, - kuklinosi Z.Sendriūtė. – Dar tikrai yra ką tobulinti ir kur dirbti. Svarbiausi startai laukia ateityje. Šįkart nebuvo konkurenčių, tai daugiausiai reikėjo kovoti su savimi. Pagerinau savo rekordą dviem metrais, mečiau diską atsipalaidavusi ir taip pavyko. Jau kitą savaitę startuosiu varžybose Paryžiuje, o tada keliausiu į „Deimantinės lygos“ varžybas Italijoje. Svarbu išlaikyti šiuos rezultatus“.

Vyrų disko metimo rungtyje nugalėjo Andrius Gudžius, kaunietis diską numetė 61,62 metrus. A.Gudžius taurės varžybose nugalėjo antrą kartą. 2-as liko Eligijus Ruškys, kuris pagerino savo asmeninį rekordą (58,94 m). Trečias – Tomas Rauktys iš Klaipėdos.

„Prastai vertinu savo pasirodymą, nors buvo labai geros sąlygos, - po rungties tikino nugalėtojas Andrius Gudžius. – Galėjau pasiekti gerą rezultatą, tačiau neatlikau techninės dalies. Esu pats nusivylęs ir treneris nusivylęs. Ilgai laukiau gero oro, o kai jis toks pasitaikė, tai pats ir sugriuvau. Treniruotėse viską darau gerai, o šiandien koją pakišo vaikiškos klaidos. Pats jaučiu, kad galėjau žymiai geriau sustartuoti, tačiau yra taip. Reikės pasistengti kitose varžybose“.

Moterų 100 metrų bėgime rungtyje nugalėjo greičiausia Lietuvos moteris Lina Grinčikaitė. Klaipėdietė distanciją įveikė per 11,49 sekundžių ir 7-ą kartą laimėjo šias varžybas. L.Grinčikaitė du kartus gerino geriausią sezono rezultatą. Antra liko Sonata Tamošaitytė, trečia – Karolina Deliautaitė.

„Esu viskuo patenkinta, svarbiausia buvo pergalė, - po finišo sakė nugalėtoja Lina Grinčikaitė. – Tai mano antras startas šį sezoną, todėl reikia laiko prasibėgioti, tačiau rezultatas mane tenkina. Finale buvo priešinis vėjas, bet viskas eina teisinga linkme. Oro sąlygos buvo teigiamos. Po žingsnį einu į priekį. Noriu, kad kiekvienas startas būtų geresnis. Aišku, trūksta konkurencijos, gal rezultatas būtų geresnis. Dabar dalyvausiu komercinėse varžybose, tai aiškiau matysis mano sportinė forma ir kaip man seksis įvykdyti normatyvą“.

Moterų 110 metrų barjerinio bėgimo rungtyje geriausiai pasirodė Sonata Tamošaitytė. Rungties favoritė užtikrintai laimėjo finalinį bėgimą ir taurės varžybose nugalėjo jau šeštą kartą. S.Tamošaitė distanciją įveikė per 13,67 sekundžių ir pagerino geriausią Lietuvos sezono rezultatą. Antra liko Laura Ušanovaitė, trečia – Justina Abariūtė.

„Mano pasirodymas nieko gero, tačiau dar tik sezono pradžia, tikiuosi įsivažiuosiu, - po pasirodymo rungtyje teigė Sonata Tamošaitytė. – Pasiekiau geriausią asmeninį sezono rezultatą, tai keliauju į priekį žingsnis po žingsnio. Toks ir yra tikslas. Jeigu stovėčiau vietoje, tai nieko gero nebūtų. Nesu patenkinta savo sportine forma, ji nėra aukšta. Oro sąlygos geros, galėjo dar tik saulutė išlįsti. Paskutinėse dvejose varžybose buvo neįmanoma, labai šalta. Dabar toliau dirbsiu. Kitą savaitę startuosiu Lenkijoje, o tada Europos taurės varžybos“.

Moterų 1500 metrų bėgime geriausiai pasirodė vilnietė Vaida Žūsinaitė. Stajerė distanciją įveikė per 4,23 minutes ir taurės varžybose triumfavo antrus metus iš eilės. Antra liko Banga Balnaitė iš Klaipėdos, trečia – Gintarė Zenkevičiūtė.

„Savo startą vertinu prastai, prieš metus pasirodžiau daug geriau, - pasakojo Vaida Žūsinaitė. – Vakar tik grįžau iš stovyklos Lenkijos kalnuose, gal tai dar nepadėjo geriau pasirodyti. Buvo sunki kelionė. Jau nuo pradžių nebuvo viskas gerai, pirmas ratas dar pavyko, o vėliau pradėjau lėtai „plaukti“. Nebuvo sportinio pykčio, jog kovočiau. Bėgau ir bėgau. Nebuvo man tinkama diena“.

Vyrų šuolio į aukštį rungtyje geriausiai pasirodė Raivydas Stanys. Kaunietis įveikė 2,20 metrų aukštį ir laimėjo penktą kartą iš eilės ir šeštą sykį per savo karjerą. Antras liko Andrijus Glebauskas, trečias – Mindaugas Saulevičius.

„Nesu patenkintas savo pasirodymu, dar neatsigavau po studentų žaidynių, o danga nebuvo patogi“, - sakė Europos čempionato prizininkas Raivydas Stanys.

Rutulio stūmimo čempionu tapo Šarūnas Banevičius. Klaipėdietis rutulį nustūmė 19,50 metrų, pagerino savo asmeninį rekordą ir visų laikų Lietuvos rutulio stūmimo sąrašuose pakilo į devintą vietą. Antras liko Rimantas Martišauskas, trečias – Tomas Rauktys.

„Ką norėjau padariau ir dar truputį daugiau, - sakė nugalėtoju tapęs Šarūnas Banevičius. – Aš kryptingai ruošiuosi kiekvienai startui, kiekvienas startas man labai svarbus, atsakingai žiūriu ir tiek. Man tai buvo ketvirtas startas, turėjau tikslą nugalėti ir nugalėjau.

Nugalėtoją veža į Europos taurės varžybas, tai būtinai norėjau nugalėti. Šiai dienai esu labai patenkintas savo fizine forma, o apetitas kyla bevalgant. Galima sakyti, jog mano kilimas prasidėjo, kai pradėjau dirbti su nauju treneriu. Atsirado stabilumas, abu kryptingai dirbame, vienas kitą palaikome, manau, tai labai padeda. Svarbiausia buvo surasti bendrą kalbą. Tai mums pavyko“.

2.Jonas Stankevičius (Vilnius) 3:56.91,
3.Rimgaudas Morkūnas (Šiauliai) 4:00.90.

2.Adrijus Glebauskas (Kėdainiai) 2.10,
3.Mindaugas Saulevičius (Kaunas) 2.00.