Pirmame kėlinyje amerikiečiai pirmavo 2:0 po Paulo Stastny (11:53 min.) ir T. J. Oshie (12:43) smūgių. Rusas Aleksandras Svitovas (15:30) sušvelnino skirtumą (1:2).

Antrame kėlinyje po Nate'o Thompsono (25:45) ir Alexo Galchenyuko (37:31) įvarčių JAV rinktinė vėl truktelėjo pirmyn (4:1).

Trečio kėlinio pradžioje tik ką iš NHL atskridęs ir pasaulio čempionate debiutavęs Aleksandras Ovečkinas (41:33) sušvelnino skirtumą (2:4). Netrukus rusai įgijo kiekybinę persvarą, bet įvartį (2:5) įmušė JAV rinktinė, kai mažumoje pasižymėjo Ryanas Carteris (42:55). Rusai dar kartą priartėjo (43:40) po Aleksandro Perežogino įvarčio daugumoje (3:5).

Tačiau toliau įvarčius mušė tik amerikiečiai. Dar tris kartus rusų vartininką nuginklavo Jacobas Trouba (48:11), Davidas Mossas (49:56) ir P. Stastny (50:31). JAV ekipa šventė įtikinamą pergalę - 8:3.

JAV ledo ritulininkai turnyro pusfinalyje surems lazdas su Šveicarijos komanda, kuri 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) nugalėjo Čekiją. Šveicarams po įvartį pelnė Denisas Hollensteinas (5:45 min.) ir Romanas Josi (33:08 min., daugumoje). Čekų gretose pasižymėjo Zdenekas Kutlakas (45:29 min., daugumoje).

Švedijos rinktinė tik po baudinių serijos 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 0:0, 1:0) įveikė olimpinius čempionus Kanados ledo ritulininkus. Pergalingą baudinį realizavo Fredrikas Petterssonas (70 min.).

Permainingai vykusiose rungtynėse Stevenas Stamkosas (20:45) išvedė kanadiečius į priekį, tačiau trečio kėlinio viduryje po dviejų Nicklaso Danielssono (45:41 ir 49:35) smūgių jau pirmavo čempionato vieni šeimininkų, o netrukus Claude'as Giroux (50:50) išlygino rezultatą 2:2.

Suomijosrinktine ketvirtfinalyje 4:3 (3:0, 0:2, 1:1) įveikė planetosvicečempionę Slovakijos ekipą.

Ketvirtfinalio rezultatai:

Rusija - JAV - 3:8 (1:2, 0:2, 2:4). Smūgiai į vartus - 34:31.

Šveicarija - Čekija - 2:1 (1:0, 1:0, 0:1). Smūgiai į vartus - 32:34.

Suomija - Slovakija - 4:3 (3:0, 0:2, 1:1). Smūgiai į vartus - 25:36.

Švedija - Kanada - 3:2 (0:0, 0:1, 2:1; 0:0; 1:0) po baudinių serijos. Smūgiai į vartus - 33:43.