Kadangi Olandija ne veltui vadinama dviračių šalimi, tai ir visiems seminaro dalyviams teko važiuotiems įveikti vieną beveik 8 km ratą būsimoje dviratininkų asmeninių lenktynių trasoje.

EJOF 9 sporto šakų varžybose dalyvaus 2300 sportininkų (13-18 metų amžiaus), atvyks beveik 1000 oficialių asmenų iš visų 49 Senojo žemyno valstybių. Lietuvai 6 sporto šakų varžybose – dziudo, dviračių, gimnastikos, lengvosios atletikos, plaukimo ir teniso - atstovaus per 50 jaunųjų sportininkų. Iš viso olimpiniame kaimelyje gyvens apie 80 akredituotų mūsų šalies atstovų.

Sporto bazės – puikios, pavyzdžiui, baseinas pastatytas specialiai festivalio varžyboms, lengvosios atletikos stadiono atidarymas įvyko prieš pora metų, kitos arenos senesnės, bet erdvios, patogios, gimnastikos, rankinio ir tinklinio varžybos vyks transformuotose parodų rūmų salėse. Varžybų programoje bus viena naujovė – vyks merginų dviratininkių asmeninės ir grupinės lenktynės.

Anksčiau lenktyniaudavo tik dviratininkai vaikinai. Deja, Lietuva šiame festivalyje neturės nei vienos žaidimų komandos – mūsiškiai nepateko pagal reitingus... Seminaro dalyviai ypač stebėjosi, kad nėra Lietuvos krepšininkų, kurie tris kartus iš eilės buvo festivalių čempionais.

Misijos vadovų pasitarime Utrechte dalyvavo LTOK darbuotojai Kazys Steponavičius, Einius Petkus ir Bronius Čekanauskas.