„Dragūnas“ vargo su „LSU-Lūšimi“

Traumų išretintas Klaipėdos „Dragūnas“ net ir be kelių lyderių Kauno Sporto halėje sugebėjo įveikti vietos „LSU-Lūšies“ ekipą. Tiesa, rungtynės buvo itin atkaklios ir įtemptos - čempionai pergalę šventė dviejų įvarčių persvara - 32:30 (16:13).

Šiose rungtynėse „Dragūnu“" nepadėjo ir kurį laiką nepadės rezultatyviausias ekipos žaidėjas Benas Petreikis. Jis per treniruotę, žaisdamas futbolą, patyrė čiurnos raiščių plyšį. Taip pat Kaune nebuvo ir Mindaugo Dumčiaus, kuris treniruoklių salėje ant kojos piršto užsimetė svarmenį.

Taigi, prie jau anksčiau traumuotų Klaipėdos ekipos žaidėjų: vartininko Aisčio Pažemecko (atlieka reabilitaciją po Achilo sausgyslės plyšio), Karolio Stropaus (susilaužęs kojos padikaulį) ir Jono Truchanovičiaus (dėl peties sąnario traumos aikštėje atlieka daugiau tik gynybinį vaidmenį, artimiausiu metu gulsis ant operacinės stalo) prisidėjo dar du svarbūs žaidėjai.

Priminsime, kad pirma „Dragūno“ ir „LSU-Lūšies“ ekipos dvikova, vykusi 2012 metų lapkričio 24 dieną Klaipėdoje, baigėsi lengvesne klaipėdiečių pergale - 28:20.

Kaune iki 21 rungtynių minutės rungtynės vyko įvartis į įvartį, tačiau prieš pat pertrauką dragūniečiai šiek tiek atitrūko - 16:13.

„LSU-Lūšies“ rankininkai 50 rungtynių minutę dar buvo išlyginę rezultatą - 26:26, tačiau netrukus čempionai pelnė keturis iš eilės įvarčius ir sumažino intrigą.

Nugalėtojams 7 įvarčius pelnė Gražvydas Juška, po 6 - Darius Jasinskas ir Edvinas Vorobjovas, 5 (1 iš 7 m) - Tadas Stankevičius, 3 - Evaldas Griežė, po 2 - Gediminas Vaitkus ir Jonas Truchanovičius, 1 - Robertas Dulinskas.

„LSU-Lūšies“ gretose išsiskyrė Paulius Orlovskis, įmetęs 10 įvarčių, po 5 - Remigijus Vaičikauskas, Artūras Strupas ir Petras Očikas, 4 - Arūnas Urbonas, 1 - Saulius Katkevičius.

„Dragūnas“, iškovojęs jau 14 pergalę (2 pralaimėjimai, 1 lygiosios, 29 taškai) išsaugojo pirmą turnyro lentelės vietą. „LSU-Lūšis“ su 20 taškų (9 pergalės, 2 lygiosios, 6 pralaimėjimai) žengia penkti.

Klaipėdos ekipos treneriui Artūrui Juškėnui skaudžiausia tai, kad traumos užklupo itin netikėtai ir svarbiausiu metu. Jau ateinantį savaitgalį „Dragūno“ rankininkai Klaipėdoje žais Europos Iššūkio taurės turnyro aštuntfinalio rungtynės su Serbijos Kragujevaco „Radnički“ ekipa.

„Granitas-Gaja-Karys“ įveikė pasvaliečius

Lietuvos vicečempionai - Kauno „Granito-Gajos-Kario“ rankininkai namuose rezultatu 41:24 (18:13) palaužė čempionato debiutantus - Pasvalio „Triobet“ ekipą. Kauno halėje vykusią dvikovą granitiečiai pradėjo pakiliai nusiteikę ir iškart išsiveržė į priekį - 7:2, 14:5.

Netrukus pasvaliečiai sužaidė atkarpą 6:0 ir priartėjo per 3 įvarčius - 11:14.

Visgi, kauniečiai pademonstravo charakterį, susiėmė ir antrame kėlinyje jau triuškino varžovus.

Kauniečius į pergalę vedė Mindaugas Urbonas, įmetęs 9 įvarčius, 8 pelnė Lukas Sutkus, 7 - Paulius Šarkauskas, po 4 - Lukas Feoktistovas ir Aurimas Balčiūnas, po 3 - Valdas Jarukas ir Algirdas Lazauskas, po 1 - Robertas Švedas, Andrius Šarkus ir Augustinas Adomonis.

Pasvalio ekipos gretose išsiskyrė Simas Stankus, varžovų vartus nuginklavęs 7 kartus, 5 įvarčius įmetė Manvydas Lazauskas, po 4 - Rolandas Indrišiūnas ir Tadas Karpavičius, 3 - Arnoldas Rasiukevičius, 1 - Skirmantas Povilionis.

„Komandai ir man pačiam sekėsi prastai. Aš nesumečiau savo metimų. Rungtynių pradžia buvo gera, bet pirmo kėlinio pabaiga - labai bloga. Neužpuolėme kurį laiką varžovų ir jie buvo priartėję. Rezultatas galėjo būti ir kitoks“, - po mačo sakė „Granito-Gajos-Kario“ žaidėjas Paulius Šarkauskas.

„Žaidėme tik aštuoniese - beveik be keitimų. Pirmą kėlinį žaidėme dar gerai, varžovams priešinomės tol, kol turėjome jėgų. Antrame kėlinyje jėgos išseko ir todėl praleidome daug greitų įvarčių. Visgi, rungtynių nevertinu blogai, nes žaidėme antra komandos sudėtimi. Jei būtų galėję žaisti visi mūsų žaidėjai, tuomet gal net būtume galėję pagalvoti apie pergalę“, - teigė Pasvalio komandos lyderis Simas Stankus.

Priminsime, kad pirma šių ekipų akistata, vykusi 2012 metų lapkričio 24 dieną Pasvalyje, 36:31 granitiečių naudai.

Po šių rungtynių „Granito-Gajos-Kario“ sąskaitoje 22 taškai (10 pergalių, 2 lygiosios, 5 pralaimėjimai). Kauniečiai žengia ketvirtoje turnyro lentelės vietoje. Pasvaliečiai turi vos 6 taškus (3 pergalės, 14 pralaimėjimų) ir yra priešpaskutiniai – devinti.

VHC „Šviesa“ palaužė šiauliečių pasipriešinimą

Vilniaus VHC „Šviesos“ rankininkai jau antrą kartą šį sezoną nugalėjo Šiaulių „Universiteto-Gubernijos“ ekipą. Šįkart Vilniuje vykusi dvikova baigėsi 8 įvarčių persvara - 31:23 (18:13).

Pirma šių ekipų akistata, vykusi 2012 metų lapkričio 24 dieną Šiauliuose, buvo pasibaigusi kur kas solidesne sostinės atstovų pergale - 39:23.

Vieną iš pagrindinių tokių rezultatų skirtumų rankinio specialistai įvardija tai, kad VHC „Šviesa“ šįkart buvo pernelyg atsipalaidavusi. 25 rungtynių minutę komandas skyrė vos vienas įvartis - 14:13, tačiau tuomet vilniečiai sukruto, atitrūko 5-7 įvarčiais ir jau kur kas ramiau baigė rungtynes.

Šįkart VHC „Šviesos“ ekipoje išsiskyrė Skirmatas Plėta, įmetęs 13 įvarčių (3 iš 7 m), Valdas Drabavičius - 4, Vaidas Trainavičius ir Lukas Balbierius - po 3, Tadas Jurelevičius, Karolis Budrys ir Domantas Čuplinskas (1 iš 7 m) - po 2, Artūras Švilpa ir Tomas Bernatavičius - po 1 įvartį.

Šiaulių ekipai įvarčius pelnė: Aivaras Budrys - 8 (1 iš 7 m), Rokas Zdanavičius ir Deividas Gorodeckis - po 5, Gedvinas Jocas - 3, Paulius Vaigauskas ir Justas Melianis - po 1 įvartį.

„Esu labai patenkintas ir varžybas vertinu labai gerai, nes žaidė mūsų komandoje vien jaunimas, kovojo, stengėsi. Mūsų tikslas buvo sužaisti garbingai, tai ir pasisekė. VHC „Šviesa“ - viena perspektyviausių Lietuvos rankinio komandų, kuri, manau, gali tapti ir prizininke“, - pabrėžė Šiaulių ekipos treneris Raimondas Jočys.

„Rungtynes vertinu teigiamai vien dėl to, kad laimėjome. Savojo žaidimo neradome, tiesiog sužaidėme rungtynes tik dėl to, kad reikėjo. Nemanau, kad iš to turėjome labai didelę naudą. Žaidėme be ugnelės. Pirmą tarpusavio dvikovą laimėjome lengviau. Šiandien sekėsi prasčiau vien dėl nenusiteikimo rungtynėms“, - svarstė VHC „Šviesos“ komandos žaidėjas S. Plėta.

Po šios pergalės Vilniaus VHC „Šviesa“ su 24 taškais (11 pergalių, 2 lygiosios, 4 pralaimėjimai) įsitaisė trečioje vietoje, šiauliečiai su 11 taškų (5 pergalės, 1 lygiosios, 11 pralaimėjimų) žengia septinti.

Alytiškiai nugalėjo „Ūlą“

Nuolat lyderiams – „Dragūno“ rankininkams ant kulnų lipantys Alytaus „Almedos-Stronglaso“ atstovai namuose rezultatu 27:19 (14:11) įveikė aštuntoje pozicijoje esančius Varėnos „Ūlos“ žaidėjus.

Tiesa, alytiškiai rungtynes pradėjo atsipalaidavę ir iki pat 26 rungtynių minutės buvo besivejančiųjų vaidmenyje. Vienu metu varėniškiai pirmavo 10:7, tačiau netrukus „Almedos-Stronglaso“ žaidėjai sužaidė atkarpą 4:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai – 11:10. Nuo tos akimirkos aikštės šeimininkai tik tolo ir „Ūlai“ apie galimą pergalę net nebeleido pagalvoti.

Iš alytiškių išsiskyrė Irmantas Asakavičius, pasižymėjęs 8 kartus, Žygimantas Micevičius – 4 (1 iš 7 m), po 2 – Rokas Lastauskas, Mindaugas Visalga Linas, po 1 Aurelijus Sabonis, Robertas Paužuolis ir Šarūnas Bunevičius.

„Ūlos“ komandoje Kęstutis Ikasala pelnė 8 įvarčius, Rimantas Palevičius ir Šarūnas Krisiulevičius - po 3, Donatas Leknickas, Egidijus Sereičikas, Eimantas Kalanta, Kęstutis Krisiulevičius ir Gediminas Barysas - po 1 įvartį

Pirma alytiškių ir varniškių dvikova, vykusi 2012 metų lapkričio 24 dieną Varėnoje, baigėsi dar sunkesne „Almedos-Stronglaso“ ekipos pergale - 22:19.

„Vyrams buvo labai sunku susikaupti, nusiteikti šiai dvikovai. Iš pradžių žaidėjai buvo pernelyg atsipalaidavę, tai atsiliepė ir rezultatui. Vėliau jau ėmėme kovoti taip, kaip galime ir turėtume ir nugalėtojas abejonių nebekėlė“, - prisiminė Alytaus komandos treneris Eugenijus Gimbutas.

Alytaus „Almedos-Stronglaso“ rankininkai savo sąskaitoje turi 28 taškus (14 pergalių, 3 pralaimėjimai) ir, likus vienam turui iki atkrintamųjų rungtynių, dar turi šansų aplenkti Klaipėdos „Dragūną“.

Alytiškiams paskutines reguliaraus čempionato rungtynes teks žaisti su absoliučia autsaidere HC „Utena“, o „Dragūnui“ – su amžinais priešininkais – „Granito-Gajos-Kario“ rankininkais. Jei alytiškiai iškovos pergalę, o klaipėdiečiai pralaimės paskutines rungtynes, tuomet reguliaraus čempionato nugalėtojais taps „Almedos-Stronglaso“ rankininkai.

Klaipėdos rankininkų lygiųjų ar pergalės atveju, reguliaraus čempionato nugalėtoju taps „Dragūnas“.

Šeštadienį vyks dar vienos 17-o LRL turo rungtynės tarp HC „Vilniaus“ ir HC „Utenos“ ekipų (dvikova vyks nuo 13 val. Vilniaus sporto mokyklos „Tauras“ sporto salė, Žygio g. 46).

Paskutinio – 18-o - LRL reguliaraus čempionato turo dvikovos numatomos vasario 27 dieną (trečiadienį) ir kovo 2 dienomis (šeštadienį).

Aiškūs atkrintamų varžybų dalyviai

Jau dabar aišku, kad čempionatas šiemet anksčiau laiko baigtas bus HC „Utenai“ ir Pasvalio rankininkams. Jie jau šansų patekti į kitą etapą nebeturi.

Kitos 8 ekipos tęs čempionatą atkrintamose varžybose (ketvirtfinaliuose susitiks 1 vietą užėmusi ekipa su 8 pozicijoje esančiais rankininkais, 2 - su 7, 3 - su 6, o 4 - su 5). Kol kas poros dar nėra galutinai aiškios, dar lyderių turnyro lentelės pozicijos gali kisti.

Pusfinalyje tarpusavyje susitiks 1 ketvirtfinalio su 4 ketvirtfinalio nugalėtojai bei 2 ketvirtfinalio ir 3 ketvirtfinalio nugalėtojai. Dėl trečios vietos susitiks pusfinalyje pralaimėjusios, finale – pusfinalyje laimėjusios komandos.

Finale dėl pirmos vietos žaidžiama iki trijų pergalių, kitos atkrintamos rungtynės – iki dviejų pergalių. Aikštės pranašumą turi aukštesnę vietą I etape užėmusi komanda.

Lietuvos rankinio lygos turnyrinė lentelė:

1.Klaipėdos „Dragūnas“171412551:430+12129
2.Alytaus „Almeida–Stronglasas“171403476:377+9928
3.Vilniaus „VHC-Šviesa“171124564:468+9624
4.Kauno „Granitas–Gaja–Karys“171025535:472+6322
5.Kauno „LSU–Lūšis“17926517:444+7320
6.Vilniaus HC „Vilnius“16817443:450-717
7.Šiaulių „Universitetas–Gubernija“175111458:551-9311
8.Varėnos „Ūla“175012413:485-7210
9.Pasvalio „Triobet“173014467:620 -1536
10.Utenos HC „Utena“160115409:536 -127 1