„Kai vėjas pakyla iki 30 mazgų, jachta lekia tokiu greičiu, kad net mažiausia klaidelė gali būti lemtinga. Matėm, kas nutiko Naujosios Zelandijos įgulai “ – sakė S.Steponavičius. „Šiek tiek gaila, kad tokių sąlygų šioje regatoje maža – mums jos labiau palankios”.

Vėliau „Ambersail“ papuolė į debesų santalką su permainingu vėju, o galiausiai – į visišką kelių valandų štilį, per kurį įgula turėjo progos atsikvėpti ir pailsėti po įtemptos nakties.

„Būtume ir toliau varę, manau, jėgų visiems būtų pakakę, bet sustabdė štilis,“ – sakė „Ambersail” navigatorius Raimundas Daubaras.

„Tai iš tikrųjų labai sudėtinga regata,“ – sakė kapitonas S.Steponavičius. „Reikia pripažinti, kad vietinių komandų pranašumas jaučiasi, nes jos labai gerai pažįsta šiuos vandenis, ko gero, yra juos išmaišiuosios skersai ir išilgai. Mes daug studijavome, bet kai susiduri praktikoje, atsiranda daug niuansų, viskas atrodo dar kitaip,“ – pasakojo S. Steponavičius.

Vis tik net ir būdami ne vietiniai, „Ambersail“ buriuotojai lenkia dvi to paties „Volvo 60” modelio australų jachtas: daugiau nei 20-ia mylių - „Southern Exellence” ir visa 50 mylių - „Merit”. Pastarųjų jachtų buriuotojai yra „Rolex Sydney Hobart Yacht Race” veteranai: “Southern Excellence” kapitonas A. Wenham regatoje dalyvauja jau 7-ą kartą, „Merit” kapitonas L.Rodriguez 5-ą, o navigatorius D.Watson - net 16-ą.

Dabar komanda vėl išėjo iš štiliaus ir plaukia maždaug 8 mazgų greičiu, iki finišo yra likę apie 100 mylių. Jei nebus didelių netikėtumų, finišą pasiekti įgula planuoja šiąnakt apie vidurnaktį Lietuvos laiku.

Tiesa, priekyje dar vienas išbandymas - tai įplaukimas į Hobart uostą, kuris garsėja potvyniais ir atoslūgiais, permaniningomis srovėmis, vėjo šešėliu. „Taktiką rinksimės priklausomai nuo oro sąlygų,” – sakė kapitonas.

Šių metų „Rolex Sydney Hobart Yacht Race” laimėtojai distanciją įveikė per 1 parą 18 valandų 23 minutes ir 12 sekundžių - šis laikas tapo naujuoju regatos rekordu. Buvęs rekordas priklausė tai pačiai „Wild Oats XI” įgulai, laimėjusiai regatą jau penktą kartą. Antroji, atsilikusi nuo nugalėtojo daugiau kaip 5 valandomis, finišavo jachta „Ragamuffin-Loyal”, trečioji - dar valanda ilgiau užtrukusi jachtos „Lahana” įgula.

Iš regatos pasitraukus 3 jachtoms ir 6 jau pasiekus finišą, šiuo metu plaukia 67 jachtos.

„Ambersail“ įgulos kapitonas „Rolex Sydney Hobart Yacht Race” regatoje – patyręs buriuotojas Simonas Steponavičius, vairinininkai – Raimondas Šiugždinis, Saulius Pajarskas ir Tauras Rymonis, navigatorius – Raimundas Daubaras. Įgulą taip pat sudaro Arūnas Burkšas, Ramūnas Bložė, Regimantas Buožius, Linas Ivanauskas, Tomas Ivanauskas, Paulius Jeršovas, Klaudio Kliučinskas, Gintautas Milevičius, Rokas Milevičius, Alvydas Naujėkas, Gediminas Sirvidas, Algimantas Variakojis, Rokas Vaičiūnas.