Debiutantai priešinosi vicečempionams

Lietuvos rankinio lygos (LRL) debiutantai Pasvalio "Triobet" rankininkai namuose nesiruošė lengvai atiduoti pergalės praėjusio sezono vicečempionams - Kauno "Granito-Gajos-Kario" atstovams. Pasvaliečiai kovėsi solidžiai ir vieniems iš lyderių nusileido tik 5 įvarčių skirtumu - 31:36 (14:19).

Tiesa, kauniečiai antrajame kėlinyje vienu metu buvo atitrūkę dviženkle įvarčių persvara - 29:19, tačiau netrukus pasvaliečiai sužaidė atkarpą 6:2 ir vėl priartėjo - 25:31.

Kauniečiai visą laiką kontroliavo žaidimą, tačiau pirmenybių debiutantai taip pat nuolat kontraatakavo varžovus ir atrodė gana solidžiai.

"Triobet" gretose daugiausiai - 7 (1 iš 7 m) įvarčius pelnė Mindaugas Nakvosas, po 5 surinko Rolandas Indrišiūnas, Arnas Tekutis ir Simas Stankus, po 3 - Deividas Svalbonas ir Eligijus Povilionis, po 1 - Tadas Karpavičius, Kęstutis Vitkus ir Edgaras Pipinė.

Kauniečių ekipoje išsiskyrė Mindaugas Urbonas ir Lukas Sutkus, pelnę po 7 įvarčius, 6 kartus pasižymėjo Paulius Šarkauskas, 5 - Vaidas Drevinskas, 4 - Edvinas Balčiūnas, 3 - Andrius Šarkus, 2 - Augustinas Adomonis, po 1 - Aurimas Balčiūnas ir Robertas Švedas (iš 7 m).

Voldemaras Novickis (Kauno "Granito-Gajos-Kario" ekipos treneris): "Tikėjau pergale, tačiau gaila, kad nėra pagrindinių žaidėjų, todėl leidome pažaisti jaunimui. Šiandien skirtas užduotis komandos žaidėjai įvykdė, tačiau praleistas 31 įvartis nedžiugina. Pasvalio "Triobet" ekipa - pasižymi kovotojų dvasia. Negalėčiau šiandien išskirti nė vieno žaidėjo, visi žaidė gerai. Svarbiausias tikslas būti kuo aukštesnėje vietoje turnyrinėje lentelėje."

Sigitas Ranonis (Pasvalio "Triobet“ ekipos žaidėjas): "Namų sienos sėkmės neatnešė. Palūžome gynyboje, pritrūko ištvermės. Žaidimo sėkmės formulė - didelis įdirbis (treniruotės), ištvermė ir tikslios bei gerai parengtos atakos. Šiandien mums to pritrūko. Kauno "Granito-Gajos-Kario“ ekipai palinkėčiau pasiekti savo užsibrėžtų tikslų ir tapti prizininkais."

Po nervų karo - HC "Vilniaus" pergalė

Itin karšta dvikova vyko Utenoje tarp vietos HC "Utena" ekipos ir HC "Vilniaus" rankininkų. Pergalę po labai įtemptos ir permainingos kovos minimalia persvara - 27:26 (11:15) iškovojo vilniečiai.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo uteniškiai, kurie iškart išsiveržė į priekį - 4:1.

Netrukus tarsi pabudo ir vilniečiai - sužaidė atkarpą 5:1 ir 14 rungtynių minutę rezultatas buvo lygus - 6:6.

Tuomet vėl šturmuoti vilniečių vartus ėmė uteniškiai, kurie iki pertraukos sugebėjo atitrūkti 4 įvarčiais - 15:11.

49 rungtynių minutę uteniškiai dar pirmavo 22:19, tačiau netrukus ėmė strigti ir nervintis. Tuo pasinaudojo vilniečiai - tris 7 metrų baudinius realizavo HC "Vilniaus" žaidėjas Marius Panavas, dukart pasižymėjo Jūris Aganauskas.

Vėliau Martynas Žala išlygino rezultatą - 26:26, o Marius Panavas paskutinėmis sekundėmis tiksliu įvarčių savo komandai išplėšė pergalę.

HC "Vilniaus" komandai Martynas Žala pelnė 8 įvarčius, Marius Panavas - 7 (4 iš 7 m), Jūris Aganauskas - 6, Kostas Plaušinaitis - 4, po 1 - Evaldas Veida ir Jonas Petrikejevas.

HC "Utenai" 9 įvarčius (1 iš 7 m) pelnė Šarūnas Ugianskis, 6 - Tomas Čiužas, 4 - Mindaugas Agurkis, 3 (2 iš 7 m) - Martynas Paukštė, 2 - Tautvydas Banys, po 1 - Linas Viktorinas ir Tadas Mikuckas.

Marius Panavas (HC "Vilnius" žaidėjas): "Varžybos buvo sunkios, priešininkai aršiai kovojo. Iš pradžių, pirmame kėlinyje, darėme daug klaidų, bet vėliau susikaupėme ir jau atrodėme geriau. Varžybų pabaigoje susitvarkėme gynyboje ir iškovojome pergalę. Rungtyniavome vieningai, tačiau labiausiai prie pergalės prisidėjo Martynas Žala ir vartininkas Donatas Žebelys. Iš uteniškių galėčiau išskirti Šarūną Ugianskį ir linijos žaidėjus."

Andrius Malinauskas "HC "Utena" žaidėjas): "Beveik visas varžybas vertinu teigiamai, tačiau paskutinėmis minutėmis įtampa pakišo koja. Varžybos buvo išties sunkios, padarėme viską, ką galėjome. Esame dar jauna komanda, todėl klaidų išvengti nepavyksta. Sunkiausia sekėsi uždengti varžovų žaidėją Martyną Žalą, taip pat puikiai pasirodė ir jų vartininkas. Deja, šiandien tenka susitaikyti su pralaimėjimu."

"Ūla" nusileido alytiškiams

Varėnos "Ūlos" rankininkai namuose aršiai priešinosi jau kurį laiką tarp Lietuvos rankinio lygos (LRL) turnyrinės lentelės lyderių esančius Alytaus "Almeidos-Stronglaso" rankininkus. Varėniškiai svečiams nusileido tik po atkaklios kovos rezultatu 19:22 (7:9).

13 rungtynių minutę rezultatas buvo lygus - 4:4, tačiau netrukus alytiškiai sužaidė atkarpą 5:1 ir atitrūko - 9:5.

Iki pertraukos varėniškiai dar sugebėjo sušvelninti atsilikimą perpus - 7:9.

Antrąją rungtynių dalį "Almeidos-Stronglaso" rankininkai pradėjo užtikrintai ir vėl šoktelėjo į priekį - 14:10, o vienu metu alytiškių pranašumas buvo ir 7 įvarčiai - 19:12.

Aikštės šeimininkai net nesiruošė nuleisti rankų - kovojo iki paskutinių sekundžių ir sušvelnino rezultatą.

Alytaus komandą į pergalę vedė Žygimnatas Mickevičius, pelnęs 7 įvarčius (3 iš 7 m), po 3 pridėjo Rokas Lastauskas, Aurelijus Sabonis ir Linas Paliušis, po 2 - Irmantas Asakavičius ir Robertas Paužuolis, po 1 - Justinas Šilalė ir Sigitas Baltuonis.

"Ūlos" gertose Kęstutis Ikasala pelnė 6 įvarčius, 4 (1) - Žygimantas Grigėnas, po 2 - Dionyzas Cichockas, Šarūnas Krisiulevičius, Rimantas Palevičius ir Sergejus Krupovič, 1 - Gediminas Barysas.

Eugenijus Gimbutas (Alytaus komandos treneris): "Mūsų ir kaimynų rungtynės visada būna įtemptos bei atkaklios, neišimtis ir šiandienos varžybos. "Ūlos" komanda labai protingai panaudojo savo turimas pajėgas, nes jiems stinga aukštaūgių, kurie gali atlikti metimus iš toli. Protingos, ilgai trunkančios atakos, kompensavo šį jų trūkumą. Nors rungtynės buvo sunkios, tačiau mūsų vyrai nepasidavė ir kovojo iki pabaigos . Na, o ateityje stengsimės rodyti dar geresnius rezultatus."

Mantas Bruzgė (Varėnos "Ūlos" komandos vartininkas): "Jaudulys būna prieš kiekvienas varžybas, tačiau džiaugiuosi, kad dabar ir aš galiu išeiti į aikštelę ir sužaisti sėkmingas varžybas. Dvidešimt atmuštų kamuolių - geras rezultatas, tačiau visur galima tobulėt ir kitą kartą stengtis atmušti dar daugiau kamuolių."

VHC „Šviesa“ sutriuškino šiauliečius

Šiaulių „Universiteto-Gubernijos“ rankininkai namuose patyrė skaudų antausį – net 16 įvarčių skirtumu – 23:39 (9:16) nusileido Vilniaus VHC „Šviesa“ ekipai.

Vilniečiai jau 8-ąją rungtynių minutę atitrūko 7:2 ir nuo to laiko nuolat kontroliavo žaidimą, o antroje rungtynių dalyje varžovams nebeleido pamąstyti apie apylygį rezultatą.

Vilniečius į pergalę vedė Valdas Drabavičius, pelnęs 10 įvarčių, 7 pridėjo Vaidas Trainavičius, 6 – Tomas Bernatavičius, 4 (2 iš 7 m) Mindaugas Sukackas, po 3 – Tadas Jurelevičius, Skirmantas Plėta ir Domantas Čuplinskas, 2 – Artūras Švilpa, 1 – Tadas Tumosas.

Šiaulių komandai 7 įvarčius pelnė Jonas Kueva Kaspi, 5 – Aivaras Budrys, 6 – Egidijus Dambrauskas, 3 – Tomas Klungevičius, po 1 – Arūnas Balčiūnas ir Mindaugas Valuckas.

Arūnas Balčiūnas (Šiaulių „Universiteto-Gubernijos“ strategas): Vyrai perdegė, nesugebėjome nei apsiginti, nei užpulti. Nesumetėme daug metimų iš laisvų padėčių.“

Evaldas Lapinskas (VHC „Šviesa“ treneris: "Varžybos buvo nervingos ir negražios žiūrovo akiai, bet rezultatu patenkinti. Rezultato neginčysi.“