„Lietuvos moksleiviams šis finalas yra labai svarbus, nes jiems tai – vienintelės tokio dydžio varžybos tokioje didelėje erdvėje. Todėl labai džiaugiamės, jog praėjusiais metais pradėtos organizuoti šios varžybos tampa kasmetinėmis. Stengsimės šią tradiciją išlaikyti. Be to, jos tampa gražia sezono užbaigimo švente. Lietuvos moksleivių karate kyokushin taurės varžybų finalas – paskutinis pavasarį prasidėjusių skirtingų mūsų varžybų etapas“, – sako Lietuvos kyokushin karate federacijos generalinis sekretorius Aleksejus Svešnikovas.

Šiemet renginyje dalyvaus 620 jaunųjų kovos menų sportininkų iš 40 skirtingų, po visą Lietuvą išsibarsčiusių, klubų. Vilniaus „Siemens“ arenoje dėl pagrindinio prizo – arenos įsteigtos taurės – kovos ir daugeliui puikiai pažįstamų bei nusipelniusių Lietuvos sportininkų, Europos čempionatų nugalėtojų ir prizininkų (Donato Imbro, Dariaus Gutausko, Andžej Milevskij, Margaritos Čiuplytės) jaunieji auklėtiniai.

„Labai džiaugiamės jau antrus metus iš eilės prisidedantys prie šių varžybų finalo organizavimo ir pagrindinio prizo – taurės – įsteigimo. Tikime, jog tokiomis varžybomis galime Lietuvoje „atrasti“ naujas, mažiau populiarias sporto šakas ir jomis sudominti ne tik vaikus, jaunimą, bet ir suaugusius.

Sportininkams suteikiama galimybė parodyti save, savo meistriškumą ir būti įvertintiems, žiūrovams – galimybė ne tik patirti naujų emocijų, gerai praleisti laisvalaikį, bet ir sužinoti ar pamatyti šį tą naujo“, – teigėVilniaus „Siemens“ arenos generalinio direktoriaus pavaduotojas Juras Vėželis ir kviečia visus atvykti į areną palaikyti augančių Lietuvos talentų.

Daugiausiai sportininkų į Vilniaus „Siemens“ areną atvyks iš didžiųjų Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, tačiau bus svečių ir iš mažesnių miestų: Jurbarko, Akmenės, Plungės, Telšių, Kretingos, Šilutės, Anykščių ir kt. „Susirinks kone visa Lietuva, beveik visi šiuo metu federacijos žinioje esantys kyokushin karate klubai“, – džiaugiasi A. Svešnikovas. Šiuo metu prie federacijos yra prisijungę 42 klubai iš visos Lietuvos.

„Sportininkai kovos ant 8 arenoje įrengtų kyokushin karate tatamių, dėl to vienu metu kausis 8 poros, o žiūrovai tikrai neturės kada nuobodžiauti. Užteks ir įtampos, ir jaudulio, ir adrenalino“, – sakė Lietuvos kyokushin karate federacijos generalinis sekretorius.

Praėjusiais metais pagrindinis prizas bei čempiono titulas atiteko Luko Kubiliaus vadovaujamam Klaipėdos klubui „Shodan“. Be abejo, šiemet praėjusių metų čempionai bandys apginti iškovotą titulą. Ar jiems pavyks pateisinti geriausiųjų meistrų vardą – sužinosime jau lapkričio 11 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje.

Renginys nemokamas, įėjimas laisvas.

Lietuvos moksleivių kyokushin karate taurės varžybų finalą organizuoja Lietuvos kyokushin karate federacija. Varžybų rėmėja bei pagrindinio prizo steigėja tapo Vilniaus „Siemens“ arena.