Anksčiau M. Giškonis Europos auksą iškovojo 2009 ir 2011 metais.

Bronzos medalis sekmadienį atiteko bulgarui Georgi Bozhilovui:

1. Mindaugas Griškonis 6:57,56
2. Damir Martin (Kroatija) 6:57,63
3. Georgi Bozhilov (Bulgarija) 6:59,71
4. Graeme Thomas (D. Britanija) 7:04,91
5. Tim Maeyens (Belgija) 7:07,22
6. Peter Galambos (Vengrija) 7:10,39

Po pergalingo finišo M. Griškonis džiaugėsi, kad nepaisant traumos pavyko apginti čempiono titulą. Sportininką jau tris mėnesius vargina užspaustas nervas. Dėl šios priežasties M. Griškoniui tirpsta koja.

„Titulą apginti buvo gana sudėtinga, nes aš esu šį sezoną pasiruošęs gerai, tačiau mane kamuoja trauma. Ir olimpinėse žaidynėse dalyvavau su trauma, ir čia dalyvavau su trauma. Man labai pasisekė, kad į šias varžybas atvyko Juozas Petkevičius, Lietuvos krepšinio rinktinės masažuotojas. Jis mums labai daug padėjo ir jis mane paruošdavo prieš kiekvieną startą. Finale mano taktika buvo kuo toliau pabėgti ir likus 500 m pirmavau sekundėmis. Tačiau artėjant finišui pradėjau „lūžti“, bet tos persvaros, kurią įgijau distancijoje, man užteko ir laimėjau.

Startui po olimpinių žaidynių nusiteikti nebuvo sudėtinga ir turėjau labai didelį norą. Tik sveikata buvo ne pati geriausia. Ačiū Dievui, kad mes turėjome masažuotoją, kuris mums padėjo ir man jis labai stipriai pagelbėjo šiose varžybose. Be jo aš šio titulo nebūčiau laimėjęs“, - DELFI teigė M. Griškonis.

D.Vištartaitė pirmą kartą tapo Europos čempione

Antrąjį aukso medalį Lietuvai iškovojo Donata Vištartaitė.

23-jų metų lietuvė vienvietininkių (13 įgulų) finale 2000 m nuotolį įveikė per 7 minutes 36,26 sekundės ir net 3,61 sekundės aplenkė antroje vietoje likusią serbę Ivą Obradovič bei 5,55 sekundės - bronzą iškovojusią estę Kaisą Pajusalu.

D. Vištartaitė prieš metus Bulgarijoje vykusiose pirmenybėse tenkinosi bronzos medaliu, o sidabrą Plovdive iškovojusi rusė Julija Levina šįsyk liko tik ketvirta:

1. Donata Vištartaitė 7:36,26
2. Iva Obradovič (Serbija) 7:39,87
3. Kaisa Pajusalu (Estija) 7:41,81
4. Julija Levina (Rusija) 7:47,03
5. Tale Gjoertz (Norvegija) 7:49,50
6. Luiza-Maruya Rusinova (Bulgarija) 7:55,33

„Finalas niekada nebūna lengvas. Aišku, esu labai laiminga. Po olimpiados būna toks laikotarpis, kai niekada negali nieko spėlioti. Pavyzdžiui, tikėjausi, kad rusė bus pagrindinė mano varžovė, o ji liko tik ketvirta.

Dabar jau sezono pabaiga ir sunku prognozuoti, ko galima tikėtis nei iš savęs, nei iš kitų. Po olimpinių žaidynių buvo labai sudėtinga nusiteikti startui ir galvojau, kad nelabai gausis, bet viskas baigėsi gerai ir esu tuo labai patenkinta“, - DELFI teigė D. Vištartaitė.

R.Maščinsko ir S.Ritter duetas liko ketvirtas

Per žingsnį nuo medalių liko Rolando Maščinsko ir Sauliaus Ritter duetas.

Porinių dviviečių (17 įgulų) valčių finale lietuviai 2000 m distanciją įveikė per 6 minutes 19,15 sekundės ir 1,37 sekundės atsiliko nuo bronzą iškovojusių norvegų Nilso Jakobo Hoffo ir Kjetilo Borcho.

Europos čempionais tapo kroatai Martinas ir Valentas Sinkovičiai (6:14,25), 0,92 sekundės aplenkę antroje vietoje likusius italus Alessio Sartorį bei Romano Battistį: