„Esame vos per vieną žingsnį nuo pasaulio rankinio čempionato. Mūsų rinktinė parodė, jog gali laimėti. Turėjome grupėje užimti pirmą vietą, kad galėtume eiti pirmyn. Mums tai pavyko. Nors pasiekėme pradžioje sau išsikeltą tikslą, atėjome iki galutinio etapo, kuris užtikrina mums vietą rudenį prasidėsiančiose Europos rankinio čempionato kvalifikacijos rungtynėse, visgi dabar sustoti nenorime“, – sako Lietuvos rankinio federacijos prezidentas Edis Urbanavičius.

Lenkijos rinktinė priskiriama prie rankinio rinktinių elito. Lenkai jau penkerius metus yra tarp stipriausių, gali pasigirti įvairiais Europos ir pasaulio rankinio čempionatų medaliais. Lenkijos rinktinė bus rimtas varžovas Lietuvos rankininkams ir kol kas būtent lenkai laikomi mačo su lietuviais favoritais.

„Visi į paskutinį atkrintamųjų varžybų etapą patekę varžovai yra labai pajėgūs, todėl sakyti, kad kažkuri kita rinktinė būtų mums parankesnė, nelabai galima. Aš juokauju, kad lenkai yra artimi kaimynai, galbūt čia yra mūsų pliusas. Visų pirma, mums nereikės toli vykti į varžybas, todėl žaidėjai nepavargs. Antra, mums parankesnis ir jų žaidimo stilius – lenkai nėra tokie techniški ir greiti, kaip, pavyzdžiui, skandinavai. Lenkams rungtynės su mumis nebus lengvos – ypač Lietuvoje. Viską padarysime, kad komanda garbingai atstovautų mūsų šaliai“, – tikino E. Urbanavičius.

Noriu pakviesti į mums labai svarbias varžybas visus mūsų sirgalius. Kiek pats esu su komanda keliavęs dar būdamas jos vadovu, pastebėjau, jog palaikymas, dėmesys ir entuziazmas mūsų vyrams labai svarbus. Buvome labai patenkinti, kai į paskutines rungtynes su šveicarais susirinko per 3 tūkst. žiūrovų. Tikiu, kad į šitą susitikimą susirinks dar didesnis jų būrys“, – žadėjo federacijos prezidentas.

Lietuviai paskutinį atkrintamų varžybų etapą į pasaulio čempionatą pasiekia jau antrą kartą iš eilės. 2010 metais Lietuvos rankininkai paskutiniame etape susigrūmė su Norvegijos rinktine, kuriai tuomet teko nusileisti.

Lietuvos rankinio rinktinei kelialapis į 2013 metų pasaulio čempionatą Ispanijoje būtų didžiulis įvykis, kadangi paskutinis kartas, kuomet Lietuvos rinktinė dalyvavo pasaulio čempionate, buvo 1997 metais. Tuomet Japonijoje lietuviai užėmė garbingą 10-ą vietą tarp 24-urių komandų.