Neįprastai ilgai Lietuvoje karaliaujanti aukšto slėgio zona šeštadienį, pirmą varžybų dieną, vėjui visiškai neleido įsibėgėti. Belaukdami vėjo, čempionato dalyviai nenaudojamo Nidos aerodromo pakilimo take žaidė futbolą, rungtyniavo elektrinėmis riedlentėmis, bendravo ir vaišinosi plovu.

Sekmadienį anticiklono „viršūkalnė“ pasislinko piečiau ir buriuotojams užpūtė 3-5 m/s pietų vėjas, Kuršių Nerijoje dar vadinamas „pilviniu“. Vėjaratininkai varžėsi trijose svorio kategorijose (lengvasvoriai (iki 70 kg), vidutinis svoris (70-85 kg) ir sunkiasvoriai (virš 85 kg). Kiekvienas startavo po 6 kartus.

Geriausiai buriuoti silpno vėjo sąlygomis sekėsi tiems, kurie sugebėjo maksimaliai išnaudoti vėjo gūsius bei išlaikyti vėjaračio momentinį greitį. Šeimininkai iškovojo 5-is medalius, Klaipėdos atstovams atiteko trys, o Vilniaus – 1-as medalis.

Lengvasvorių kategorijoje visas prizines vietas užėmė neringiškiai su Armandu Kožemečenko priešakyje. Bene aršiausia kova virė vidutinio svorio kategorijoje, kurioje aukso medalį iškovojo Europos vicečempionas Matas Mizgiris iš Nidos. Sidabras atiteko vilniečiui Nerijui Česnaičiui, o klaipėdietis Gediminas Petrauskas turėjo tenkintis bronzos medaliu.

Sunkiasvorių kategorijoje vienvaldžiu lyderiu nuo pat pirmųjų važiavimų tapo ir 1-ąją vietą iškovojo Ilgaudas Šeputa iš Klaipėdos (2011 m. Europos vicečempionas), nidiškis Arnas Eimutis užėmė antrą vietą, o klaipėdietis Vilius Tamkvaitis finišavo trečias.

Rezultatai (Vardas, pavardė, miestas, vieta, taškų suma, atmetus blogiausią važiavimą):