Šiuo metu Vilniuje vyksta jau 15-asis turnyras Lietuvos Prezidento taurei laimėti.

Du Tarptautinės teniso federacijos (ITF) "Futures" serijos vyrų teniso turnyrus Lietuvos teniso sąjunga (LTS) rengia pirmą kartą. V. Gerulaičio atminimui skirtame turnyre dalyvaus per 100 sportininkų iš daugiau kaip 25 šalių.

Šiuo metu iš užsiregistravusių dalyvių pirmas pagal reitingą yra 21 metų ispanas Giljemas Burniolis (Guillem Burniol). Jis pasaulio reitingų lentelėje užima 400-ąją vietą. Į Vilnių turėtų atvykti ir pirmoji Latvijos raketė Andis Juška, kuris pasaulyje yra 471-as.

Naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje antradienį surengtoje spaudos konferencijoje LTS prezidentas Liutauras Radzevičius teigė, jog V. Gerulaičio atminimui skirtas vyrų teniso turnyras bus tradicinis ir vyks kasmet.

Pirmasis Prezidento taurės teniso turnyras buvo surengtas 1931 metais, vėliau varžybos dar vyko 1932, 1933 ir 1938 metais, o tradicija buvo atgaivinta 1994 metais.

Prezidento taurės turnyro prizų fondą sudaro taip pat 10 tūkst. JAV dolerių. Šių varžybų organizatoriai šiemet nesitikėjo tokio didelio tenisininkų susidomėjimo. L. Radzevičius sakė, kad į 64 žaidėjų atrankos turnyrą nepateko net 26 tenisininkai iš Australijos, Japonijos, Prancūzijos, Ukrainos ir kitų šalių.

LTS vadovas pasidžiaugė, jog pirmą kartą šiose varžybose dalyvauja visi stipriausi Lietuvos tenisininkai: keturiskart Prezidento taurę iškovojęs 31 metų Rolandas Muraška, 22 metų Aivaras Balžekas ir 20-metis Gvidas Sabeckis. Pirmą kartą šiame turnyre Lietuvai atstovauja 27 metų ispanas Danielis Lencina.

Finalas, kurį žada stebėti ir šalies vadovas Valdas Adamkus, vyks šeštadienį 10 val.

"Tai, kad Vilniuje rengiami du tarptautiniai turnyrai, rodo, jog tenisas sostinėje atsigauna", - sakė UAB "Teniso pasaulio" direktorius Tadas Lenkutis. Anot jo, netrukus Vilniuje atsiras naujas uždaras teniso aikštynas ir bus įkurta teniso mokykla.