Netikėtai pasikeitus varžybų grafikui, Lietuvos dviračių treko rinktinė išmėgino naujovę ir surengė treniruočių stovyklą Kaukazo kalnuose Rusijoje. Praėjusį savaitgalį Panevėžyje vykusiame atvirajame Lietuvos čempionate pajėgiausi dviratininkai startavo vos nusileidę iš aukštikalnių.

„Šalies pirmenybės iškrito iš bendro pasiruošimo konteksto – teko savotiškai eksperimentuoti. Bet rezultatai čempionate buvo gana solidūs. Lyderių sportinė forma yra nebloga, nors jos piką planuojame pasiekti kiek vėliau“, - DELFI kalbėjo Lietuvos dviračių treko rinktinės vyriausiasis treneris Antanas Jakimavičius.

Geriausia praėjusių metų šalies sportininkė S. Krupeckaitė Panevėžyje laimėjo visų trijų rungčių, kuriose dalyvavo, varžybas, o sprinto kvalifikaciniuose važiavimuose užfiksavo naują „Cido“ arenos treko rekordą, 200 m įveikusi per 11,14 sek.

27-erių metų dviratininkė neapgynė vienintelio Lietuvos čempionės titulo – saugodama suskaustančią nugarą S. Krupeckaitė nestartavo asmeninėse 500 m lenktynėse.

Ryškiausią Lietuvos rinktinės žvaigždę šįkart medalių kraičiu pranoko kita komandos lyderė Vilija Sereikaitė, iškovojusi keturis aukso ir du sidabro apdovanojimus.

Nors kol kas galutinis dviratininkų, kitą savaitę vyksiančių į Lenkiją, sąrašas nėra patvirtintas, pasak A. Jakimavičiaus, Europos čempionate turėtų startuoti šeši Lietuvos atstovai.

Realiausia, jog pirmosiose varžybose, kuriose bus pradėti rinkti atrankos į 2012 metų Londono olimpines žaidynes taškai, dalyvaus S. Krupeckaitė, V. Sereikaitė, Gintarė Gaivenytė, Aušrinė Trebaitė, Gediminas Bagdonas ir Aleksandra Sošenko arba Vaida Pikauskaitė.

A. Jakimavičius nesiryžo prognozuoti, kiek medalių Lenkijoje galėtų pelnyti Lietuvos komanda, kurios atstovės praėjusiose planetos pirmenybėse ant nugalėtojų pakylos lipo net penkis kartus.

Lietuvos dviračių treko čempionato prizininkai

Moterys:

Sprintas (200 m)


1. Simona Krupeckaitė
2. Vilija Sereikaitė
3. Gintarė Gaivenytė

Komandinis sprintas (500 m)


1. Simona Krupeckaitė/Gintarė Gaivenytė 35,00 sek.
2. Gabrielė Jankutė/Vilija Sereikaitė 35,18
3. Aušrinė Trebaitė/Vaida Pikauskaitė 37,54

Individualios persekiojimo lenktynės (3 km)


1. Vilija Sereikaitė 3:38,16
2. Vaida Pikauskaitė 3:47,10
3. Aušrinė Trebaitė 3:48,34

Komandinės persekiojimo lenktynės (3 km)

1. Vilija Sereikaitė/Aušrinė Trebaitė/Vaida Pikauskaitė 3:31,37

2. Svetlana Pauliukaitė/Aleksandra Sošenko/Eglė Zablockytė 3:42,44

3. Eglė Poškaitė/Silvija Latožaitė/Živilė Užkuraitytė 4:02,54

Skračas (10 km)


1. Aleksandra Sošenko
2. Eglė Zablockytė
3. Svetlana Pauliukaitė

500 m asmeninės lenktynės


1. Vilija Sereikaitė 35,46
2. Gintarė Gaivenytė 36,06
3. Gabrielė Jankutė 36,92

Lenktynės dėl taškų (20 km)


1. Svetlana Pauliukaitė 55 tšk.
2. Aušrinė Trebaitė 42
3. Vaida Pikauskaitė 38

Keirinas


1. Simona Krupeckaitė
2. Gintarė Gaivenytė
3. Gabrielė Jankutė

Daugiakovė


1. Vilija Sereikaitė
2. Aušrinė Trebaitė
3. Aleksandra Sošenko

Vyrai:

Sprintas (200 m)


1. Gediminas Petrauskas
2. Marius Gadliauskas
3. Eerikas Idarandas (Estija)

Komandų sprintas (750 m)

1. Marius Gadliauskas/Darijus Džervus/Gediminas Bagdonas 50,42

2. Andrius Breiteris/Mindaugas Striška/Ramūnas Navardauskas 50,59

3. Pavelas Ragelis/Dmitrijus Surovecas/Ilja Koščevojus (Baltarusija) 50,92

Komandinės persekiojimo lenktynės (4 km)

1. Marius Gadliauskas/Darijus Džervus/Gediminas Bagdonas/Ramūnas Navardauskas 4:19,70

2. Paulius Šiškevičius/Evaldas Šiškevičius/Justas Klimavičius/Gediminas Kaupas 4:28,54

3. Richardas Bartušėvičius/Vitalijus Kornilovas/Eerikas Idarandas/Žydrūnas Savickas 4:33,46

Skračas (10 km)


1. Darijus Džervus
2. Vismantas Mockevičius
3. Ramūnas Navardauskas

1000 m asmeninės lenktynės


1. Gediminas Bagdonas 1:05,85
2. Marius Gadliauskas 1:06,41
3. Darijus Džervus 1:06,71

Lenktynės dėl taškų (25 km)


1. Gediminas Bagdonas 76 tšk.
2. Darijus Džervus 57
3. Evaldas Šiškevičius 43

Keirinas


1. Gediminas Petrauskas
2. Marius Gadliauskas
3. Eerikas Idarandas (Estija)

Daugiakovė


1. Gediminas Bagdonas
2. Ramūnas Navardauskas
3. Darijus Džervus