„Man didelė garbė ir džiaugsmas teikti šių žmonių kandidatūras valstybiniams apdovanojimams – ne tik už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje, bet ir už mūsų tautos vienijimą, už kiekvieno lietuvio jaučiamą pasididžiavimą jų pergalėmis. Tai – valstybės pagarbos ir paskatinimo savo iškiliems piliečiams ženklas, padėka visos tautos vardu“, – sakė ministras R. Palaitis.

Komandoro kryžiumi siūloma apdovanoti: Paulių Jankūną, Simą Jasaitį, Robertą Javtoką, Liną Kleizą ir Joną Mačiulį bei Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerius Kęstutį Kemzūrą ir Robertą Kuncaitį.

Šio ordino Karininko kryžiumi siūloma apdovanoti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės techninį vadybininką Juozą Petkevičių.

Kandidatai į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžių krepšininkai: Martynas Andriuškevičius, Tomas Delininkaitis, Martynas Gecevičius, Mantas Kalnietis, Tadas Klimavičius, Martynas Pocius ir Renaldas Seibutis.

Kandidatė į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžių yra ir pasaulio dviračių treko čempionate komandiniame sprinte III vietą užėmusi Gintarė Gaivenytė.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriams-skautams Donaldui Kairiui ir Mantui Šerniui, fizinio rengimo treneriui Evaldui Kandratavičiui, masažuotojams Aleksejui Peletskiui ir Aidui Buzeliui bei gydytojams Rimtautui Gudui ir Vyteniui Trumpickui ministras R. Palaitis siūlo įteikti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medalius.

Šiuo medaliu siūloma apdovanoti ir 2010 metų pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate asmeninėse varžybose antrą vietą bei mišrių komandų estafetės varžybose bronzą pelniusią Donatą Rimšaitę.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi siūloma apdovanoti Justiną Kinderį, 2010-ais pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate asmeninėse varžybose užėmusiam trečią vietą, o šio čempionato mišrių komandų estafetės varžybose iškovojusiam bronzos medalį.

Apdovanojimui ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu teikiami praėjusių metų pasaulio ir Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionai Tomas Gadeikis ir Raimundas Labuckas bei šių sportininkų treneriai Egidijus Gustas ir Vasilijus Suchorukovas, pasaulio dviračių treko čempionate 3 km persekiojimo lenktynėse trečią vietą laimėjusi Vilija Sereikaitė, taip pat maratono bėgikės Živilės Balčiūnaitės treneris Romas Sausaitis.

Ministras R. Palaitis taip pat pasirašė teikimą ordinais „Už nuopelnus Lietuvai“ apdovanoti praėjusių metų Europos lengvosios atletikos čempionate maratono bėgimo čempione tapusią Živilę Balčiūnaitę, 2010 metų Europos kurčiųjų badmintono čempionato komandinėse bei mišrių dvejetų varžybose antrą vietą ir vyrų dvejetų varžybose trečią vietą laimėjusį Tomą Dovydaitį, 2010 metų pasaulio kurčiųjų jaunimo krepšinio čempionate antrą vietą iškovojusį Algirdą Jurkšą, Lietuvos aklųjų golbolo komandos, pernai vykusio pasaulio čempionato lyderės, trenerį Karolį Levickį, 2010 m. IWAS Europos lengvosios atletikos čempionato rutulio stūmimo rungtyje pirmą ir ieties metimo rungtyje antrą vietas iškovojusią Ireną Perminienę, pasaulio ir Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempioną Jevgenijų Šukliną bei Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentą Joną Romą Bernotą, aktyviai rengiantį bėgimo šventes visuomenei.