Toks sprendimas priimtas ketvirtadienį Panevėžyje įvykusiame Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) išvažiuojamajame išplėstiniame posėdyje, dalyvaujant šalies sporto vadovams ir olimpinių sporto šakų federacijų vadovams. Posėdyje buvo pakoreguotas pirminis siūlymas, pagal kurį kai kuriems sportininkams buvo planuojamos 1-4 arba 1-5 vietos.

"Nėra ko bijoti duoti užduotį laimėti medalius," - sakė LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas. - "Jei sportininkai medalių nelaimės, į kalėjimą jų niekas nesodins, tačiau visi gausime kritikos."

Jo teigimu, visuomenei yra reikalingi medaliai - penktosios ar ketvirtosios vietos nieko nedomina, nes istorijai išlieka tik olimpinių prizininkų vardai.

Tam pritarė ir Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Vytas Nėnius.

"Juk negalime būti patenkinti, jei pasaulio čempionas olimpiadoje užims penktąją vietą, nors formaliai jis bus įvykdęs iškeltą užduotį."

Patvirtintame Lietuvos olimpinės rinktinės 2004 metų narių sąraše - 59 individualių rungčių sportininkai ir vyrų krepšinio rinktinė. Dar 40 sportininkų įtraukta į olimpinės rinktinės kandidatų sąrašą.

Olimpiečių sąrašai sudaryti pagal rinktinės narių ir kandidatų atrankos kriterijus, kuriuos nustatė programos "Atėnai-2004" darbo grupė, vadovaujama programos vadovo Algirdo Raslano.

59 rinktinės nariai pagal 2001-2003 metais pasiektus rezultatus skirstomi į tris grupes - nuo to priklausys jų pasirengimo olimpinėms žaidynėms finansavimas.

LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje tvirtinant rinktinės narių ir kandidatų sąrašą, kilo diskusijos dėl kriterijų kaitos, nes viename olimpiniame cikle jie keitėsi kelis kartus ir tai kėlė sporto federacijų nepasitenkinimą. Siekiant išvengti nereikalingų emocijų, nuspręsta kitame cikle juos nustatyti vieningus visiems metams.

2004 metų Lietuvos olimpinė

I grupė (sportininkai, 2001-2003 metų pasaulio čempionatuose iškovoję 1-3 vietas, Europos čempionatuose - 1 vietas ir įvykdę olimpinius normatyvus bei Atėnų olimpinėse žaidynėse planuojantys iškovoti 1-3 vietas).

1. Virgilijus Alekna (lengvoji atletika)

2. Alvydas Duonėla (baidarių ir kanojų irklavimas)

3. Egidijus Balčiūnas (baidarių ir kanojų irklavimas)

4. Andrejus Zadneprovskis (šiuolaikinė penkiakovė)

5. Edvinas Krungolcas (šiuolaikinė penkiakovė)

6-9. Moterų dviračių plento rinktinė (Diana Žiliūtė, Edita Pučinskaitė, Rasa Polikevičiūtė, Jolanta Polikevičiūtė)

10. Daina Gudzinevičiūtė (šaudymas)

Vyrų krepšinio rinktinė.

II grupė (sportininkai, 2001-2003 metų pasaulio čempionatuose iškovoję 4-8 vietas, Europos čempionatuose užėmę 2-6 vietas ir įvykdę olimpinius normatyvus bei Atėnų olimpinėse žaidynėse planuojantys iškovoti vietas aštuntukuose; lengvaatlečiai ir plaukikai, 2003 metais įvykdę A normatyvus ir planuojantys 9-16 vietas).

1. Edita Kubelskienė (dviračiai)

2. Mindaugas Mizgaitis (graikų-romėnų imtynės)

3-7. Vyrų dviračių treko rinktinė (Tomas Vaitkus, Aivaras Baranauskas, Linas Balčiūnas, Raimondas Vilčinskas, Vytautas Kaupas)

8. Romualdas Petrukanecas (baidarių ir kanojų irklavimas)

9. Austra Skujytė (lengvoji atletika)

10. Svajūnas Adomaitis (graikų-romėnų imtynės)

11. Vytautas Janušaitis (plaukimas)

12. Einaras Šiaudvytis (irklavimas)

13. Kęstutis Keblys (irklavimas)

14. Kristina Saltanovič (lengvoji atletika)

15. Sonata Milušauskaitė (lengvoji atletika)

16. Rimvydas Šalčius (plaukimas)

17. Inga Juodeškienė (lengvoji atletika)

18. Živilė Balčiūnaitė (lengvoji atletika)

19. Darius Grigalionis (plaukimas)

20. Giedrius Gužys (buriavimas)

21. Rasa Mažeikytė (dviračiai)

22. Rolandas Gimbutis (plaukimas)

23. Ramūnas Vyšniauskas (sunkioji atletika)

24. Birutė Šakickienė (irklavimas)

25. Kristina Poplavskaja (irklavimas)

26. Einius Petkus (irklavimas)

27. Giedrius Žadeika (irklavimas)

28. Mindaugas Ežerskis (graikų-romėnų imtynės)

29. Jaroslavas Jakšto (boksas).

III grupė (sportininkai, 2002 arba 2003 metais pasaulio čempionatuose iškovoję 9-16 vietas, Europos čempionatuose užėmę 7-8 vietas, pasaulio jaunimo čempionatuose - 1-3 vietas ir Europos jaunimo čempionatuose - 1 vietas bei įvykdę arba planuojantys 2004 metais įvykdyti olimpinius normatyvus ir Atėnų olimpinėse žaidynėse planuojantys iškovoti vietas 16-tukuose; lengvaatlečiai ir plaukikai, 2003 metais įvykdę B normatyvus ir planuojantys 17-24 vietas).

1. Agnė Visockaitė (lengvoji atletika)

2. Rita Ramanauskaitė (lengvoji atletika)

3. Mindaugas Norbutas (lengvoji atletika)

4. Saulius Binevičius (plaukimas)

5. Irina Krakoviak (lengvoji atletika)

6. Pavelas Šuškovas (plaukimas)

7. Paulius Viktoravičius (plaukimas)

8. Paulius Andrijauskas (plaukimas)

9. Arvydas Nazarovas (lengvoji atletika)

10. Vidas Bičiulaitis (boksas)

11. Ivanas Stapovičius (boksas)

12. Rūta Būdienė (stalo tenisas)

13. Jolanta Prūsienė (stalo tenisas)

14. Mindaugas Lankas (baidarių ir kanojų irklavimas)

15. Vytautas Vaičikonis (baidarių ir kanojų irklavimas)

16. Sigitas Klerauskas (irklavimas)

17. Marius Paškevičius (dziudo)

18. Albertas Techovas (dziudo)

19. Simona Krupeckaitė (dviračiai)

20. Jevgenijus Šuklinas (baidarių ir kanojų irklavimas).