Rungtynes geriau pradėjo aikštelės šeimininkės, kurios didžiąją dalį pirmojo kėlinio pirmavo 1-3 įvarčiais. Tačiau antroje pirmojo kėlinio dalyje lietuvių žaidimas ėmė strigti ir tuo puikiai pasinaudojusi Olandijos rinktinė sugebėjusi išlyginti rezultatą bei įgyti 3 įvarčių persvarą.

Antrąją rungtynių dalį veržliai pradėjusios viešnios vis didino pranašumą bei iškovojo užtikrintą pergalę.

7-tos trankos grupės varžybose lietuvės praėjusių metų spalį svečiuose 24:32 nusileido Makedonijai bei namuose 24:42 turėjo pripažinti Kroatijos ekipos pranašumą.

Rungtynės

Rungtynes, kurias Kauno sporto halėje stebėjo keli šimtai žmonių, komandos pradėjo nesėkmingomis atakomis. Pirmosios į priekį išsiveržė viešnios realizavusios 7 m baudinį. Tačiau netrukus startinį jaudulį įveikusios Lietuvos rankininkės pelnė 3 įvarčius iš eilės bei įgijo 2 įvarčių persvarą – 3:1.

Sužaidus 8 su puse minutės olandės rezultatą išlygino (3:3), bet aikštės šeimininkės sugebėjo ne tik atstatyti dviejų įvarčių pranašumą (6:4, 7:5), bet ir padidinti persvarą iki 3 įvarčių – 9:6, 10:7, 11:8.

Netrukus lietuvių atakos ėmė strigti, o tuo pasinaudojo taikliai atakavusios Olandijos rinktinės rankininės, 23 min. sumažinusios atsilikimą iki minimumo – 10:11.

Po 3 min. viešnios išlygino rezultatą (12:12), o netrukus ir išsiveržė į priekį – 13:12. Iki kėlinio pabaigos greitomis kontraatakomis olandės susikrovė 3 įvarčių pranašumą – komandos ilsėtis išėjo viešnioms pirmaujant 15:12.

Antrojo kėlinio pradžioje Lietuvos komandos deficitas išaugo iki 4 įvarčių (12:16, 14:18). Lietuvėms nepavyko pasinaudoti ir žaidimo atkarpa, kuomet iš aikštės buvo pašalintos net dvi Olandijos ekipos rankininkės – lietuvės arba klydo puolime, arba metimai skriejo pro šalį.

Sužaidus 8 min. antroje rungtynių dalyje Olandijos pranašumas pasiekė 5 įvarčius (14:19, 15:20), o po kelių minučių skirtumas išaugo iki 7 įvarčių – sužaidus 13 min. olandės pirmavo 23:16. Įpusėjus kėliniui komandas skyrė jau 8 įvarčiai (17:25).

Per likusį laiką vaizdas aikštėje nepasikeitė - Olandijos rinktinė vis didino persvarą bei šventė užtikrintą pergalę rezultatu 31:22.

Statistika

Lietuva: Birutė Stellbrink 10 įvarčių, Auksė Rukaitė 4, Agnė Žukauskaitė, Rūta Latakaitė ir Laima Bernatavičiūtė – po 2, Sonata Vijūnaitė ir Živilė Jurgutytė – po 1.

Olandija: Maura Visser 8, Dancik Snelder 6, Jotce Hilster 5, Laura van der Hejden 4.

Septintosios atrankos grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Kroatija 2 2 0 0 74:47 4
2. Makedonija 2 1 1 0 52:44 3
3. Olandija 3 1 1 1 74:74 3
4. Lietuva 3 0 0 3 70:105 0

Į Senojo žemyno pirmenybių finalinį etapą, kuris gruodžio 7-19 dienomis vyks Danijoje ir Norvegijoje, pateks dvi geriausios grupės komandos.

Atsakomąsias antrojo rato septintosios atrankos grupės rungtynes su olandėmis lietuvaitės išvykoje žais jau sekmadienį.