„Tikiu, kad sudėtis nesikeis ir sportininkų pavardės bus patvirtintos. 100 proc., kad olimpiadoje Kanadoje jau startuos biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė, kiti realūs kandidatai: slidininkai Irina Terentjeva, Aleksejus Novoselskis, Modestas Vaičiulis ir Mantas Strolia bei kalnų slidininkas Vitalijus Rumiancevas“, – DELFI sakė Lietuvos olimpinės misijos vadovė Vida Vencienė.

Olimpinė viltis – D. Rasimovičiūtė

Daugiausia vilčių Vankuveryje siejama su D. Rasimovičiūte.

„Dianos stabilumas įrodo jos meistriškumą. Ji gruodžio–sausio mėnesio sandūroje pasiekė tokius rezultatus, kokius ir planavo. Gerą sportinę formą Diana įgijo ne per anksti, – praėjusio penktadienio D. Rasimovičiūtės 10-ąją vietą pasaulio taurės etapo sprinto rungtyje įvertino V. Vencienė. – Žiemos sporto šakose varžybomis jau artėjama prie svarbiausių sezonų startų.“

Pasak LTOK žiemos sporto kuratorės V. Vencienės, tai, kad D. Rasimovičiūtė sekmadienį nedalyvavo masinio starto rungties lenktynėse, buvo jos pačios ir biatlonininkės trenerio taktinis bei treniruočių proceso planas.

„Toks buvo trenerių planas, tai individualus Dianos rengimosi Vankuverio olimpiadai procesas“, – DELFI paaiškino V. Vencienė.

Slidininkai olimpiadoje kaups patirtį

Daugiau nerimo misijos vadovei kelia Lietuvos olimpiečių slidininkų rezultatai.

„Visą praėjusį sezoną atrodė, kad jaunimas tobulėja. Pavyzdžiui, M. Vaičiulis susilygino su Lietuvos rinktinės lyderiais A. Novoselskiu ir M. Strolia. Dabar jų visų reitingai – beveik vienodi.

M. Strolia ir M.Vaičiulis Vankuveryje startuos 1,5 km sprinto rungtyje bei pirmą kartą Lietuvos slidinėjimo istorijoje – sprinto komandų varžybose. A. Novoselskis dalyvaus sprinte ir 15 km lenktynėse laisvu stiliumi, o I. Terentjeva – sprinte ir 10 km lenktynėse“, – mūsiškių būsimas olimpines rungtis DELFI vardino V. Vencienė.

Lietuvos slidinėjimo rinktinės narių dalyvavimas 15 ir 30 km persekiojimo lenktynėse bus sprendžiamas varžybų vietoje Vistleryje, o ilgųjų distancijų (30 km moterims ir 50 km vyrams) jie nešliuoš.

„Lietuvos slidininkai turi olimpines 4 kvotas ir tik teoriškai per likusį laiką iki žaidynių dėl labai prastų rezultatų galėtų jų netekti. Ar dalyvausime persekiojimo rungtyje, treneriai nuspręs tik varžybų vietoje, pagal situaciją.

Pagal naujas slidinėjimo taisykles, persekiojimo lenktynėse ar maratone ratu aplenktas sportininkas diskvalifikuojamas. Taip nutiko A. Novoselskiui pasaulio taurės etape, kai jis nepasitraukė iš distancijos, o buvo teisėjų diskvalifikuotas. Nenorime sportininkų žlugdyti psichologiškai.“

Lietuvos olimpiečiai dabar Vokietijoje išbandys jėgas tarptautinėse varžybose, paskui jų lauks treniruočių stovykla aukštikalnėse (1700 m) Italijoje, o iš ten slidininkai vasario 1 d. skris jau į Kanadą – pradžioje į Kalgarį, kur vyks pasaulio taurės etapas, o vėliau, vasario 7 d. – į Vistleryje esantį olimpinį kaimelį.

Kalnų slidininkas V. Rumiancevas įvykdė olimpinį normatyvą

Olimpinių žaidynių kalnų slidinėjimo varžybose dalyvausiantis V. Rumiancevas yra įvykdęs olimpinį normatyvą.

„Smagu, kad jis įvykdė normatyvą ir patenka į olimpiadą pagal pasaulinius reitingus. Vitalijui Vankuveryje nekeliami kažkokie ypatingi reikalavimai. Jis neseniai atsigavo po sunkios traumos ir vien pasiekimas jau yra tai, kad jis dalyvaus varžybose.

Kadangi kalnų slidininkų startai prasidės tik vasario 21 d., V. Rumiancevas į Kanadą išskris vasario 16-ąją“, – DELFI kalbėjo V. Vencienė.

Žaidynių metu bus paminėta Vasario 16-oji

Olimpinėse žaidynėse tradiciškai paminima Lietuvos Nepriklausomybės diena – Vasario 16-oji.

„Taip, ir šiemet gražiai švęsime Vasario 16-ąją. Iškilmėse dalyvaus Vankuverio lietuvių bendruomenė, kuri yra negausi, bet labai aktyvi. Ceremonijoje dalyvaus ir Lietuvos ambasadorė Kanadoje Gintė Damušytė, kuri reziduoja Otavoje. Lietuvos valstybės vadovai į Vankuverį veikiausiai negalės atvykti“.

LTOK atstovės V. Vencienės nuomone, reikia mažiau niurzgėti, o džiaugtis, kad Lietuvos vėliava plevėsuos Kanados olimpinėse arenose.

„Kaip jau įrodė D. Rasimovičiūtės pavyzdys, tam, kad galima būtų demonstruoti gerus rezultatus, reikia dviejų olimpinių ciklų – 8 metų. Didelė netektis Lietuvos delegacijai, kad dailiojo čiuožimo varžybose nedalyvaus ledo šokėjai Deividas Stagniūnas ir Katherine Copely. Būkime optimistai ir didžiuokimės, kad Lietuvai bus atstovaujama Vankuverio olimpiadoje“, – linkėjo 1988 metų Kalgario žaidynių olimpinė čempionė V. Vencienė.