Dukart olimpinė čempionė ir paskutinių dviejų planetos pirmenybių nugalėtoja iš pradžių neįveikė 4,75 m aukštyje pakabintos kartelės, o vėliau jai dviem mėginimais nepakluso ir 4,80 m aukštis.

J. Isinbajevai priklauso 5,05 m pasaulio rekordas.

Aukso medalį varžybose iškovojo Lenkijos sportininkė Anna Rogowska, kuri geriausiu mėginimu peršoko J. Isinbajevos prašytame pradiniame 4,75 m aukštyje kabančią kartelę.

Du sidabro medaliai atiteko kitai lenkei Monikai Pyrek ir amerikietei Chelsea Johnson, kurios abi įveikė 4,65 m aukštį pirmuoju bandymu. Tokį patį rezultatą užfiksavo ir ketvirtoje vietoje likusi vokietė Silke Spiegelburg, bet jai tai pavyko antruoju mėginimu.

Moterų šuolių su kartimi finalo rezultatai: (vieta, sportininkė, šalis, rezultatas)


1. Anna Rogowska (Lenkija) 4,75 m
2. Monika Pyrek (Lenkija) 4,65
2. Chelsea Johnson (JAV) 4,65
4. Silke Spiegelburg (Vokietija) 4,65
5. Fabiana Murer (Brazilija) 4,55
6. Kate Dennison (D.Britanija) 4,55
7. Anna Battke (Vokietija) 4,40
7. Tatjana Polnova (Rusija) 4,40
9. Aleksandra Kiriašova (Rusija) 4,40
10.Kristina Gadschiew (Vokietija) 4,40
11.Jelena Isinbajeva (Rusija) nepavyko nė vienas bandymas
12.Julija Golubčikova (Rusija) nestartavo

Vyrų 10000 metrų bėgime ketvirtą pasaulio čempionato aukso medalį iš eilės iškovojo 27-erių Etiopijos stajeris Kenenisa Bekele, distanciją įveikęs per 26:46,31 min. ir pagerinęs pasaulio čempionatų rekordą.

Nuo 2003-ųjų pirmenybių Paryžiuje lyderio pozicijų neužleidžiantis sportininkas paskutiniame rate spurtavo ir nesunkiai aplenkė sidabro medaliu pasidabinusį Eritrėjos atletą Zersenay Tadese.

Bronza atiteko Kenijos bėgikui Mosesui Ndiemai Masai.

Varžybose dalyvavo 30 atletų, o finišo liniją kirto 25.

Vyrų 10000 m bėgimo finalo geriausiųjų dešimtukas:


1. Kenenisa Bekele (Etiopija) 26:46.31 min.
2. Zersenay Tadese (Eritrėja) 26:50.12
3. Moses Ndiema Masai (Kenija) 26:57.39
4. Imane Merga (Etiopija) 27:15.94
5. Bernard Kiprop Kipyego (Kenija) 27:18.47
6. Dathan Ritzenhein (JAV) 27:22.28
7. Micah Kipkemboi Kogo (Kenija) 27:26.33
8. Galen Rupp (JAV) 27:37.99
9. Kidane Tadasse (Eritrėja) 27:41.50
10.Gebre-egziabher Gebremariam (Etiopija) 27:44.04

Moterų 100 metrų bėgime triumfavo Jamaikos sprinterės, užėmusios tris iš pirmųjų keturių pozicijų.

Aukso medalį po puikaus starto iškovojo 22-ejų olimpinė čempionė Shelly-Ann Fraser, atstumą nubėgusi per 10,73 sek. ir pasiekusi geriausią sezono rezultatą planetoje.

Sidabro medalis atiteko ties finišo linija nugalėtoją prisivijusiai kitai jamaikietei Kerron Stewart – 10,75 sek. ir geriausias asmeninis rezultatas.

Bronzos medaliu džiaugėsi amerikietė Carmelita Jeter.

Moterų 100 m bėgimo finalo rezultatai:


1. Shelly-Ann Fraser (Jamaika) 10.73 sek.
2. Kerron Stewart (Jamaika) 10.75
3. Carmelita Jeter (JAV) 10.90
4. Veronica Campbell-Brown (Jamaika) 10.95
5. Lauryn Williams (JAV) 11.01
6. Debbie Ferguson-McKenzie (Bahamai) 11.05
7. Chandra Sturrup (Bahamai) 11.05
8. Aleen Bailey (Jamaika) 11.16

Kitų pirmadieno finalų rezultatai:

Vyrų kūjo metimas: (vieta, sportininkas, šalis, rezultatas)


1. Primož Kozmus (Slovėnija) 80,84 m
2. Szymon Ziólkowski (Lenkija) 79,30
3. Aleksey Zagornyi (Rusija) 78,09
4. Krisztián Pars (Vengrija) 77,45
5. Sergej Litvinov (Vokietija) 76,58
6. Markus Esser (Vokietija) 76,27
7. András Haklits (Kroatija) 76,26
8. Pavel Kryvitski (Baltarusija) 76,00
9. Nicola Vizzoni (Italija) 73,70
10.Libor Charfreitag (Slovakija) 72,63
11.Dilšod Nazarov (Tadžikistanas) 71,69
12.Igor Viničenka (Rusija) nė vieno sėkmingo bandymo

Moterų 3000 m kliūtinio bėgimo finalas:


1. Marta Domínguez (Ispanija) 9:07.32 min.
2. Julija Zarudneva (Rusija) 9:08.39
3. Milcah Chemos Cheywa (Kenija) 9:08.57
4. Gulnara Galkina (Rusija) 9:11.09
5. Jennifer Barringer (JAV) 9:12.50
6. Habiba Ghribi (Tunisas) 9:12.52
7. Ruth Bisibori Nyangau (Kenija) 9:13.16
8. Gladys Jerotich Kipkemoi (Kenija) 9:14.62
9. Antje Möldner (Vokietija) 9:18.54
10.Zemzem Ahmed (Etiopija) 9:22.64
11.Jessica Augusto (Portugalija) 9:25.25
12.Katarzyna Kowalska (Lenkija) 9:30.37
13.Sofia Assefa (Etiopija) 9:31.29
14.Eva Arias (Ispanija) 9:33.34
15.Sophie Duarte (Prancūzija) 9:33.85

Moterų trišuolio finalas:


1. Yargeris Savigne (Kuba) 14,95 m
2. Mabel Gay (Kuba) 14,61
3. Anna Piatych (Rusija) 14,58
4. Biljana Topič (Serbija) 14,52
5. Trecia Smith (Jamaika) 14,48
6. Tatjana Lebedeva (Rusija) 14,37
7. Cristina Bujin (Rumunija) 14,26
8. Dana Veldáková (Slovakija) 14,25
9. Limei Xie (Kinija) 14,16
10.Olga Rypakova (Kazachstanas) 13,91
11.Teresa Nzola Meso (Prancūzija) 13,79
12.Gisele de Oliveira (Brazilija) 13,19