Kaip sportininkai pasirengę svarbiausioms sezono varžyboms DELFI teiravosi Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio Kęstučio Jezepčiko.

„Smagu, kad Lietuvos rinktinėje yra kartų loginė tąsa, pereinamumas, savotiškas jaunystės ir patirties lydinys. Mūsų komandoje yra ir Europos iki 23 m. amžiaus (U-23) čempionate dalyvavę sportininkai, ir patyrę atletai.

Aš džiaugiuosi, kad naujo olimpinio ciklo pradžioje karjerą tęsia visi mūsų lyderiai. Jeigu sportininkai Berlyne pasieks savo asmeninius rezultatus arba juos pagerins, būsime patenkinti“, – teigė K. Jezepčikas.

Lietuvos rinktinės visi nariai yra pasirengę startuoti Berlyne.

„Tie, kurie startuos čempionato pradžioje, jau sumažino savo treniruočių krūvius, kiti - dirba pagal įprastus planus. Kai kurie sportininkai turi smulkių traumų, bet tikimės iki varžybų pradžios jie visiškai pasveiks.

Iš viso normatyvus į pasaulio čempionatą buvo įvykdę per 20 lengvaatlečių, tačiau 5-6 jų nevyks į Berlyną dėl traumų ar dėl prastos sportinės formos“, – pasakojo treneris.

Lietuvos rinktinės vadovas neabejoja, kad komandos lyderiu Berlyne bus Virgilijus Alekna, sekmadienį pasiekęs geriausią savo sezono rezultatą - 69,59 m.

„Čia per dieną niekas nepasikeis. Svarbiausia, kad V. Alekna meta stabiliai, čempionate Kaune trys jo metimai skriejo už 68 m ribos. Virgilijus pasaulio čempionatui pasirengęs, Praėjusį savaitgalį jis sėkmingai dalyvavo varžybose Jurbarke“.

Į rinktinę paskutiniu momentu spėjo patekti trišuolininkas Mantas Dilys (16 m 88 cm), ieties metikas Tomas Intas (78 m 8 cm), o 800 m bėgimo rungtyje vietoje Eglės Balčiūnaitės, kuri šiuo metu nėra geriausios sportinės formos, Berlyne bėgs Lietuvos čempionė Irina Krakoviak.

„Irina įgijo labai gerą formą. Maratonininkė Živilė Balčiūnaitė su treneriu Romu Sausaičiu čempionatui sėkmingai rengėsi stovykloje Šveicarijoje, jos kolegę Remaldą Kergytę į Berlyną imame avansu, kaip sakoma, „apšaudyti“ svarbiose varžybose. Barjerininkė Sonata Tamošaitytė šį sezoną atliko didelį kokybinį šuolį ir tikrai užsitarnavo teisę dalyvauti planetos pirmenybėse“, – dėstė pašnekovas.

Lietuvos ėjimas bus gausiai atstovaujamas pajėgiausių pasaulio lengvaatlečių forume. Berlyne kovos net 5 mūsų šalies ėjikai.

„Jų galėjo būti ir dar daugiau. Tai lėmė ne vienos dienos, o nuoseklus ėjikų ir jų trenerių darbas. Gaila, kad traumą gydosi Sonata Milušauskaitė (Pekino olimpiadoje užėmė aukštą 16-ą vietą). Vidinė konkurencija skatina Lietuvos ėjikus tobulėti“, – džiaugėsi K. Jezepčikas.

Pasaulio čempionatas Berlyne, kuriame dėl didelių krūvių ir nuovargio nedalyvaus pajėgiausia šalies sprinterė Lina Grinčikaitė, Lietuvos lengvaatlečiams yra vienas rengimosi artėjančioms 2012–ųjų Londono olimpinėms žaidynėms etapų.

Lietuvos rintinės sudėtis:

metikai

Virgilijus Alekna (disko metimas),
Tomas Intas (ieties metimas),
Austra Skujytė (rutulio stūmimas),
Indrė Jakubaitytė (ieties metimas),
Zinaida Sendriūtė (disko metimas),

ėjikai

Kristina Saltanovič (20 km sportinis ėjimas),
Brigita Virbalytė (20 km sportinis ėjimas),
Vilius Mikelionis (20 km sportinis ėjimas),
Donatas Škarnulis (50 km sportinis ėjimas),
Tadas Šuškevičius (50 km sportinis ėjimas),

bėgikės

Irina Krakoviak (800 m ir 1500 m bėgimas),
Sonata Tamošaitytė (100 m barjerinis bėgimas),
Živilė Balčiūnaitė (maratonas),
Remalda Kergytė (maratonas);

šuolininkas

Mantas Dilys (trišuolis).

Pasaulio čempionate Berlyne bus išdalinti 59 medalių komplektai. Varžybose dalyvaus 2,5 tūkst. sportininkų iš 213 valstybių. Pirmasis pasaulio čempionatas 1983 m. buvo surengtas Helsinkyje.

Lengvosios atletikos žvaigždės, dalyvausiančios pasaulio čempionate:

Kenenisa Bekele, Etiopija, 5000 m;
Usainas Boltas, Jamaika, 100, 200 m;
Meseret Defar, Etiopija, 5000 m;
Ariane Friedrich, Vokietija, aukštis;
Tysonas Gay, JAV, 100, 200 m;
Betty Heidler, Vokietija, kūjis;
Jelena Isinbajeva, Rusija, kartis;
Tomaszas Majewskis, Lenkija, rutulys;
Irina Mikitenko, Vokietija, maratonas;
Christina Obergfoll, Vokietija, ietis;
Asafa Powellas, Jamaika, 100 m;
Michaelis Schraderis, Vokietija, dešimtkovė;
Blanka Vlasič, Kroatija, aukštis;
Jeremy Warineris, JAV, 400 m.