Paramos "Žalgiriui" šiems metams klausimas Taryboje buvo kelis kartus atidėtas, tačiau šiandien jam pritarta be diskusijų.

Pasak "Žalgirio" vyriausiojo trenerio Antano Sireikos, ši parama pagerins klubo finansinę situaciją, nes jau kuris laikas žaidėjams atlyginimai vėluoja iki pusantro mėnesio.

Vasaros pabaigoje miesto taryba nusprendė per penkerius metus "Žalgiriui" skirti 15 mln. litų - iki 3 mln. litų per metus.

Tada tarybos sprendimui prieštaravo tik Vytauto Šustausko Lietuvos laisvės sąjungos frakcija. V.Šustauskas BNS teigė, kad savo pozicijos nepakeitė. "Miesto valdžia milijonus skiria tik vienam klubui, bet aš būdamas meru galvočiau, kaip pagal galimybes paremti įvairias kitas sporto šakas ir vaikų sporto mokyklas", - aiškino jis.

V.Šustauskas penktadienio posėdyje nedalyvavo.

Tuo tarpu A.Garbaravičius mano, kad "Žalgiris" padeda išsiskirti Kaunui iš kitų Lietuvos miestų. "Šis klubas ne kartą garsino miestą Europoje, darė gerą reklamą ir mums ne tas pats, ar šis Kauno simbolis numirs, ar bus išgelbėtas nuo finansinių problemų", - teigė jis. Pasak jo, nemažai Europos miestų savivaldybių taip pat remia savo krepšinio klubus.

Ketvirtadienį buvo pasirašyta sutartis, pagal kurią miesto valdžia nusipirko akcijų iš krepšinio klubo "Žalgiris".

Savivaldybė per savo viešąją įstaigą "Krepšinio perspektyvos" sutartimi įsipareigojo už vieną litą įsigyti 35 proc. bendrovės "A.Sabonio "Žalgirio" krepšinio centras" akcijų ir tokiu būdu dalyvauti klubo valdyme.

Sutartį pasirašė savivaldybės viešosios įstaigos "Krepšinio perspektyvos" direktorius Andrius Stankevičius ir bendrovės "A.Sabonio "Žalgirio" krepšinio centras" rinkodaros direktorius Gediminas Navikauskas.

Miesto valdžia į bendrovės "A.Sabonio "Žalgirio" krepšinio centras" septynių narių valdybą deleguos du savo atstovus.

"Žalgirio" klubas šiemet kartu su Kauno valdžios parama planuoja gauti 8,6 mln. litų pajamų. Tačiau klubo išlaidų sąmata sudaro 9,1 mln. litų.

"Žalgirio" klubui šiemet pusę milijono litų skyrė ir Kauno rajono savivaldybė, kuri taip pat yra klubo bendrovės dalininkė ir per penkerius metus įsipareigojo paremti Kauno krepšininkus 2,5 mln. litų. Bendrovės "A.Sabonio "Žalgirio" krepšinio centras" akcininkai be Kauno miesto ir rajono savivaldybių yra Arvydas Sabonis, verslininkas Mindaugas Plūkas, bendrovė "Azovlitas".