„Čempionate buvo beveik visi stipriausieji mūsų kovotojai, išskyrus Donatą Imbrą, kuris ruošiasi birželį vyksiančiam pasaulio čempionatui,- DELFI sakė Lietuvos kyokushin karatė prezidentas Audrius Mikšys. – Visi kiti geriausi sportininkai dalyvavo, todėl varžybų lygis buvo labai aukštas.“

Didelių staigmenų varžybose nebuvo užfiksuota.

„Žinote, mes turime tų žvaigždžių, kurios žiba jau daugelį metų, ne pirmą sezoną iškovoja pergales, todėl nieko tokio ypatingo nebuvo. Aš pastebiu, kad iš jaunių sporto ateina nauja karta ir vyksta vadinama kartų kaita“, - teigė A. Mikšys.

Lietuvos kyokushin karatė organizacija yra didžiausia tarp dvikovinių sporto šakų federacijų šalyje.

„Mūsų ta bazė didžiulė. Džiaugiamės, kad nėra atotrūkio tarp atskirų kovotojų kartų. Kartais būna, kad vieni aukšto meistriškumo sportininkai baigia karjerą, o keletą metų jų nėra kuo pakeisti, kol užauga nauja karta. Mūsų stovykloje to nėra dėl geros federacijos strategijos, kai mes rengėme daug jaunių ir vaikų čempionatų bei ugdėme perspektyvų jaunimą“, - pasakojo A. Mikšys.

Lietuvos kyokushin karatė vadovo nuomone, po keleto metų Andžejus Milevskis, D. Imbras, Vytautas Kalvaitis ir Vytautas Viščius pajus rimtą jaunimo konkurenciją.

„Mūsų žvaigždės ir toliau turi rodyti gerus rezultatus ir savo jėgą, nes jaunimas pasiųs juos ilsėtis“, - garsiuosius karatistus perspėjo A. Mikšys.

Lietuvoje kyokushin karatė madas tradiciškai diktuoja Vilniaus ir Kauno klubai, bet vieną aukso medalį Lietuvos čempionate iškovojo ir Kuršėnų DAO klubo atstovė Eimantė Leliukaitė.

„Kas gerai dirba, anksčiau ar vėliau pasiekia gerus rezultatus. Ir nesvarbu, ar tai didmiestis, ar periferija. Kuršėnų klubas seniai žinomas savo pasiekimais ir jo narių rezultatai manęs nestebina. Daug rajonuose išugdytų sportininkų išvažiuoja mokytis ar dirbti į Vilnių, Kauną, Klaipėdą ar Šiaulius ir gina naujų komandų vardus. Trenerių ir teisėjų kolektyvas geriausiais kovotojais pripažino E. Leliukaitę ir V. Viščių, nors kiek žmonių, tiek ir nuomonių“, - DELFI paaiškino A. Mikšys.

Po LKKF pasėdžio trečiadienį bus paskelbta Lietuvos rinktinės, kuri rengsis Europos čempionatui, sudėtis.

„Trečiadienį (01.28) renkasi federacijos prezidiumas ir iš Lietuvos čempionato laimėtojų oficialiai sudarysime šalies rinktinę. Į Ukrainą vešime 44 kovotojus, nes sutampa jaunių ir suaugusiųjų pirmenybės“,- pažymėjo LKKF prezidentas.

Ekonominės krizės Lietuvos karatė meistrai nesureikšmina.

„Mes nesame olimpinė sporto šaka, todėl niekada nebuvome dosniai apdovanoti didžiuliu biudžetu. Aš federacijoje dirbu laisvalaikiu, dauguma trenerių triūsia klubuose. Varžybas, stovyklas organizuojame savanoriškumo ir altruizmo principais. Jei mes visi išsimokėtume atlyginimus, kaip kitų federacijų vadovai, tai be abejo pajustume didžiulį sunkmetį. Kadangi Lietuvos kyokushin karatė meistrai nesinaudoja gėrybėmis, krizė gal mus palies švelniau. Kol kas krizės mes nejaučiame“, - optimistiškai į ateitį žvelgia A. Mikšys.

Pasak jo, vaikui, norinčiam lankyti karatė pratybas, užtenka įsigyti tik kimono, o tėvai sumokės nuo 50 iki 100 litų per mėnesį ir bus tikri, kad jų atžala leis laisvalaikį patikimose trenerių rankose.

Lietuvos čempionato rezultatai:

Moterys:

- 55 kg svorio kategorija

1. Rita Pivoriūnaitė („Saulės Ženklas“, Vilnius); 
2. Marta Sokolenko („Saulės Ženklas“, Vilnius); 
3. Diana Mačiutė („Okinava“, Klaipėda). 

- 65 kg

1. Eimantė Leliukaitė  (DAO, Kuršėnai); 
2. Inga Mikštaitė          („Kariai“, Kaunas); 
3. Kristina Mažeikaitė („Rifas“, Kaunas). 

+65 kg

1. Margarita Čiuplytė („Rifas“, Kaunas); 
2. Nora Vaznelytė („Fortitudo“, Kaunas) ;
3. Kristina Navickaitė (DAO, Kuršėnai). 

Vyrai:

- 70 kg

1. Vytautas Viščius („Rifas“, Kaunas); 
2. Vytautas Kalvaitis („Oriens“, Kaunas) ;
3. Avaras Dadura („Shin“, Vilnius); Mindaugas Astrauskas („Rifas“, Kaunas) 

-80 kg

1. Andžej Milevskij („Saulės Ženklas“, Vilnius); 
2. Vytautas Cėpla („Saulės Ženklas“, Vilnius); 
3. Orestas Proc („Fortitudo“, Kaunas). 

-90 kg

1. Dimitrij Aleksandrov („Shin“, Vilnius); 
2. Darius Gudauskas („Saulės Ženklas“, Vilnius); 
3. Mindaugas Pavilionis („Rifas“, Kaunas). 

+90 kg

1. Artūras Mazeliauskas („Oriens“, Kaunas); 
2. Alfredas Jakštas („Rifas“, Kaunas); 
3. Nerijus Kaubrys („Shodan“, Klaipėda). 

Temeshiwari: Artūras Mazeliauskas;

Geriausiais kovotojais pripažinti: Eimantė Leliukaitė ir Vytautas Viščius.