Nedidelę tikimybę dalyvauti olimpiadoje dar turi ir baidarininkas Jevgenijus Šuklinas, tačiau, kaip DELFI teigė LTOK atstovas spaudai Bronius Čekanauskas, dėl itin gausios Lietuvos delegacijos Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) vardinių kvietimų (wild card) skirti lietuviams nėra linkęs.

LTOK VK nusprendė, kad Lietuvos trispalvę žaidynių atidarymo ceremonijoje neš krepšinio rinktinės lyderis Šarūnas Jasikevičius.

LTOK vykdomojo komiteto posėdyje Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius, olimpinės misijos vadovas Algirdas Raslanas apžvelgė mūsų sportininkų paskutinįjį pasirengimo žaidynėms etapą. Jo nuomone, viskas vyksta sklandžiai, nors kai kuriose sporto šakose jaučiama priešstartinė įtampa.

„Dabar svarbiausia nesusirgti, išlaikyti sportinę formą“, - pažymėjo A. Raslanas.

Lietuvos olimpinės rinktinės vadovas Vytas Nėnius ir pirmieji penki misijos darbuotojai į Pekiną išvyksta jau liepos 21 dieną. Olimpinės žaidynės vyks rugpjūčio 8-24 dienomis.

„Mūsų pirmoji užduotis Kinijoje – pasirengti sportininkų sutiktuvėms, padaryti viską, kad ir treniruočių stovyklose, ir olimpiniame kaimelyje atletai jaustųsi kaip namuose“, - sakė V. Nėnius.

LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas priminė, kokius griežtus reikalavimus sportininkų kontrolei kelia Pasaulinė antidopingo agentūra.

Visi sportininkai privalo tiksliai nurodyti, kur jie bus laikotarpiu nuo liepos 27 iki rugjūčio 27-osios. Jei tikrintojai nurodytu adresu atleto neras, tai bus fiksuojama, kaip dopingo taisyklių pažeidimas.

Apie Lietuvos vadovų, sporto specialistų, olimpinės rinktinės rėmėjų vykimą į žaidynes, jų gyvenimo sąlygas informavo LTOK generalinis sekretorius Vytautas Zubernis.

Šalies vadovams bei juos lydintiems asmenims viešbučius apmoka Tarptautinis olimpinis komitetas, jie gauna akreditacijas, bet kelionės išlaidas apsimoka patys. LTOK apmoka viešbučius sporto specialistams, tarp jų ir miestų, kurių sportininkai dalyvaus žaidynėse, merams, tuo tarpu rėmėjai už kelionę apsimoka patys.

Buvo patvirtinta Lietuvos olimpinės delegacijos dalyvavimo Pekino žaidynėse kooperuota išlaidų sąmata.

LTOK finansų, ūkio direktorė Stefanija Briedienė atkreipė dėmesį į tai, kad padidėjus delegacijai beveik puse milijono litų teko didinti ir sąmatą. Dabar ši suma – 5 mln. 315 tūkst. litų.

Baigdamas posėdį LTOK prezidentas A. Poviliūnas sakė, kad už sėkmingą pasirodymą Pekine bus skatinami ne tik sportininkai, jų treneriai, medikai, bet ir sporto federacijos.

1992 metų Barselonos olimpinėse žaidynėse dalyvavo 46, 1996 metų Atlantos olimpinėse žaidynėse - 60, 2000 metais Sidnėjuje - 61, o 2004 metais Atėnuose - 64 Lietuvos sportininkai.

Liepos 17 dieną patvirtintas Lietuvos olimpinės rinktinės sąrašas.

VADOVYBĖ: Algirdas Raslanas (misijos vadovas), Vytas Nėnius (olimpinis atašė), Kazys Steponavičius (misijos vadovo pavaduotojas), Bronius Čekanauskas (spaudos atašė), Ijolė Domarkienė (atstovė ryšiams su IOC ir žaidynių organizaciniu komitetu), Lina Vaisetaitė (misijos vadovo padėjėja, Dalius Barkauskas (vyr. gydytojas);

BAIDARIŲ IR KANOJŲ IRKLAVIMAS: Alvydas Duonėla, Egidijus Balčiūnas (abu - baidarės), Tomas Gadeikis, Raimundas Labuckas (abu - kanojos) Einius Petkus (vadovas), Egidijus Gustas, Sergejus Sorokinas (abu - treneriai), Liudmila Veliseičik (masažuotoja), Tomas Vorobjovas (gydytojas);

BADMINTONAS: Kęstutis Navickas, Akvilė Stapušaitytė, Juozas Špelveris (treneris);

BOKSAS: Jaroslavas Jakšto, Egidijus Kavaliauskas, Daugirdas Šemiotas, Stanislavas Mižigurskis (vadovas), Vladimiras Bajevas (vyr. treneris), Jurijus Kolyčevas (treneris), Jurijus Vaščenkovas (fizioterapeutas);

BURIAVIMAS: Gintarė Volungevičiūtė, Albinas Grabnickas (vadovas), Linas Eidukevičius (treneris);

DVIRAČIAI-trekas: Simona Krupeckaitė, Svetlana Pauliukaitė, Vilija Sereikaitė (Bronislavas Pliavga (vadovas), Antanas Jakimavičius (vyr. treneris), Dmitrij Leopold (treneris), Egidijus Tutkus (kineziterapeutas);

DVIRAČIAI-plentas: Edita Pučinskaitė, Jolanta Polikevičiūtė, Modesta Vžesniauskaitė, Ignatas Konovalovas, Dainius Kairelis, Algimantas Mozolis (vadovas), Valerijus Konovalovas (vyr. treneris), Roberto Rossi (masažuotojas), Francesco Fabbri (treneris);

DZIUDO: Albertas Techovas, Eduardas Techovas (treneris);

SPORTINĖ GIMNASTIKA: Jelena Zanevskaja, Irina Katinienė (trenerė);

GRAIKŲ-ROMĖNŲ IMTYNĖS: Mindaugas Ežerskis, Mindaugas Mizgaitis, Valdemaras Venckaitis, Aleksandras Kazakevičius, Andrejus Gribojedovas (vadovas), Grigorij Kozovskij (vyr. treneris), Ruslanas Vartanovas (treneris), Aleksandras Trofimovas (masažuotojas), Raimondas Greičius (gydytojas);

IRKLAVIMAS: Mindaugas Griškonis, Alfonsas Mikšys (treneris);

KREPŠINIS: Tomas Delininkaitis, Simas Jasaitis, Šarūnas Jasikevičius, Robertas Javtokas, Rimantas Kaukėnas, Linas Kleiza, Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai, Mindaugas Lukauskis, Jonas Mačiulis, Marijonas Petravičius, Marius Prekevičius, Darius Songaila, Ramūnas Šiškauskas (į Pekiną vyks 12 žaidėjų iš 14), Šarūnas Kliokys (vadovas), Mindaugas Balčiūnas (federacijos gen. sekretorius), Ramūnas Butautas (vyr. treneris), Rimas Kurtinaitis, Robertas Kuncaitis, Virginijus Mikalauskas (visi trys - treneriai), Donaldas Kairys (skautas), Rimantas Gudas, Vytenis Trumpickas (abu - gydytojai), Juozas Petkevičius, Aleksejus Peleckis (abu masažuotojai), Mindaugas Špokas (administratorius);

LENGVOJI ATLETIKA: Virgilijus Alekna, Eglė Balčiūnaitė, Živilė Balčiūnaitė, Rasa Drazdauskaitė, Lina Grinčikaitė, Indrė Jakubaitytė, Sonata Milušauskaitė, Kristina Saltanovič, Austra Skujytė, Darius ir Donatas Škarnuliai, Tadas Šuškevičius, Rasa Troup, Karina Vnukova, Viktorija Žemaitytė, Marius Žiukas, Eugenijus Burokas (vadovas), Aleksas Stanislovaitis (vyr. treneris), Juzefas Romankovas, Kastytis Povilaitis, Romas Sausaitis, Vida Mikalauskienė, Alvydas Gavėnas, Teresė Nekrošaitė, Edmundas Norvilas, Česlovas Kundrotas, Aleksandras Kitanovas, Tatjana Krasauskienė (visi dešimt - treneriai), Liudmila Kuzminienė (gydytoja), Jonas Poderys (mokslininkas), Zigmantas Živatkauskas, Kęstutis Laurinskas, Andrejs Tolstiks (visi trys - masažuotojai);

PLAUKIMAS: Saulius Binevičius, Rolandas Gimbutis, Vytautas Janušaitis, Edvinas Dautartas, Raminta Dvariškytė, Rugilė Mileišytė, Giedrius Titenis, Paulius Viktoravičius, Rimvydas Šalčius, Jonas Juozaitis (vyr. treneris), Ramojus Kalytis, Žilvinas Ovsiukas (abu - treneriai), Vanda Gadliauskaitė (masažuotoja), Erneta Kacienė (gydytoja);

STALO TENISAS: Rūta Paškauskienė, Romualda Garkauskienė (trenerė);

SUNKIOJI ATLETIKA: Ramūnas Vyšniauskas, Bronislavas Vyšniauskas (treneris);

ŠAUDYMAS: Daina Gudzinevičiūtė, Vytautas Blonskis (treneris);

ŠIUOLAIKINĖ PENKIAKOVĖ: Laura Asadauskaitė, Donata Rimšaitė, Edvinas Krungolcas, Andrejus Zadneprovskis, Viačeslavas Kalininas (vadovas), Jurijus Moskvičiovas (vyr. treneris), Jevgenijus Kliosovas (treneris), Audronė Opalnikova, Alma Kajėnienė, Vladas Sklizmantas (visi trys - gydytojai).

TEISĖJAI: Sigita Mackonienė (meninė gimnastika), Zigmantas Raudonius (baidarių ir kanojų irklavimas) bei Romualdas Brazauskas (krepšinis).