Lietuviai varžovus pribloškė dvikovos pirmomis minutėmis: du įvarčius 3-ią ir 6-ą minutėmis pelnė Ernestas Gudelevičius, nuo 2021-ųjų rudens tobulėjantis „Fiorentina“ klubo akademijoje.

Persvarą įgiję lietuviai ją sėkmingai išsaugojo ir šventė netikėtą pergalę.

Primename, kad pirmame susitikime lietuviai praėjusią savaitę 0:4 pralaimėjo šeimininkams iš Nyderlandų, o antrame susitikime 0:2 (0:0) po atkaklios kovos pralaimėjo Belgijos bendraamžiams.

Prancūzams tai buvo nieko nebelemiantis mačas: jie iki trečio turo žengė be nuostolių ir buvo užsitikrinę pirmą vietą.

Jie turnyrą pradėjo pergale 2:0 prieš belgus, vėliau 1:0 palaužė Nyderlandų jaunimą.

Pralaimėję prancūzai turnyro lentelėje su 6 taškais liko 1-oje vietoje. Tiek pat taškų surinko ir belgai, bet pastarieji dėl nesėkmės tarpusavio mače liko antri.

Atrankos elitiniame etape Reinholdo Breu treniruojama rinktinė iškovojo pernai rudenį Turkijoje.

Lietuvos rinktinės trenerių štabas elitiniam atrankos turnyrui pasirinko tokią sudėtį:

Vartininkai: Vilius Šivickas (FK „Be1“), Arnas Voitinovičius (SL „Benfica“, Portugalija);

Gynėjai: Nojus Vytis Audinis (FK „Teplice“, Čekija), Ąžuolas Indriulis (Baltijos FA), Orlandas Jakas FC „Džiugas“), Matas Latvys (FK „Riteriai), Milanas Rutkovskis (FK „Riteriai“), Motiejus Šapola („Pisa“ SC, Italija), Augustas Tamaševičius (FK „TransINVEST“);

Saugai: Tautvydas Burdzilauskas (FK „Sūduva“), Simas Civilka (FK „Riteriai“), Ernestas Gudelevičius (ACF „Fiorentina“, Italija), Adrian Lickūnas (AC „Perugia“, Italija), Ignas Paulikas (Baltijos FA), Nikita Pavlovskij („Pafos“ FC, Kipras), Martynas Šetkus (FK „Žalgiris“), Jonas Usavičius (FK „Riteriai“), Nidas Vosylius (FK „Kauno Žalgiris“);

Puolėjai: Romualdas Jansonas (FK „Žalgiris“), Regnar Krot („Pafos“ FC, Kipras).

U21 rinktinė neprilygo danams

Lietuvos vaikinų iki 21 metų rinktinė antradienio vakarą sužaidė dar vienerias rungtynes 2025-ųjų UEFA Europos vaikinų čempionato atrankos turnyre.

Tomo Ražanausko auklėtiniai išvykoje rezultatu 0:3 (0:2) patyrė pralaimėjimą prieš Danijos bendraamžius ir, sužaidus penkerias rungtynes, atrankos grupėje vis dar lieka be taškų. Pirmąsias komandų tarpusavio rungtynes rudenį Jonavoje danai buvo laimėję rezultatu 2:1.

Lietuviams atrankoje dar lieka du mačai su Čekijos komanda bei išvykos dvikova su Islandijos futbolininkais.

Antradienio rungtynėse danai anksti įsiveržė į priekį, 7 minutę pasižymėjus Williamui Osulai. Daugiausiai iššūkių lietuvių gynybai kėlė Williamas Bøvingas, atlikęs keletą grėsmingų smūgių. Prieš pat rungtynių pertrauką varžovų persvarą padidino Oliveris Sørensenas.

Tas pats O. Sørensenas įtvirtino Danijos rinktinės pergalingą persvarą, 56 minutę realizavęs 11 metrų baudinį. Danai iškovojo grupėje 11-ąjį tašką ir dalinasi pirmąja vieta su velsiečiais.

UEFA Europos vaikinų U21 čempionato atrankos rungtynių statistika

Danija – Lietuva 3:0 (2:0)

„Vejle Stadion“ stadionas; teisėjas – Donaldas Robertsonas (Škotija);

Įvarčiai: 7 min. William Osula, 43 ir 56 (iš baudinio) min. Oliver Sørensen (Danija);

Įspėti: 9 min. Patrick Dorgu, 63 min. Oscar Fraulo (Danija), 66 min. Karolis Žebrauskas (Lietuva);

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Julius Virvilas, Domas Slendzoka, Kristupas Keršys, Džiugas Aleksa, Faustas Steponavičius, Matijus Remeikis, Emilis Gasiūnas (57 min. Karolis Žebrauskas), Natanas Žebrauskas, Gustas Jarusevičius (66 min. Ernestas Burdzilauskas), Nojus Lukšys (75 min. Dovydas Žala), Motiejus Burba (75 min. Gabrielius Micevičius).

Atsargoje: Rimvydas Kiriejevas, Nojus Stankevičius, Domantas Šluta, Titas Buzas.