Paskutiniame ture likimą savo rankose laikiusi Dortmundo „Borussia“ namuose nesugebėjo įveikti „Mainz“ klubo – lygiosios 2:2 (0:2), o tai juodai-geltoniems kainavo titulą.

Košmariškai susitikimą pradėję dortmundiečiai jau pirmo kėlinio viduryje atsiliko 0:2, o Sebastienas Halleris dar ir nerealizavo 11 metrų baudinio.

Nors po pertraukos pasižymėjo Raphaelis Guerreiro (69 min.) ir Niklas Sule (90+6 min.), to BVB triumfui neužteko.

Kitame mače Miuncheno „Bayern“ vyrai svečiuose 2:1 (1:0) palaužė „Koln“ ekipos pasipriešinimą ir apgynė čempionų vardą.

Bavarų didvyriu tapo 89 min. puikų įvartį įmušęs Jamalas Musiala.

Abiem kolektyvams surinkus po 71 tašką „Bayern“ į pirmą vietą pakylėjo gerokai solidesnis bendras įmuštų ir praleistų įvarčių skirtumas (+54 prieš +39).

Bavarijos atstovai čempionų trofėjų į viršų iškėlė jau 11-us metus iš eilės.

Per savo istoriją penkis kartus Vokietijoje triumfavusi „Borussia“ pastarąjį kartą ant aukščiausio „Bundesligos“ prizininkų pakylos laiptelio lipo 2011-2012 m. sezone.

Auksinį tašką Prancūzijos „Ligue 1“ pirmenybėse iškovojo ir čempiono titulą apgynė PSG klubas.

Paryžiečiai išvykoje sužaidė lygiosiomis 1:1 (0:0) su „Strasbourg“ ir to pakako, kad taptų net teoriškai nebepavejami.

Likus vienam turi PSG sąskaitoje – 85 taškai, o ant antro laiptelio esančio „Lens“ kraityje – 81 taškas.

Tai reiškia, kad PSG užsitikrino jau 11-ąjį šalies čempiono titulą istorijoje.

Pastarajame mače vienintelio paryžiečių įvarčio autoriumi 59 min. tapo Lionelis Messi.

35-erių metų argentiniečiui tai buvo 16-as įvartis Prancūzijos čempionate šį sezoną ir 496-as tikslus smūgis čempionatuose apskritai per visą karjerą.

Pagal penkiose pajėgiausiose Europos šalių futbolo lygose pelnytų įvarčių skaičių L. Messi aplenkė iki šiol pirmavusį Cristiano Ronaldo.