Pastarieji pačiupo bilietą į Europos lygos grupių etapą, „Žalgiris“ kampaniją Europoje pratęs Konferencijų lygoje.

Labai sėkmingai dvikovos pradžia susiklostė šeimininkams: jau 1-ą minutę greitoje atakoje Mathias Oyewusi laimėjo kovą dėl kamuolio, atsidūrė vienas prieš vartininką, kamuolį spėjo atmesti iš paskos bėgusiam Fabienui Ouregai, kuris tiksliai kamuolį nukreipė į vartus (1:0).

8 min. po nesėkmingo epizodo gynyboje rezultatą išlygino Matias Tissera (1:1). Tačiau „Žalgirio“ sirgaliai netrukus vėl turėjo progą džiūgauti: 15 min. po užsitęsusios atakos Oliveris Buffas iš arti muša antrą „Žalgirio“ įvartį – 2:1. Bendras serijos rezultatas tapo lygus (2:2).

Antrame kėlinyje komandos apsikeitė įvarčiais, o pagrindinis dvikovos laikas baigėsi Lietuvos čempionų pergale 3:2. Tad bendras serijos rezultatas po dviejų kėlinių buvo lygus 3:3.

Atrodė, jog šios poros laimėtoją lems baudinių serija, tačiau 119 min. arbitras įžvelgė Manto Kuklio pražangą baudos aikštelėje ir skyrė 11 m baudinį į šeimininkų vartus. 120-ą minutę tiksliai smūgiavęs Olivieris Verdonas persvėrė serijos rezultatą „Ludogorec“ naudai.

Pratęsime buvo kompensuotos tik 2 minutės, tačiau per jas „Žalgiris“ spėjo sukurti labai gerą šansą, tačiau po keitimo aikštėje pasirodęs Motiejus Burba galva smūgiavo virš vartų.

Žalgiriečiai dar turėjo priekaištų arbitrui dėl galimai ranka sužaidusio varžovo, tačiau į kalbas nesileidęs teisėjas iš Vokietijos Osmersas Harmas netrukus paskelbė dvikovos pabaigą.

REZULTATAS

„Žalgiris“ 3 – 3 „Ludogorec“ (serijoje 3 – 4)

1' [1:0] Fabien Ourega

8' [1:1] Matias Tissera

15' [2:1] Oliveris Buffas

57' [2:2] Matias Tissera

63' [3:2] Renanas Oliveira

120' [3:3] Olivier Verdon (11 m baudinys)

„Žalgirio“ sudėtis: Gertmonas (vartininkas), gynėjai Bopesu, Ljubisavljevičius, Kažukolovas, Paveličius, saugai – Buffas, Gorobsov, Miličkovič, Ourega, priekyje Oliveira, Oyewusi.

„Ludogorec“ startinė sudėtis: Sluga (vartininkas), gynyboje – Cicinho, Gropper, Verdon, Nedjalkov, saugų grandyje – Rick, Piotrowski, Yordanov, priekyje – Tissera, Igor Thiago, Tekpetey.

Kaip ir „Žalgiris“, Bulgarijos čempionai pasirodymą Europoje pradėjo Čempionų lygos atrankoje, įveikti Juodkalnijos, Airijos čempionai, bet trečiame etape bendru rezultatu 3:6 nusileista Zagrebo „Dinamo“.

Savo ruožtu „Žalgiris“ Čempionų lygos kvalifikacijoje pranoko „Ballkani“ (Kosovas) bei „Malmo“ (Švedija) futbolininkus, tačiau neprilygo Budės „Glimt“ (Norvegija) komandai.

Žalgiriečiams šiose rungtynėse nepadėjo diskvalifikuoti Donatas Kazlauskas ir Saulius Mikoliūnas.

Poros nugalėtojas pateko į UEFA Europos lygos grupių etapą, „Žalgiris“ rudenį pasirodymą Europoje tęs Konferencijų lygos grupių etape.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)