Intriguojantį susitikimą artipilniame stadione „Eleda“, kur telpa 18 tūkstančių žiūrovų, stebėjo ir saujelė gerbėjų iš Lietuvos. Būtent jie antrame kėlinyje buvo gerokai garsesni už vietinius sirgalius, kurie pabaigoje saviškius net nušvilpė.

Taip nutiko, nes „Žalgiris“ šeimininkavo svetimoje teritorijoje, šventė istorinę pergalę 2:0 (1:0), triumfavo serijoje bendru rezultatu 3:0 ir užsitikrino žaidimą bent jau UEFA Konferencijų lygos grupių etape, o tai garantuoja ir kone 3 milijonus eurų premiją.

Po įvartį nugalėtojų gretose įmušė Mathiasas Oyewusi (34 min.) ir Renanas Oliveira (52 min.).

Iš viso karštose rungtynėse buvo parodyta net 11 geltonų kortelių (4 – šeimininkams, 7 – svečiams) ir viena raudona. Ją už du įspėjimus užsidirbo „Malmo“ kapitonas Andersas Chiristiansenas.

Švedai atakavo kiek dažniau (kamuolio kontrolė – 58 prieš 42 proc.), bet šaudė tuščiais šoviniais (smūgiai į vartų plotą – 5 prieš 3, kampiniai – 5 prieš 2).

Primename, kad pirmąją komandų akistatą sostinėje 1:0 taip pat laimėjo vilniečiai.

Kitame UEFA Čempionų lygos atrankos etape žalgiriečiai išbandys jėgas su Budės „Glimt“ ekipa iš Norvegijos, kuri atsakomojoje dvikovoje net 8:0 sutriuškino Belfasto „Linfield“ iš Šiaurės Airijos.

Pirmasis komandų mūšis rugpjūčio 3 dieną vyks Norvegijoje, o atsakomasis – rugpjūčio 9 d. Lietuvoje.

„Malmo“ leisis į UEFA Europos lygos atranką, kurios trečiame etape grumsis su Liuksemburgo atstovu „Dudelange“.

Rungtynės:

„Malmo“ – „Žalgiris“ 0:2 (0:1). Bendras rezultatas – 0:3.

Įvarčiai: 34 min. Mathiasas Oyewusi, 52 min. Renanas Oliveira (abu – „Žalgiris“).

Raudona kortelė: 78 min. Andersas Chiristiansenas („Malmo“).

Lietuvos čempionus su pergale suskubo pasveikinti ir Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.

Rungtynių eiga:

Per likusį laiką rezultatas nepakito – 0:2 „Žalgirio“ naudai!

78 min. „Malmo“ popieriai tapo dar prastesni: po tarpusavio konflikto geltonas korteles užsidirbo Andersas Chiristiansenas ir Gustas Jarusevičius, bet šeimininkų klubo kapitonui tai buvo jau antra tokia nuobauda, tad švedai liko mažumoje – dešimt prieš vienuolika.

Įpusėjus antram kėliniui pergalės kvapas tik stiprėjo.

Lietuvos čempionai per pertrauką ant laurų neužmigo ir antro kėlinio pradžioje, 52 min., įtvirtino savo persvarą, kai po Petaro Mamičiaus perdavimo pasižymėjo brazilas Renanas Oliveira – 0:2.

„Žalgiris“ padidino savo persvarą. Po F. Ouregos perdavimo P. Mamičius prasiveržė kairiu kraštu ir skersavo kamuolį, šis atšoko Renanui patogioje pozicijoje ir puolėjas iš arti pasiuntė kamuolį į tinklą.

Po pirmo kėlinio viskas „Žalgirio“ rankose ir kojose – 0:1.

Po praleisto įvarčio Švedijos čempionai dar labiau padidino savo apsukas, tačiau įveikti Edvino Gertmono jiems nesisekė.

34 min. „Žalgirio“ reikalus dar labiau pagerino puolėjas iš Nigerijos Mathiasas Oyewusi, atsidūręs kontratakos smaigalyje ir iššokęs vienas prieš varžovų vartininką, kurį ir nuginklavo, – 0:1.

„Malmo“ po truputį vis didino savo spaudimą, tačiau sužaidus pusvalandį rezultatas švieslentėje vis dar buvo 0:0.

10 minutę – pirmasis malmiečių kampinis.

Rungtynes aktyviau pradėjo prie sienos priremti šeimininkai, tačiau žalgiriečiai tvarkingai gynėsi.

Kitų trečiadienio rungtynių rezultatai:

Budės „Glimt“ – Belfasto „Linfield“ 8:0, bendras rezultatas 8:1

Stambulo „Fenerbahče“ – Kijevo „Dinamo“ 1:2 po pratęsimo, bendras rezultatas 1:2

„Zurich“ – Baku „Qarabag“ 2:2 po pratęsimo, bendras rezultatas 4:5

Bratislavos „Slovan“ – Budapešto „Ferencvaroš“ 1:4, bendras rezultatas 3:5

Pirėjo „Olympiakos“ – Haifos „Maccabi“ 0:4, bendras rezultatas 1:5

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)