Užtikrintai pirmą atrankos etapą įveikė Latvijos vicečempionė FC „Riga“, kuri savo aikštėje 2:0 (1:0) pranoko Londonderio „Derry“ ekipą (Airija).

Pirmoji kova Airijoje taip pat baigėsi Latvijos klubo pergale 2:0.

Abu įvarčius pelnė Rygos legionierius iš Brazilijos, saugas Gabrielis Ramosas.

Kitame etape FC „Riga“ laukia „Kauno Žalgirio“ skriaudikė, Slovakijos vicečempionė „Ružomberok“.

FK „Liepaja“ namuose 3:1 (0:0) pranoko Gnilanės „Drita“ (Kosovas) ir atsirevanšavo už nesėkmę 0:1 svečiuose.

49 min. Liepojos klubą į priekį išvedė puolėjas Arturas Karasauskas, bet po poros minučių rezultatą lygino Blerimas Krasniqi.

64 min. „Liepają“ į priekį išvedė serbas Nemanja Belakovičius, o bilietą į kitą etapą 88 min. garantavo brazilo Dodo realizuotas 11 m baudinys.

Kitame etape Liepojos klubo laukia ypač rimtas iššūkis – Berno „Young Boys“ (Šveicarija).

Dramatiškai į kitą etapą žengė estų „Paide“, kuri prieš atsakomąją kovą su Tbilisio „Dinamo“ turėjo įvarčio pranašumą, pirmą dvikovą varžovų aikštėje laimėjo 3:2.

Deficitą svečiai panaikino 69 min., „Dinamo“ gretose pasižymėjo Davitas Skhirtladze.

Komandos žaidė pratęsimą, jame rezultatą padvigubino baltarusis Dmitrijus Antilevskis (93').

„Paide“ situaciją gelbėjo Ebriha Singateh, sumažinęs deficitą ir išlyginęs bendrą dvejų rungtynių rezultatą.

Komandos stojo mušti 11 m baudinių serijas, čia po penkis kartus tiksliai smūgiavo abiejų ekipų žaidėjai. Lemiamu tapo šeštieji smūgiai, estas Kristoferis Pihtas realizavo savo šansą, varžovų gretose baudinio nerealizavo Levanas Kharabadze, kurio smūgį atrėmė vartininkas Mihkel Aksalu.

Antrame etape „Paide“ žais su Jerevano „Ararat“ (Armėnija) ekipa.

Tuo metu praėjusiais metais Konferencijų lygos grupių etapą pasiekusi Talino „Flora“ neįveikė pirmo etapo, nors prieš atsakomąją kovą Suomijoje prieš Seinejokio „SJK“ turėjo įvarčio pranašumą (1:0).

Maža to, varžovų aikštėje Talino ekipa antrame kėlinyje pirmavo 2:0, tačiau tokios persvaros nesugebėjo išsaugoti.

Šeimininkai iki pagrindinio laiko pelnė tris įvarčius, išlygino bendrą serijos rezultatą (3:3), o pratęsime mušė lemiamą ketvirtą įvartį bei laimėjo atsakomąją dvikovą 4:2.

Į antrą etapą žengė ir Lasicko klubas

Slovėnijos bronzos medalininkė „Olimpija“ su Justu Lasicku turėjo gelbėtis kovoje su Liuksemburgo „Differdange“ ekipa, tačiau pratęsimo pareikalavęs trileris varžovų aikštėje baigėsi sėkmingai svečiams iš Liublianos.

Pirmasis mačas Liublianoje baigėsi 1:1.

Liuksemburge šeimininkai pirmavo nuo 9 minutės: į priekį ekipą išvedė gynėjas, argentinietis Juanas Bedouretas.

Svečius iš Slovėnijos gelbėjo 80 min. saugas iš Argentinos Agustinas Doffo (1:1).

„Differdange“ situaciją komplikavo Ouwo Moussa Maazou išvarymas: puolėjas iš Nigerijos užsidirbo raudoną kortelę. Per pagrindinį rungtynių laiką nugalėtojas nepaaiškėjo, o pratęsime 112 min. „Olimpiją“ į priekį išvedė kroatas Goranas Milovičius – 2:1.

Per likusias minutes Liuksemburgo ekipa neišsigelbėjo ir baigė savo pasirodymą tarptautiniame fronte. J. Lasickas dvikovą pradėjo startinėje sudėtyje ir buvo pakeistas 59 min.

„Olimpija“ kitame etape susitiks su Rumunijos vidutinioke „Sepsi OSK“.

Antrame atrankos etape išvysime Marijampolės „Sūduvą“, kuri sieks įveikti Danijos klubą „Viborg“.

Pirmosios rungtynės Marijampolėje bus žaidžiamos liepos 21 d. Atsakomąsias rungtynes komandos žais liepos 28-ąją Viborge.

Abejas rungtynes transliuos portalas DELFI ir televizijos kanalas DELFI TV.