Įveikęs pirmąjį UEFA Čempionų lygos atrankos etapą Lietuvos čempionai toliau susitiks su „Malmo“ (Švedija) ir Reikjaviko „Vikingur“ (Islandija) nugalėtoju. Pirmasis mačas Švedijoje baigėsi šeimininkų pergale 3:2.

Atsakomasis mačas Reikjavike antradienį prasidėjo 22:30 val. Antrojo etapo rungtynės vyks liepos 19 d. Vilniuje ir 26/27 d. Švedijoje arba Islandijoje.

LFF stadione rungtynių pradžioje „Žalgiris“ turėjo dvi puikias progas įmušti. 5 min. po Petaro Mamičiaus perdavimo iš krašto į vartus smūgiavo Oliveris Buffas. Tačiau varžovų vartininkas įspūdingai atrėmė tiek šveicaro, tiek pakartotinį Francis Kyeremeh bandymą.

Dar po minutės po Renano perdavimo puikų šansą turėjo Marko Miličkovičius, tačiau jam baudos aikštelėje nepavyko pataikyti į vartus.

15 min. teko padirbėti Edvinui Gertmonui: „Žalgirio“ vartininkas atrėmė tokimą smūgį.

Įpusėjus kėliniui po O. Buffo smūgio iš 20 metrų kamuolys praskriejo visiškai šalia vartų.

34 min. šansą turėjo svečiai, po jų atakos kairiuoju baudos aikštelės kraštu kamuolį kojomis atmušė E. Gertmonas.

Pirmajame kėlinyje žalgiriečiai nors ir turėjo iniciatyvą, tačiau pasižymėti nesugebėjo.

Antrajame kėlinyje vyko apylygė kova, daug pavojingų šansų komandos nesukūrė. Išsiskyrė M. Miličkovičiaus smūgis kėlinio pradžioje ir P. Mamičiaus tolimas šūvis 70 minutę.

Geriausią progą išspręsti viską per pagrindinį laiką „Žalgiris“ turėjo 85 minutę, kai Mathias Oyewusi gavo kamuolį baudos aikštelės dešiniame krašte ir mušė į vartus. Prie vartininko atmušto kamuolio pirmas buvo Renanas, bet atsidūręs prieš tuščius vartus kamuolį paleido virš vartų.

87 min. šansą turėjo ir svečiai, šį kartą jau po smūgio iš baudos aikštelės prieigų kamuolį atmušė E. Gertmonas.

Per pridėtinį laiką po kampinio galva šalia vartų mušė M. Miličkovičius.

Komandoms teko žaisti pratęsimą. Lemiama ataka surengta 97 minutę: po Manto Kuklio perdavimo M. Oyewusi aplenkė vartininką ir iš aštraus kampo pasiuntė kamuolį į vartus.

Pratęsime tas pats M. Oyewusi galėjo dar dukart pasižymėti, „Ballkani“ ekipą gelbėjo vartų sargas.

Besibaigiant pratęsimo antram kėliniui Nazmi Gripshi 120 min. pavojingai smūgiavo į vartus, laiku ir vietoje stovėjęs E. Gertmonas gelbėjo komandą nuo įvarčio. Per likusias minutes apsigynęs „Žalgiris“ po teisėjo finalinio švilpuko kėlė į viršų rankas – sostinės klubas kitame Čempionų lygos etape.

Rezultatas

„Žalgiris“ 1 – 0 „Ballkani“ (pirma dvikova 1:1)

97' [1:0] Mathias Oyewusi.

Statistika („Žalgiris“ – „Ballkani“):

• Kamuolio kontrolė: 52 proc. – 48 proc.
  • Pavojingos atakos: 78 – 69

Lyginant su praėjusia savaite, dvikovą startinėje sudėtyje vietoj Josipo Tadičiaus pradėjo Marko Miličkovičius.

„Žalgirio“ startinė sudėtis: Gertmonas (vartininkas), Mikoliūnas (kapitonas), Pavelič, Ljubisavljevič, Mamič, Kyeremeh, Gorobsov, Buff, Ourega, Oliveira, Miličkovič.

Atsargoje: Duka (vartininkas), Kažukolovas, Kashken, Bopesu, Kazlauskas, Tatomirovičius, Burba, Tadič, Mikulėnas, Jarusevičius, Kuklys, Oyewusi.

„Ballkani“: vartininkas Frasheri, Thaqi, Dellova, Jashanica, Gripshi, Emerllahu, Kuč, Korenica, Thaci, Berisha, Krasniqi.

Atsargoje: vartininkas Balaj, Ljuljanovič, Potoku, Rrahmani, Zyba, Sinani, Shala, Kapra, Hoffman, Abazi, Solomon, Lucas. Komandą treniruoja Ilir Daja.

Kitame etape – Islandijos arba Švedijos čempionai

Įveikęs pirmąjį UEFA Čempionų lygos atrankos etapą Lietuvos čempionas „Žalgiris“ toliau susitiks su „Malmo“ (Švedija) ir Reikjaviko „Vikingur“ (Islandija) nugalėtoju.

Pirmasis mačas Švedijoje baigėsi šeimininkų pergale 3:2. Antrojo etapo rungtynės vyks liepos 19 d. Vilniuje ir 26/27 d. Švedijoje arba Islandijoje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)